Andrzej Burzyński

Popularność: 2567
Bardzo dobry coach (62)
Założyciel Instytutu Rozwoju Osobistego KOAH (www.koah.pl), prowadzi bloga (AndrzejBurzynski.pl) wykładowca Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego (www.asbiro.pl), prowadzi cotygodniowe audycje w internetowym radiu Kontestacja (www.kontestacja.com). Autor książek: „Od pasji do biznesu", „Życie pełne pasji”, „Ludzie pełni pasji”, „Przebacz i uwolnij siebie”, „O nieruchomościach ciekawiej”. Aktywny inwestor na rynku nieruchomości. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów.
Kontakt
Preferuję kontakt mailowy poprzez stronę:
Specjalizacje
Miasta
Gdynia, Katowice, Gdańsk, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Warszawa, Gliwice,
Cała Polska: Tak
Coaching przez Skype: Tak
Coaching przez Telefon: Tak

Opinie

Bardzo dobry coach
Andrzej Burzyński przyjechał do naszej firmy dwupokoleniowej i po uprzednim zrobieniu testów osobowościowych pomógł nam zrozumieć jak dopasować zadania w biznesie do naszych zdolności i uwarunkowań. Dzięki wskazówkom Andrzeja zaczynamy lepiej organizować pracę i wprowadzamy właściwy podział ról. Chcemy też podzielić czas na poświęcony dla siebie, rodziny i firmy. Dziękujemy Andrzeju, po spotkaniu z Tobą czujemy mobilizację do dokonywania pozytywnych zmian w naszym zespole zarządzającym.
12 maja 2016 Ewa , Teresa i Krzysztof - Zespół Zarządzający :) - firma rodzinna
Bardzo dobry coach
Andrzej jest rzeczywiście praktykiem. Zamówiłem sesje pod kątem opracowania licencji na mój model biznesowy. Myślałem, że w czasie sesji u Andrzeja przedstawi mi on pakiet informacji na podstawie, którego będę mógł sporządzić interesującą mnie umowę. Okazało się, że wszystko zrobiliśmy razem na miejscu, jedyne co potrzebowałem zrobić sam to przepisać to na czysto. Polecam i Pozdrawiam
11 maja 2016 Marcin - Przedsiębiorca
Bardzo dobry coach
Uczestniczyłam w jednym ze szkoleń prowadzonym przez Andrzeja i przyznaję, że zrobił on na mnie wrażenie osoby godnej zaufania, jak również zaimponował mi swoją wiedzą i doświadczeniem. Dlatego zdecydowałam się na kilka indywidualnych spotkań coauchingowych. Andrzej z pełnym zaangażowaniem przeanalizował moją sytuację zawodową i pomógł mi podjąć właściwą decyzję, za co jestem mu bardzo wdzięczna. Uważam, że udział w szkoleniu prowadzonym przez Andrzeja, jak również rozmowy z nim były dla mnie dobrą inwestycją w siebie. Szczerze polecam!
23 kwietnia 2016 Arletta - nauczycielka
Bardzo dobry coach
Powiem w wielkim uproszczeniu - nie skorzystać ze wskazówek Andrzeja to zmarnować wielką szansę. Andrzej pokazuje rozwiązania dopasowane do konkretnej osoby i jej sytuacji. Poza tym to bardzo serdeczny i życzliwy człowiek. Jestem bardzo wdzięczna za jego wskazówki, dzięki którym mogę ruszyć do przodu ze swoimi planami.
12 kwietnia 2016 Anna - W trakcie zmiany zawodu
Bardzo dobry coach
Andrzej to rzeczywiście przykład człowieka z pasją, którą zaraża już na pierwszym spotkaniu. Zresztą treść, sposób prowadzenia bloga, webinarów i audycji o tym dowodzi. Potrafi dokonać bardzo trafnego wglądu i oceny ludzkiej osobowości. Podczas spotkań coachingowych miałam przyjemność doświadczyć jego ogromnej kompetencji, wiedzy i doświadczenia. Po każdych 90 minutach spotkania czuję niezwykły przypływ energii, motywacji, które oczywiście owocują dużymi zmianami w moim życiu.
4 kwietnia 2016 Adriana Borzyszkowska -
Bardzo dobry coach
U pana Andrzeja Burzyńskiego wziąłem dwa dni coachingu. Nasze drogi otarły się parę razy wcześniej, przeczytałem wszystkie jego książki i przesłuchałem jego filmiki na YouTubie. Słuchałem też radiowych podcastów na Kontestacji, wiedziałem więc, że to jest człowiek, którego potrzebuję na tym etapie mojego życia i rozwoju. Sesje z nim zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Przyjechałem przygotowany do rozmowy, ale on również był przygotowany, mając dla mnie kilkanaście interesujących ścieżek rozwoju kariery. Byłem pozytywnie zaskoczony jego fachowością i praktycznością. Jeśli poszukujesz coacha, to zachęcam cię do kontaktu z panem Andrzejem Burzyńskim i jego firmą.
21 marca 2016 Andrzej - Coach, konsultant
Bardzo dobry coach
Pozytywny, z poczuciem humoru, nastawiony na cel. Andrzej potrafi znaleźć sedno problemu i widzi szerszą wizję rozwoju. Właśnie za umiejętność szerszego spojrzenia szczególnie go cenię i zdecydowanie polecam jako coacha.
17 marca 2016 Piotr - trener biznesu, przedsiębiorca
Bardzo dobry coach
Potwierdzam wszystkie pozytywne opinie. Andrzej jest konkretny, potrafi szybko zorientować się w sytuacji. Już w trakcie pierwszego spotkania pomógł mi wytyczyć dalsze kroki związane z rozwojem zgodnym z moimi umiejętnościami i preferencjami. Polecam z czystym sumieniem!
8 marca 2016 Paweł Wojtaś - Specjalista ds.Ubezpieczeń
Bardzo dobry coach
Jestem na TAK! Dzięki Andrzej, że pomogłeś mi ustalić co jest moim podstawowym obdarowaniem:)) Dwa lata temu miałem okazję pierwszy raz posłuchać Andrzeja na "Kontestacji", następnie przez kilka tygodni uczęszczałem na jego wykłady zostając na dodatkowo płatnych warsztatach. Co się od tego czasu zmieniło: -zrozumiałem jaki jest wspólny mianownik moich różnych prac, które wykonywałem (DEALMAKER) -zacząłem zarabiać na swojej wiedzy więcej (negocjuję w imieniu klientów ich kredyty w bankach -z tą różnicą , że mi zawsze płaci KLIENT!) -rozpocząłem pracę nad zaistnieniem w internecie aktywnie (webinary, podcasty, blog -część w trakcie budowy) -czyli zmieniło się moje myślenie o sposobach zarabiania!!! Andrzej dodatkowo potrafi dostosować poziom wiedzy do poziomu osoby szkolonej dzięki temu efekty są zawsze szybkie i widoczne. Do Andrzeja oprócz innych jego zalet przekonał mnie jego kompas moralny, który jest zgodny z mim:) -ustawiony na Bóg Biznes Rodzina! Dariusz Górniewski
4 listopada 2015 Dariusz Górniewski - Owner/Finanse
Bardzo dobry coach
Andrzej ma ogromna wiedze i umie ja przekazac.Poza tym zawsze wie co powiedziec i ma trafne spostrzezenia. On rzeczywiscie byl w stanie przetransportowac mnie z miejsca, w ktorym kiedys sie znajdowalam do miejsca, w ktorym jestem teraz.
2 listopada 2015 Marta - Nauczyciel
Bardzo dobry coach
Andrzej jest jak drogowskaz :) Co bym o nim nie napisał to i tak nie odda to w pełni jego zangażowania. Jest wyśmienity w tym co robi, polecam każdemu bo jego wiedza i oddanie wobec innych ludzi realnie zmienia życie na lepsze!!!
26 października 2015 Marcin - Przedsiebiorca
Bardzo dobry coach
Andrzej jest świetnym specjalistą. Jego trafne uwagi świetnie wskazują nowe cele, jak również moje braki. Zawsze zaangażowany i bardzo otwarty. Cechuje Go słowność oraz szczera chęć pomocy w rozwoju firmy.
6 października 2015 Barbara - wolny zawód
Bardzo dobry coach
Andrzej Burzyński jest jak GP... wskazuje odpowiednią drogę i jak go posłuchasz to dojedziesz do wyznaczonego celu. My posłuchaliśmy go i po sesjach coachingowych realizowaliśmy wspólnie ułożony plan, dużo wniosło to do naszego życia. Dodatkowo cały czas motywuje nas rozwój Andrzeja, przez lata które go poznajemy, widać jak aktywnie działa i odnosi sukcesy. Andrzeja postawa znaczy dla nas dużo, jak mówią: "słowa uczą, ale przykłady pociągają". Obecnie jesteśmy "ambasadorami" Andrzeja, polecamy często jego audycje i jego sesje coachingowe. Nasze pełne uznanie dla bardzo dobrego coacha!
4 października 2015 Karolina i Grzegorz - architekci
Bardzo dobry coach
Duże doświadczenie oraz pasja do tego co robi czynią Andrzeja wybitnie dobrym coachem! Jest to osoba o dużym zrozumieniu. Niejednokrotnie byłem świadkiem jak coachował osoby, które były dużo młodsze od niego. I to z powodzeniem. Zalecam każdemu, kto miewa rozterki na swojej drodze życiowej! Polecam także jego audycje w radiu Kontestacja, gdzie dzieli się wiedzą, która niejednokrotnie pozwoliła mi spojrzeć na problemy z dystansu.
8 sierpnia 2015 Paweł - Programista
Bardzo dobry coach
Andrzej, to człowiek, który rzeczywiście żyje życiem pełnym pasji. Jego otwartość jak również naturalna umiejętność słuchania połączona z dużą kreatywnością pomogła mi odkryć możliwości, które do momentu coachingu pozostawały ukryte. Dał mi dużą motywację, wiarę we mnie i przysłowiowy ,,wiatr w żagle”.
18 czerwca 2015 Michał - Student
Bardzo dobry coach
Andrzej jest jedną z osób, która wpłynęła na moje życie w stopniu ogromnym. Przede wszystkim dostarczył odpowiednich narzędzi potrzebnych do zmiany, a także ukierunkował w stronę rozwoju swojej pasji. Najlepszym podziękowaniem będzie to, że za lat kilka ( a może wcześniej ) osiągnę sukces, który będzie hołdem jego pracy.
18 czerwca 2015 Mariusz Anuszkiewicz -
Bardzo dobry coach
Andrzej Burzyński w prosty i przystępny sposób przekazuje wiedzę o rozwoju osobistym. Przeprowadził ze mną pierwszy coaching w moim życiu zachęcając do kolejnych. Odkryłam nowe potencjały bloga, który zaczęłam prowadzić krótko przed naszym spotkaniem. Czuję, że rozwojowo przeskoczyłam o kilka miesięcy, może nawet lat. Przede wszystkim Andrzej jest szczerą, przemiłą osobą, od której wiedzę aż chce się czerpać garściami. Nie tworzy muru między sobą a klientem. Burzy go na samym początku swoim humorem i uśmiechem. Najchętniej wysłałabym do niego całą moją rodzinę!
15 czerwca 2015 Agnieszka - architekt
Bardzo dobry coach
Adrzeja cenię za zaangażowanie w to, co robi. Jest pasjonatem wiedzy. Dozuje ją w rzetelny, a zarazem przystępny sposób. Jego wartości ugruntowane są na prawdzie, uczciwości i zdrowym rozsądku. Jest autorytetem, za którym podąża się z przyjemnością.
14 czerwca 2015 Anie Robins - Nauczyciel
Bardzo dobry coach
Andrzej poprzez inteligentne prowadzenie pomógł mi zrozumieć jakie mam talenty, silne i słabe strony, pomógł mi lepiej zrozumieć moją osobowość. Dzięki niemu mogłem w krótkim czasie trafnie "wywęszyć" jak mogę zarabiać na swoich pasjach - ułożył nawet dla mnie zarys planu, przez co wiem w którą stronę iść i na co zwracać uwagę. W 2.5h zrobiliśmy razem coś, co ja próbowałem bezskutecznie robić sam przez ostatnie dwa lata. Jest osobą nie tylko bardzo mocno kompetentną, ale również życzliwą i dowcipną, co sprawia, że coaching z nim to czysta przyjemność.
13 czerwca 2015 Jakub - inżynier
Bardzo dobry coach
Profesjonalny, konkretny i taki ludzki w tym swoim profesjonalizmie :) - coach to zbyt mało powiedziane, ze swoim doświadczeniem którym potrafi się podzielić i wartościami którymi się kieruje niewątpliwie jest też mentorem. Już podczas pierwszej rozmowy otrzymałam bardzo konkretne i przydatne informacje do zastosowania (linki, miejsca).Zdecydowanie polecam. Dobrze spotkać na swojej drodze kogoś takiego jak Andrzej .
12 czerwca 2015 Joanna - terapeuta uzależnień
Bardzo dobry coach
Wielki potencjał zawodowy + personalny+ wizjoner? = świetny coach! Andrzej pomoże nakierować wątpiących i niezdecydowanych na właściwy tor i poprzez trafne wskazówki konkretnie wyznaczyć plan działania. Gorąco polecam:)
24 maja 2015 Ania - doradca wizerunku personalnego
Bardzo dobry coach
Witam. Rozmowa z p. Andrzejem odbyła się dzisiaj. Bardzo bałam się tego czy te 1,5 godz. może coś dać.Ale niepotrzebnie. Świetna atmosfera, szybko nawiązana nić porozumienia, a co najważniejsze szybkie, trafne reakcje Prowadzącego, właściwe pytania otwierające drzwi do mnie samej. Mnóstwo konkretnych wskazówek. Polecam każdemu kto poszukuje prawdy o sobie, swoich mocnych stronach i oczekuje osobistych wskazówek.
20 maja 2015 Agnieszka - obecnie mama i żona, szukająca drogi zawodowej
Bardzo dobry coach
Witam. Po rozmowie z P. Andrzejem dowiedziałem się czy to, co chce robić w życiu jest dla mnie dobrym rozwiązaniem. Razem ustaliliśmy dla mnie strategie działania na kolejne miesiące. Polecam P. Andrzeja, ponieważ jest dobrym słuchaczem i rozmówcą, jak i osobą pełną poczucia humoru. Jeżeli czujesz, że to co robisz w życiu męczy Cię i chciałbyś/chciałabyś coś zmienić, tylko nie wiesz od czego zacząć, Andrzej Burzyński to osoba, która z pewnością nakieruję Cię na dobre tory kariery pełne pasji :)
16 kwietnia 2015 Radosław - Pracownik działu E-commerce
Bardzo dobry coach
Jestem dosłownie po coachingu, i na świeżo z czystym sercem - Gorąco Polecam!! Dużo mi ta rozmowa rozjaśniła, podpowiedziała, ukierunkowała i utwierdziła w działaniach. Rozmowa jak z dobrym przyjacielem, dostałam wsparcie, wskazówki, propozycje działań. Polecam!
8 kwietnia 2015 Monika - Zarządca Nieruchomości
Bardzo dobry coach
Jestem bardzo zadowolona z coachingu u p. Andrzeja :-) Bardzo dobry coach, trafia w sedno sprawy, daje konkretne wskazówki, a przy tym to bardzo ciepły i przyjazny człowiek oraz - co bardzo ważne dla mnie - człowiek żywej wiary, znający Biblię i Jezusa
5 kwietnia 2015 Anna - Specjalista ds. Kadr i Płac
Bardzo dobry coach
Swietny coach, znakomicie potrafie postawic sie w mojej sytuacji i trafic w sedno sprawy. Z kazdej sytuacji jest jakies (dobre) wyjscie a kiedy takiego nie widze to znaczy ze czas na couching z Andrzejem. To zadziwiajace jak potrafi on poszerzyc moje horyzonty i w pozornych problemach pokazac nowe mozliwosci. Serdecznie polecam.
4 kwietnia 2015 Lukasz - Architekt / Przedsiebiorca
Bardzo dobry coach
Andrzej jest idealnym trenerem i bardzo sympatyczna osoba. Skorzystałem z jego usług coachingowych i naprawdę warto było. Nareszcie wiem co chce robić i która droga iść. Dzięki temu spotkaniu odkryłem swoja pasje, która jest idealnym połączeniem tego czym się interesuje i tego co pragnę osiągnąć. Przyszedłem z wielka pustka w głowie, wyszedłem jako nowy szczęśliwy Człowiek. Jeszcze raz dziękuje Andrzeju. Polecam Wszystkim
27 marca 2015 Michal - Przedsiębiorca
Bardzo dobry coach
Do rozmowy z Andrzejem dojrzewałam. Poznałam go na szkoleniu 2 lata wcześniej i często słucham i czytam jego wykładów. Bardzo przemawiają do mnie jego nauki. Bezpośrednia konfrontacja to jednak coś innego i niesamowitego - w godzinnej rozmowie dostałam konkretne wskazówki. Bardzo ciepły kontakt. Miałam wrażenie, ze to ktoś mi dobrze znajomy, bliski i bardzo życzliwy. I do tego szczerze kieruje się wiarą. To bardzo dodaje mu autentyczności. Dziękuję Andrzeju!
12 marca 2015 Alicja - product manager
Bardzo dobry coach
Poznałam Andrzeja na seminaraich rozwojowych, które organizował w Zielonej Górze. Wniosły sporo prostej wiedzy o ososbowościach, o talentach, itp.Następny raz dotyczył pomysłu wystartowania ze szkoleniami dla ludzi z zakresu doradztwa filozoficznego połączonego z coatchingiem. Andrzej obejmował w lot temat i widział praktyczne rozwiązania. Jest niezwykły w swoim widzeniu rozwiązań i inspiracji, by nie bać się wchodzić w nowe obszary działań. Ostatnio krótka rozmowa z Nim na temat: Jak mogę zarabiać na swojej wiedzy? zaczęła coś zmieniać w moim myśleniu o zarabianiu w dziedzinach, które uważałam tylko za moją służbę ludziom (terapia chrześcijańska). Widzę w Andrzeju niezwykły talent przekuwania potencjału osób na praktykę działań, z których wyniknie coś konkretnego w postaci pracy i pieniędzy. Szczególnie to ważne w dzisiejszej dobie, gdzie z pracą trudno. Wiem jak mi trudno wyjść z myślenia pracy etatowej...Andrzej wybija cegłę w murze mej mentalności pracy - by nie bać się żyć z pasji i swoich umiejętności. Ela - pisarka, dr filozofii
6 marca 2015 Ela Stawnicka-Zwiahel -
Bardzo dobry coach
Bardzo dobry coach. Pierwszy raz spotkałam Andrzeja na jednym z jego szkoleń. Było to dla mnie tak pozytywne doświadczenie, że zdecydowałam się na sesję coachingową. Bezpośrednia rozmowa w pełni spełniła moje oczekiwania: Andrzej jest konkretny, przenikliwy, otwarty, dowcipny i dużo by jeszcze wymieniać pozytywnych określeń Jego Osoby. Jego trafne spostrzeżenia i wskazówki zamierzam wprowadzić w życie i jestem pewna, że przyniosą pozytywne efekty. Polecam Andrzeja Burzyńskiego, bo nawet 1 h rozmowy z Nim może wiele zmienić.. Sprawdź :) Dorota - kasjer walutowy
28 luty 2015 DOROTA - kasjer walutowy
Bardzo dobry coach
Witam! Do niedawna myślałem, ze po tylu już przeczytanych książkach, obejrzanych kursach wideo i czasie spędzonym na seminariach wiem już wszystko, ale mimo tego, tej całej cudownej wiedzy, odkrywała się przede mną smutna prawda. Mimo tej ogromnej wiedzy, która posiadam w porównaniu ze zwykłym "śpiącym kowalskim" i która jest jak niebo, a ziemia to moje życie niewiele się zmienia... Ja wciąż tkwię w tych samych problemach i żadne zdobyte pieniądze nie są w stanie zapewnić mi szczęścia, którego szukam. Czasem już miałem tego wszystkiego dosyć... I podczas jednego z takich momentów, słuchając audycji Andrzeja uświadomiłem sobie, ze ten człowiek doskonale wie co w moim życiu jest nie tak... Zycie bez pasji to bezustanne podążanie na oślep... I nigdy nie zapomnę jak podczas naszej rozmowy poczułem po raz pierwszy w życiu, ze przecież mogę robić wszystko to, czego tak naprawdę pragnę, wystarczy słuchać własnego wewnętrznego głosu, który czasem tłumimy przez cale lata, bojąc się po prostu tego, jak wspaniali i wielcy możemy być... i z całym przekonaniem mogę teraz stwierdzić ze coaching u Andrzeja jest jedna z moich najlepszych inwestycji w rozwój. Choć tak naprawdę to słowo jest za male, by opisać to, jak każdego dnia staje się coraz szczęśliwszym człowiekiem, realizując przy tym moja życiową pasje... Naprawdę WIELKIE Dzięki Andrzej :)
22 luty 2015 kamil - przedsiębiorcą
Bardzo dobry coach
Po wykładzie Andrzeja, w ramach wydarzenia organizowanego przez jedną z organizacji studenckich, postanowiłam umówić się na coaching. Rozmowa pomogła uporządkować mi kilka rzeczy w życiu, spisaliśmy plan działania, a po spotkaniu nadal pozostajemy w kontakcie mailowym. Jestem wdzięczna za celne spostrzeżenia, nakierowanie mnie na właściwy tor i konkretne wskazówki. Pozytywne podejście do życia, skromność i chęć pomocy widać w Andrzeju na pierwszy rzut oka :)
23 grudnia 2014 Natalia - studentka
Bardzo dobry coach
Andrzej to konkret, a jednocześnie bardzo ciepły i mądry człowiek.I ktoś taki właśnie był mi potrzebny. Chętnie dzieli się swoim cennym doświadczeniem i wiedzą w zakresie prowadzenia własnej firmy. Podczas naszej wspólnej pracy otworzyły się przede mną obszary, o których wcześniej nie myślałam. Umiejętnie wykorzystał moje dotychczasowe doświadczenie i potencjał, aby stworzyć plan działania na kolejny rok. Pomógł mi uporządkować to, co do tej pory robiłam,a także zobaczyć, co mogłabym robić lepiej lub inaczej. I wreszcie miód na serce - metoda małych kroków, która daje mi nadzieję, że wreszcie dojdę do obranego celu. Bardzo polecam pracę z Andrzejem!
22 grudnia 2014 Kasia - trener międzykulturowy
Bardzo dobry coach
Po 4 sesjach, spotkaniach, luznych nieskrepowanych rozmowach Andrzej nadwyraz łatwo przeprowadzil mnie na druga strone wiart. Otworzyl mi swiat, w ktorym wszystko przybralo inne znaczenie. Dzieki niemu otworzylem swe serce by kroczyc bardziej radosnie przed siebie. Dziekuje Ci Andrzej. Andrzej Burzynski- to moj coach!!!
19 listopada 2014 Tomek - własciciel firmy Window Cleaning w UK
Bardzo dobry coach
Andzej jest bardzo dowcipny i zawsze pozytywnie nastawiony do zycia. Sklada sie w 65% z wody i 35% z endorfin. A teraz konkrety - Andzej robi rewelacyjne wyklady, uczyl mnie przemawiania publicznego. Pomogl mi uswiadomic moje atuty, nauczyl jak zmiescic sie w czasie jednoczesnie selekcjonowac tresc tak, aby przemowienie bylo fascynujace. Andzej ma najprawde zdrowe podejscie do pieniedzy - zyje skromnie, zna swoja wartosc - warto brac z niego przyklad :)
29 października 2014 Kacper - Przedsiebiorca
Bardzo dobry coach
Jestem pod wielkim wrażeniem mojej wczorajszej sesji coachingowej! Już dawno nie spotkałam tak niesamowicie spójnego człowieka. Pozytywna energia bije nawet przez ekran monitora. Uważny słuchacz, trafia w punkt, skraca dystans, dodaje skrzydeł i daje kopa energetycznego.... Aż chce się od razu zacząć działać! Dzisiaj zdałam sobie sprawę z tego, że droga, którą wskazał mi Andrzej była od dłuższego czasu moim najskrytszym marzeniem, które ukryłam na dnie serca, myśląc, że jest ono niemożliwe do zrealizowania. To niesamowite! BARDZO DZIĘKUJĘ! Szczerze polecam!
23 października 2014 Magda - ekonomistka na urlopie wychowawczym :-)
Bardzo dobry coach
Andrzej jest człowiekiem pełnym pasji i potrafi zarażać tym innych. Dokładnie wsłuchuje się w słowa klienta i perfekcyjnie wyłapuje istotę sprawy, nie tracąc czasu na mniej ważne sprawy. Ma duże doświadczenie dzięki własnej działalności biznesowej jak i historiom innych przedsiębiorców. Doradza i nakreśla plan działań wraz z określonym limitem czasowym, uwzględniając w tym możliwości klienta. Najbardziej podoba mi się osobowość Andrzeja i jego sposób pracy - prostota i bezpośredniość w przekazywaniu wiedzy. Dzięki jego warsztatom oraz indywidualnym spotkaniom czuję, że z dobrym planem, określeniem finalnego celu, systematyczną pracą jestem w stanie spełnić swoje marzenia. Zdecydowanie polecam coaching z Andrzejem.
6 października 2014 Dominika - Creative Director
Bardzo dobry coach
Szybko orientuje się w temacie. Jego nauczania trafiają prosto w serce. Warto skorzystać gdy samemu zrobiło się już dużo by spojrzał fachowym okiem i doradził. Potrafi słuchać i trafnie odpowiadać.
3 października 2014 Jarek - software developer
Bardzo dobry coach
Umiejętności Pana Andrzeja, jego ogromne zaangażowania oraz to, że jest wspaniałym człowiekiem pozwoliły mi odkryć piękno życia i swoją pasję. Pan Andrzej Burzyński posiada wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne, dzięki czemu podczas sesji czułem się bardzo dobrze i w pełni zrozumiany. Gdybym mógł jeszcze raz wybrać coaching z Panem Andrzejem zdecydowałbym się na niego 10 lat wcześniej. Dziękuję.
2 października 2014 Tadeusz - Automatyk
Bardzo dobry coach
Miejsce w życiu , w którym obecnie się znajduję jest efektem wpływu na moje myślenie Andrzeja Burzyńskiego od niespełna 10 lat. Wtedy jednak, ok 10 lat temu, nie sądziłem, że moje życie otworzy przede mną takie możliwości. Stało się tak dzięki decyzjom , do których podjęcia zachecał mnie właśnie Andrzej. Jego doświadczenie , mądrość , pomysłowość nigdy nie zawiodły w przypadku rozwiązywania szeroko pojętych problemów biznesowych i nie tylko biznesowych. Fakt , że mam kontakt z tak fachowym doradcą pozwala mi czynić bardzo śmiałe kroki w różnych dziedzinach życia ,a żadne moje pytanie jak dotąd nie pozostało bez satysfakcjonującej odpowiedzi. Życzę każdemu takiego wsparcia w drodze przez życie jakie daje Andrzej , a Tobie Andrzeju dziękuje ,że mi takie dajesz..
24 września 2014 Tomek - współwłaściciel firmy deweloperskiej/kierownik, pi
Bardzo dobry coach
Andrzej przez swoją życzliwość, bezpośredni sposób bycia i przyjazne nastawienie bardzo szybko nawiązuje świetny kontakt i wyzwala otwartość w rozmówcy. Ma dużą wiedzę oraz talent do łączenia jej elementów w spójną całość, a co najważniejsze, potrafi przekazać ją w przystępny i atrakcyjny sposób, opatrzyć odpowiednim komentarzem, ćwiczeniami, pytaniami, tak że całość nabiera praktycznego wymiaru, a odbiorca dostaje konkretne narzędzia do zastosowania w swoim życiu. Szczerze polecam Andrzeja jako świetnego coacha!
10 września 2014 Anna - zawód w toku zmian:)
Bardzo dobry coach
Andrzej Burzyński jest jedną z niewielu osób jakie poznałam, dla których liczy się wartość i zaangażowanie osoby, która zwraca się do niego o pomoc, a nie jej portfel. Większość osób deklaruje pomoc drugiej osobie za pewne sumy, lecz niczego konkretnego nie dają, mówią zawile, a człowiek i tak nic z tego nie wyciąga. Kasa idzie w błoto, a efektu nie ma. Ilu ludzi jest podenerwowana przez przedmiotowe traktowanie? Chyba każdy z nas, niezależnie od wieku ma doświadczenie typu 'Lekarz miał mi pomóc, ale nie potraktował mnie jak człowieka, tylko jak przypadek! Wcisnął leki, wziął kasę, zrobił byle co, a nadal nie wiadomo co mi jest!'. Z Andrzejem jest zupełnie inaczej. Na każde moje pytanie ma mądrą odpowiedź. Na zaufanie odpowiada przyjaźnią, a jego napomnienia cechują się niezwykłą prostotą i mądrością. Jest to doświadczony nauczyciel, specjalista w dziedzinie coachingu i wyśmienity trener. Nie żałuję ani jednej minuty spędzonej z nim, a obecność takich ludzi w tym świecie napawa mnie falami entuzjazmu! Jest to osoba, przy której aż chce się żyć!
31 sierpnia 2014 Gabriela - Klient
Bardzo dobry coach
Andrzej ujął mnie tym, że przy całej swojej ogromniej wiedzy z zakresu szeroko pojmowanej psychologii, jak i wielu dziedzin zawodowej aktywności, pozostaje człowiekiem bardzo skromnym, wręcz onieśmielonym w pierwszym kontakcie, co powoduje, że szybko można się nań otworzyć, bo nie stawia barier. Ważne było też dla mnie to, że łatwo wczuł się w moją sytuację, nie starał się niczego forsować, czego - być może paradoksalnym - efektem było to, że poczułam się zachęcona, aby coś konstruktywnego z moim życiem zrobić, pamiętając, aby być w tym wszystkim w zgodzie ze sobą i ze swoim rytmem - to daje mi ogromną radość i satysfakcję :) Gorąco polecam Andrzeja jako wyjątkowego coach'a!
17 sierpnia 2014 Ania - urzędnik
Bardzo dobry coach
Witam wszystkich tych którzy skorzystali z usług Andrzeja i będą korzystali, od 2011r. przeplatają się przez moje życie różne książki, ludzie, szkolenia, „biznesy” i jak my wszyscy chcemy lepiej w życiu i szukamy cały czas jak poprawić jego jakość, poznałem Andrzeja przez jego audycje które tak do mnie dotarły i tak je polubiłem że przesłuchałem niemal wszystkie w ciągu miesiąca jadąc samochodem, kolejnym krokiem było oczywiście poznanie go na szkoleniu i tu zaczęło się lepsze, zamówiłem coaching i po kilku radach i kontaktach Andrzeja zrobiło się lepiej nie tylko na duszy ale to co dla mnie było najważniejsze lepiej na koncie, najlepsza inwestycja w szkolenie i szybki zwrot, dziękuje i do zobaczenia.
30 czerwca 2014 Bartosz Swarcewicz -
Bardzo dobry coach
Andrzej jest wyjątkowo otwartym człowiekiem z ogromną wiedzą, taktem i humorem. Miałem wrażenie jakby dla niego każda minuta w której zdobył naszą uwagę była bezcenna. Jak to sam powiedział, "uwielbia ludzi i przemawiać do nich". W kontakcie indywidualnym stwarza ogromny komfort do otwarcia się i dalszego dialogu. Nie słodzi niepotrzebnie, ale mocno stąpa po ziemi. Trafia w sedno problemu. Jestem bardzo zadowolony, szczerze polecam.
29 czerwca 2014 Janek - Technolog
Bardzo dobry coach
Andrzej ma w sobie coś unikalnego, coś co potrafi wyciągnąć z człowieka jego pokłady i potencjał, stwarza atmosferę komfortu i bezpieczeństwa tak, że nie boimy się powiedzieć na głos tego co czujemy, z czym się zmagamy. Dodaje odwagi do tego, aby marzyć. Jest świetnym słuchaczem i obserwatorem, dociera do serc, a z człowieka wydobywa jego wyjątkowe cechy, skrywane marzenia, predyspozycje. Co ciekawe potrafi dotrzeć i nazwać to, co często bardzo skrywamy, bo tkwimy w błędnych przekonaniach o sobie i o otaczającym świecie. Posiada ogromne doświadczenie zawodowe i życiowe stąd wiele w nim empatii i zrozumienia. Posiada dar łatwego przekazu rzeczy nieraz bardzo skomplikowanych, błyskotliwie trafia w sedno sprawy, dotyka właściwych „problemów”. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie i daje mnóstwo przykładów z życia wziętych. Szczerze dzieli się swoim doświadczeniem i sposobami jak wprowadzał w życie swoje pasje. A najważniejsze, gdy już określimy co chcemy, pokazuje krok po kroku JAK to wprowadzić w życie i ZARABIAĆ na naszej pasji. Na spotkaniu „śmiałam” marzyć i wyszłam z przekonaniem, że jest to możliwe oraz planem kroków do wykonania. Czyli nie tylko wizja – i radź sobie sam, ale konkretny plan działań na najbliższy czas. Z całą odpowiedzialnością polecam.
27 czerwca 2014 Hanna - były pracownik korporacji :-), a teraz właściciel
Bardzo dobry coach
Andrzej nie dość, że podaje praktyczne porady jak coś zrobić, jak coś zmienić, to jeszcze stwarza konkretne możliwości, szanse jak wdrożyć zmiany w życie. Podczas sesji coachingowych czuje się, że podejście Andrzeja jest indywidualnie dopasowane do potrzeb ucznia. Potrafi odpowiednio "podejść", tak aby wykorzystać możliwości charakteru oraz temperamentu i zaproponować ćwiczenia, które pomagają w rozwoju. Widać u niego zaangażowanie, wielkie doświadczenie w pracy z ludźmi (a może i ze zwierzętami też), a co najważniejsze - wartości, którymi sam żyje. Z pasją opowiada o pasji.
24 czerwca 2014 Jurek - nauczyciel, księgowy, początkujący przedsiębiorca.
Bardzo dobry coach
Andrzej stosuje wiedzę, z którą wielu z nas się wcześniej zetknęło ale jakoś nie miało odwagi, samozaparcia i motywacji aby ją wprowadzić w życie. Pokazuje w prosty i docierający do słuchacza / klienta sposób jak zastosować tą wiedzę w codziennym życiu, jak wykorzystać to co już sami posiadamy na swoją korzyść - swoje talenty, pasję, umiejętności etc. Duża wiedza, bardzo dobry kontakt z ludźmi, umiejętność wykorzystania humoru, dystans do siebie sprawiają, że Andrzej dociera do samego sedna problemu. Doskonały obserwator oraz słuchacz. Udziela wielu praktycznych porad, życzliwy i przyjacielski. Kontakt z nim sprawia, że człowiek zaczyna inaczej patrzeć na otaczający świat i ludzi. Polecam Andrzeja każdemu kto chce zmienić coś w życiu na lepsze, poznać samego siebie, rozwinąć swój biznes i podnieść swoją pewność siebie !
17 czerwca 2014 Krzysztof - Spedytor
Bardzo dobry coach
Andrzej jest baaaardzo dobrym Coachem z krwi i kości, których dzisiaj bardzo brakuje. Mamy ich wielu,ale... Dzięki ogromnej wiedzy, jaką posiada a także humorowi, który sprawia że wykłady i spotkania nabierają pozytywnej MOCY ;-) można wynieść cenną, życiową naukę i pomoc praktyczną w odkryciu siebie, swojego Powołania Życiowego, rozpalić Pasję tkwiące głęboko w nas a także rozwinąć swój biznes zgodnie z osobowością, jaką posiadamy. Mi osobiście spotkania na żywo przez kilka miesięcy z Andrzejem, pomogły w odkryciu i utwierdzeniu Siebie, jako człowieka posiadającego Pasje, Talenty, następnie rozbudzeniu je do konkretnych działań , dzięki którym mogę się realizować, a przez to pomagać innym i wszystko czynić na Chwałę Bożą. Z całego serca i czystym sumieniem POLECAM Wam do skorzystania z umiejętności i wiedzy CZŁOWIEKA bardzo mądrego, wykształconego i wrażliwego na ROZWÓJ OSOBISTY w tym DUCHOWY każdego, kto "stanie na Jego drodze". Głupotą by było nie czerpać z ludzi ( Andrzeja), którzy mogą nam tyle dać od Siebie. Jeszcze raz bardzooo Was zachęcam do skorzystania z możliwości rozwoju, jakie daje Andrzej. Naprawdę WARTO SKORZYSTAĆ!!!
14 czerwca 2014 Wojtek - nauczyciel
Bardzo dobry coach
Andrzeja poznałem kilka lat temu na konferencji - otwarty, sympatyczny, błyskotliwy. Ma niesamowitą umiejętność wyciągania logicznych, głębokich wniosków z nawet bardzo krótkiej wypowiedzi. Znając jego charakter i możliwości zgłosiłem się w zeszłym roku z "pakietem" 3 zadań do wykonania i muszę przyznać, że plan został wykonany w pełni. Powiem tylko tyle, że piszę ten post już jako mgr. prawa i aplikant pracujący w docenianej kancelarii prawnej i z czystym sumieniem wyznam, że najprawdopodobniej nie byłbym w tym miejscu w którym jestem gdyby nie czas, refleksje i zaangażowanie Andrzeja. Dzięki!
3 luty 2014 Stanisław - Prawnik
Bardzo dobry coach
Nie tylko bardzo dobry, ale wręcz wyśmietnity coach. Przez długi czas, zanim zdecydowaliśmy się na podjęcie zajęć indywiduanych słuchaliśmy audycji prowadzonych przez Andrzeja w radio Kontestacja. To właśnie te 20 minutowe "spotkania" przybliżyły nam postawę, światopogląd i podejście coachingowe Andrzeja. Auto książek, bloga i podcastów swoją działalnością i publikacjami daje świadectwo, że coaching to nie tylko jego praca, ale również wielka życiowa pasja. W sposob bardzo indywidualny i zaangażowany pomaga odnaleźć odpowiedź na wiele dręczących pytań. Przez swoją otwartą postawę i podejście do życia sprawia, że szkolenia są ogromną dawką pozytywnej energii i wielkim bodźcem do działania i życiowych zmian. Spotkania oparte na solidnych podstawach merytorycznych prowadzącego wyróżniają się na tle wszechobecnych szkoleń prowadzonych przez grupy wyuczonych socjologów i trenerów technik manipulacyjnych Bardzo serdecznie polecamy Andrzeja Burzyńskiego jako coacha szczególnie w dziedzinie biznesu, rozwoju zawodowego i relacji interpersonalnych.
24 stycznia 2014 Jagoda i Paweł - Przedsiębiorcy
Bardzo dobry coach
Andrzej ma sporą i fachową wiedzę z wielu dziedzin życia. Jego atutami są: świetna komunikacja oraz fachowe i życzliwe podejście do drugiego człowieka. Mam do niego zaufanie i od ponad roku sporo sie od niego uczę.
24 stycznia 2014 Jarek - terapeta uzależnień, duchowny
Bardzo dobry coach
Sprawa wygląda tak, że jeśli szukasz rewelacyjnego coacha to śmiało mogę Ci powiedzieć, że skoro to czytasz to już go znalazłeś. Andrzej potrafi trafić w sedno problemu i wytłumaczyć sprawę od różnych stron. Jestem już po 4 miesiącach coachingu i mam już o wiele bardziej klarowny obraz samego siebie. Jeśli jeszcze się zastanawiasz to proponuje Ci skontaktować się z Andrzejem i sam przekonasz się, że warto.
22 stycznia 2014 Artur - Początkujący przedsiębiorca
Bardzo dobry coach
Trudno napisać inaczej niż w superlatywach o Andrzeju. W tym co robi nie wyczuwa się chęci zysku za wszelką cenę, lecz jest gotów zrezygnować ze swoich profitów na rzecz pomocy drugiej osobie. To naprawdę cenna osoba. Coach przez duże C.
6 listopada 2013 Krzysiek - freelancer
Bardzo dobry coach
O Andrzeju mogę napisać tylko, że jest wyśmienitym coachem, ale akurat dla mnie jest kimś więcej niż tylko nim. Poza klasycznym coachingiem, korzystam z porad Andrzeja - czyli mentoringu. I nigdy się nie zawiodłem. W przypadku Andrzeja wraz ze sporą wiedzą idzie w parze olbrzymie doświadczenie pracy z ludźmi i spójność postawy z wartościami, które powodują, że z niewieloma osobami czuję się tak bezpiecznie i komfortowo jeśli chodzi o omawianie najbardziej osobistych spraw. Z usług Andrzeja korzystam ponad dwa lata i współpraca ta "zwraca się" na wielu płaszczyznach - finansowej, zawodowej, relacji osobistych i duchowej.
30 października 2013 Patrycjusz - trener, networker, fundraiser
Bardzo dobry coach
Z usług Andrzeja Burzyńskiego pierwszy raz skorzystałem w 2007 roku i do tej pory co jakiś czas korzystam w nowo-rodzących sie problemach związanych z prowadzeniem firmy i w życiu osobistym. Andrzej poprowadził świetne motywujące szkolenia dla pracowników mojej firmy z zakresu motywowania do wydajniejszej pracy, sposobów sprzedaży i radzenia sobie z trudnosciami i stresami, rozwiazywania problemów w relacjach pomiędzy pracownikami. Dla kierownictwa firmy poprowadził coaching, który spowodował dość istotne zmiany co do ról w firmie, oraz przyniósł dzięki temu nowe pomysły na dalszy rozwój firmy. Polecam z czystym sumieniem Andzreja jako coacha Tomasz Dobies - właściciel Zielone ZOO
25 października 2013 Tomasz Dobies - właściciel
Bardzo dobry coach
Andrzej Burzyński - to co dla mnie było najważniejsze - chrześcijanin. Dosyć ściemy o nlp i dorabianiu bezsensownych ideologii. Daje solidne i prawdziwe (biblijne) podstawy do rozwoju osobistego. Konkretny, profesjonalny, otwarty , dowcipny. Siła spokoju. Spotkanie z nim to czysta przyjemność. Potwierdza potrzebę coachingu dla każdego. Możliwość skorzystania z jego prowadzenia BEZCENNA ! Andrzej Burzyński - zdecydowanie polecam
15 października 2013 Michał Okuniewski - Prezes Fundacji Ratujmy Życie, lekarz Specjalista
Bardzo dobry coach
Andrzej jest... jaki? Jest idealnym coach'em trenerem, nie narzuca swojego wyobrażenia o problemie, a idealnie nakierowuje tak abyśmy sami doszli do tego czego nam brakuje i co powinniśmy zrobić. Często jednym słowem potrafi zdziałać więcej niż niejedno szkolenie - trafia w sedno. Każdy potrzebuje w życiu wsparcia. Niekiedy posiadaną wiedzę i umiejętności wystarczy tylko pozbierać i poukładać. Z pomocą przychodzi Andrzej Burzyński idealny Coach świetny Przyjaciel Wiedza, doświadczenie i co najważniejsze Pasja którą widać w tym co robi dla tego z czystym sumieniem gorąco i szczerze polecam!
15 października 2013 Kamil - przedsiębiorca
Bardzo dobry coach
Andrzej Burzyński... Cóż powiedzieć. Coach idealny! Nie dość, że mądry, to jeszcze po prostu dobry człowiek. Wrażliwy i uważny. Doświadczony. Przenikliwy - z szybkością dociera do sedna problemu.Przy nim można czuć się bezpiecznie. Towarzyszy w trudnym czasie zmiany z uwagą i życzliwością. Jemu zależy na moim rozwoju! Przyjacielski, ale nie za cenę prawdy. Może to co piszę jest zbyt słodkie? Może tak się wydawać temu, kto nie poznał Andrzeja. Uważam, że to zaszczyt znać i pracować z nim. Hanna Tarnawska
14 października 2013 Hanna - właścicielka firmy
Bardzo dobry coach
Prostota jest szczytem wyrafinowania, więc nie będę się tu rozpisywał, choć byłoby o czym. ;) Andrzej pomaga mi odkrywać siebie i rozwiązywać problemy jedne za drugim. Skutecznie. To jest najważniejsze.
9 października 2013 Staszek - Wydawca
Bardzo dobry coach
Andrzej jest osobą szalenie kompetentną. Wspomagając swoich klientów w ich rozwoju nie zapomina też o rozwijaniu i kształtowaniu własnych umiejętności, co można zobaczyć choćby słuchając jego początkowych i obecnych audycji w internetowym radiu Kontestacja. Andrzej jest świadom swojej roli i ciążącej na nim odpowiedzialności wynikającej z zaufania jakim - siłą rzeczy - musi zostać obdarzony przez osoby szukające u niego pomocy. Stawia klienta na pierwszym miejscu - poświęca mu całą uwagę, dokładnie go wysłuchuje, pozwala rozwijać się każdemu w jego indywidualnym tempie (nie zapomnę mojego zdziwienia kiedy powiedział mi, że niezbędny zestaw wiedzy i narzędzi już mam teraz pora wprowadzać to w życie i ewentualnie kontrolować, więc będziemy spotykać się znacznie rzadziej - kto sam sobie zmniejsza dochód?!). Miałem przyjemność brać udział w dwóch szkoleniach prowadzonych przez Andrzeja. Były naprawdę świetnie przygotowane i wysycone treścią. Przekazywały praktyczną wiedzę i bardzo motywowały do działania. Wspólną cechą zarówno szkoleń jak i coachingów prowadzonych przez Andrzeja jest fakt, że wierzy On w to co mówi. Możliwość poznania Go osobiście utwierdziła mnie również w przekonaniu, że swoją wiarę wprowadza też w czyn i sam stosuje to o czym uczy a to chyba najważniejsze u coacha. To co dla Andrzeja unikalne to fakt, że jest pastorem. Dzięki temu jego argumentacja i wiele z przekazywanych treści ma swój własny - i w moim odczuciu - bardzo atrakcyjny charakter. Ciekawie jest móc spojrzeć na Biblię w sposób praktyczny, pozbawiony przesadnej i rozdmuchanej religijności. Andrzeja miałem szczęście poznać w chyba najlepszym do tego momencie - u progu dorosłości. Nauczył mnie zdrowego podejścia do pieniędzy i przedsiębiorczości oraz przekazał mi bardzo cenną rzecz - zamiłowanie do czytania książek. Dzięki jego radom i wsparciu stałem się innym, lepszym człowiekiem. ZDECYDOWANIE POLECAM ANDRZEJA JAKO COACHA I MENTORA!
9 października 2013 Paweł - Inżynier Elektronik
Bardzo dobry coach
Anrzej dociera do sedna, jego porady i spostrzeżenia są w 100% trafne i pomocne. Dzięki Jego pomocy mogłam ułożyć długoterminowy plan dla siebie i odnaleźć swoją "misję życiową". Pomógł mi bardziej zrozumieć samą siebie. Polecam w 100%
9 października 2013 Małgorzata - Handlowiec
Opinie mogą wystawiać jedynie osoby, które korzystały z coachingu u tego coacha
Ocena
Bardzo dobry coach Dobry coach Coach Słaby coach Badzo słaby coach
Tytul
Opinia o coachu
Imię
Stanowisko/Zawód
Email - nie będzie wyświetlany (tylko w celu weryfikacji)
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj

Artykuły coacha

Jak dokonać trwałej zmiany?
5 stycznia 2016
Na przełomie roku zgłasza się największa ilość osób, które chcą dokonać zmiany w swoim życiu. Nie wierzę, w "siłę postanowień noworocznych", ale głęboko wierzę i doświadczam tego, że człowiek może się zmienić. Prosta formuła, której używam do zmian zarówno w swoim życiu, jak i w życiu innych brzm
Jak dokonać zmiany w życiu?
11 marca 2015
Jeżeli nie chcesz czytać to obejrzyj nagranie: http://andrzejburzynski.pl/szkolenie-jak-dokonac-zmiany-w-zyciu/ Najczęstsze (jeżeli nie wszystkie) problemy dotyczące zmian dają się sprowadzić do dwóch istotnych p
Dlaczego ludzie nie zarabiają...
30 maja 2014
... na swojej wiedzy?
Jak żyć pełnią życia?
26 marca 2014
Sukcesu nie ocenia się po tym, co człowiek osiągnął, lecz po przeciwnościach, jakie napotkał, i odwadze, z jaką walczył”. (Charles Lindbergh)
Pomysł na biznes?
22 marca 2014
"Panie Andrzeju, ma Pan już swoje lata..." taki był początek maila, jakiego dostałem jakiś czas temu :) Dalsza część była równie interesująca: "Na pewno miał pan w życiu sporo pomysłów, których pan nie wykorzystał i ze względu na swój wiek (??? :) już pan nie wykorzysta. Może opisał by mi pan kilka. Jestem ambitnym studentem, który z ochotą je wykorzysta i zbuduje na tych pomysłach własny biznes."
Wszystko zaczyna się od odkrycia pasji...
16 października 2013
Jak odkryć życiową pasję, która wniesie życie w nasze życie :)?
Od pasji do biznesu.
9 października 2013
Zapraszam na cykl artykułów o tym jak żyć ze swojej pasji...
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom