Forum o coachingu

Wróć do tematów Odpowiedz

Zła atmosfera w pracy

niestety interes szefa nie idzie w parze z interesem pracownika. Pracodawca chce, aby jego pracownik pracowal jak najwiecej za jak najmniejsze pieniądze a pracownik przeciwnie, oczywiscie pracownik stoi na przegranej pozycji, dlatego też w pracy czesto bywa nieprzyjemna atmosfera. Jesli pracownik sprobuje byc asertywny i odwoła sie do przepisow prawa pracy to niestety konczy jako bezrobotny. Kiedy w naszym kraju sie to skończy?
~magda
Odpowiedzi
~bola - a uważasz, że tylko w korpo ludzie nieefektywnie wykorzystują czas, który spędzają w pracy?
cholera, nie każdy pracuje w korpo!
2014-11-03 21:58 ~bola
Magda, nie zgadzam się z Tobą. Moje doświadczenie w pracy z klientami pokazuje, że żaden pracodawca nie może nic zarzucić pracownikowi, który w terminie wykonuje swoje obowiązki na zadowalającym poziomie jakościowym. Mówiąc inaczej - kiedy pracownik realizuje postawione przed nim cele biznesowe. Niestety, bardzo często okazuje się, że ci najbardziej przepracowani pracownicy (którzy wielokrotnie trafiali do mnie na coaching), po zastanowieniu się nad swoimi zawodowymi aktywnościami, sami dochodzili do wniosku, że czas spędzony w pracy nie jest równy faktycznie przepracowanemu. Ci, którzy spędzali w biurze po kilkanaście godzin dziennie, zamiast skupić się na pracy, trwonili czas na inne rzeczy niż obowiązki zawodowe. Oczywiście to wszystko nie oznacza, że nie ma firm, w których jak nie siedzisz po godzinach, to oznacza, że jesteś kiepskim pracownikiem. Ale sama jestem przykładem, że taką kulturę organizacyjną w korporacji można zmieniać zaczynając od siebie. Nie jest to łatwe, ale skutecznie pomaga w osiągnięciu harmonii między życiem prywatnym i zawodowym.
Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj