Szkolenie "Coaching transpersonalny"

Gdańsk
20 luty 2016 9.00 - 16.30

Jarosław Gibas
Coaching transpersonalny to model coachingowy po raz pierwszy określony tym mianem przez sir Johna Whitmore'a, który odkrywszy niedoskonałość stworzonego wcześcniej przez siebie modelu GROW, uznał, że o wiele bardziej skuteczny jest model transpersonalny - mający swe żródła w psychologii transpersonalnej (której jednym z autorów był Abraham Maslow - tak, ten sam od piramidy potrzeb), a jeszcze wcześniej w psychosyntezie stworzonej przez Assagiolego. Coaching transpersonalny to praca z coacheem z poziomu transpersonalnego (ponadosobowego) "ja", które umiejętnie prowadzone przez coacha jest zdolne do zarządzania swoimi osobowościami oraz ich komunikowania - zarówno na osi czasu, jak i na osi ról społecznych tworzonych przez coacheego. To niezwykle skuteczne i precyzyjne narzędzie, którym posługuję się w procesach coachingowych i które daje trwały efekt pozytywnej zmiany w kliencie procesu. Co więcej, wielu światowych ekspertów wskazuje, że to właśnie model transpersonalny stanowi przyszłość coachingu.

"Coaching transpersonalny służy tym coachom, którzy chcą wyjść ponad ramę procesu coachingowego oferowanego przez model GROW. Wówczas, kiedy celem coachingu nie jest jedynie kariera coacheego, czy osiągnięcie przez niego jakiegoś osobistego celu. Model transpersonalny jest pomocny w przypadku problemów egzystencjalnych czy duchowych, tam gdzie klient procesu coachingowego czuje, że czegoś mu w życiu brakuje i jednocześnie nie jest pewny, czego ten brak dotyczy."
Professor Stephen Palmer, City University, London

Nie ma lepszego narzędzia do rozwoju cech przywódczych niż coaching transpersonalny, ponieważ nie można być dobrym liderem, jeśli nie jest się świadomym technik zarządzania ponadosobowego. Tylko wówczas zdobywa się umiejętności prowadzenie ludzi, którzy nie chcą… być prowadzeni.
Roisin Murray, Uniwersytet Derby, UK

Samoświadomość pokonuje strach, mający zasadniczy wpływ na obszary ludzkiej koncentracji. Model coachingu transpersonalnego buduje dojrzałość ludzi, uruchamia w nich zdolność do nauki z własnych doświadczeń, dzięki czemu wzrastają szybciej.
Sir John Whitmor, Institute of Human Excellence

Coaching transpersonalny

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom