Po co Człowiekowi Coach?

2017-09-19 14:06:38

Magda Fres
1. By być bardziej odpowiedzialnym.

Wszyscy narzucamy sobie ograniczenia. Powstrzymują nas przed osiągnięciem tego, czego pragniemy. Często wiemy, co należy robić, ale… tego nie robimy.

Dzięki coachingowi Człowiek przejmuje ster życia we własne ręce. Odpowiada przed samym sobą, przed innymi – za konsekwencje realizowanych wyborów. Przestaje odkładać na później to, co ważne. Staje się Człowiekiem Sprawczym.

Coach jest po to, by mu towarzyszyć w tym procesie wprowadzania pożądanych zmian.

I nie ma zmiłuj.

2. By oszczędzić czas i szybciej osiągnąć wytyczone cele.

Czas jest dobrem prestiżowym. Często jednak tracimy go zbyt wiele, krążąc objazdami i wybierając znacznie dłuższą trasę do celu. Coach spogląda razem z Człowiekiem na mapę jego życia i motywuje, by ten, krążąc palcem po drogach, wybrał dla siebie najskuteczniejszą i najszybszą.

Bez coacha Człowiek czasem czuje się, jakby był w środku dżungli z nawigacją, której nie potrafi uruchomić. Co więcej, Człowiek często nie zdaje sobie sprawy, że tę nawigację posiada. Coach towarzyszy mu w znalezieniu instrukcji, uruchomieniu jego wewnętrznego GPS-a i podążaniu własną drogą.

3. By oszczędzić pieniądze.

Tak. Dużo pieniędzy.

Bez coacha Człowiek wydaje mnóstwo pieniędzy szukając rozwiązań po omacku. Coach pomaga uwierzyć Człowiekowi w siebie i sformułować swoje cele tak, by Człowiek wiedział dokładnie, jak inwestować, by osiągać swój cel bez chaotycznego uczenia się metodą prób i błędów.

4. By uniknąć niepotrzebnego stresu, bólu, frustracji i rozczarowań.

By skuteczniej wytyczyć sposób realizacji swoich przedsięwzięć. By lepiej się komunikować z innymi. By rozwijać swoje relacje w dbałości o siebie. By być dla siebie ważnym, silnym dla świata i dla znaczących osób w życiu.

5. By wpadać na pomysły, na które Człowiek sam by nie wpadł.

W czasie sesji coach często powtarza słowa Człowieka, aby Człowiek ten usłyszał siebie lepiej. Często słyszy również od siebie: „Cholera, nigdy bym na to sama nie wpadła!” albo „Naprawdę tak powiedziałem?! W ogóle nie o to mi chodzi w życiu!”

6. By doświadczyć prawdziwego wglądu.

Człowiek uczy się sam siebie, odkrywa siebie. Zdaje sobie sprawę z tego, co mu przeszkadza na drodze do osiągnięcia celu. Czasem to ograniczające przekonanie, czasem niepotrzebne wycofanie z jakiejś aktywności. Coach jest lustrem, w którym Człowiek może siebie zobaczyć.

7. By bardziej wierzyć w siebie i być bardziej stanowczym.

Na co dzień Człowiek nie zastanawia się , do czego jest zdolny. Coach towarzyszy mu w procesie korzystania ze swojego potencjału, przygląda się jego realizacji, pożytkowania. Praca coacha polega na wydobyciu na światło dzienne i korzystaniu ze zdolności i umiejętności Człowieka. To przy coachu Człowiek zdaje sobie sprawę z własnych możliwości.

8. By zadbać o siebie.

Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Zadowolony, skuteczny pracownik to doceniający szef. Ceniący siebie, płodny twórca to zachwyceni odbiorcy jego sztuki.

Najlepsi tego świata mają swoich coachów. Dlaczego więc nie Człowiek?

Czy Człowiek może pozwolić sobie na brak coacha w swoim życiu?

Ten Człowiek to Ty.

Zapraszam na sesję.

Magda Fres

źródło: http://magdafres.tumblr.com/post/62706988709/po-co-cz%C5%82owiekowi-coach
Popularność: 37    Powrót

Komentarze

http://levitrageneric-cheapest-price.net/ - levitrageneric-cheapest-price.net.ankor cheapest-priceventolinonline.net.ankor http://levitra-online-cheap.net/
2017-11-02 06:53 ~usovutevigoge
http://levitrageneric-cheapest-price.net/ - levitrageneric-cheapest-price.net.ankor cheapest-priceventolinonline.net.ankor http://levitra-online-cheap.net/
2017-11-02 07:06 ~hipudogoyipov
http://levitrageneric-cheapest-price.net/ - levitrageneric-cheapest-price.net.ankor cheapest-priceventolinonline.net.ankor http://levitra-online-cheap.net/
2017-11-02 09:06 ~ubtoxuyada
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom