BOOM! cywilizacyjny

2019-01-13 09:47:45

Szczepan Zmarzliński
Świat pędzi w kierunku automatyzacji, robotyzacji, sztucznej inteligencji... Budownictwo, motoryzacja, militaria, mass media, mass produkcja, rolnictwo, handel, usługi seksualne, zapładnianie, rodzenie, szkolnictwo...

Obserwując zjawisko, które powszechnie przyjęło nazwę: "postęp cywilizacyjny" zastanawiam się na ile powoduje ono faktyczny wzrost poziomu szczęśliwości i wewnętrznej równowagi wśród tzw. społeczeństwa? Czy są jakieś badania, które dowodzą temu, że powierzając swoje codzienne czynności > w ręce robota, czujemy się bardziej szczęśliwi?

Jeśli tak, to kto robił te badania? Człowiek, czy już robot?

Cały ten precedens jest dla mnie fascynujący. :)

Z mojego rozeznania, równolegle ze wzrostem wymienionego powyżej postępu rośnie zapotrzebowanie na usługi typu: psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, dochodząc do najbliższego mi z tych fachów coacha, z którymi w cztery oczy usiądziemy, a oni bez smartfona w ręku (albo i z) wysłuchają (albo i nie) i porozmawiają z nami (albo i nie), a następnie być może przez sam ten fakt, poczujemy się, choćby przez chwilę trochę lepiej... Czy nie jest to przypadkiem skutek uboczny tego, że jako ludzkość nie nadążamy za tym całym rozkwitem? Inna sprawa, to czy wyżej wymienione profesje, wraz z dalszym BOOM!'em cywilizacyjnym również nie zostaną zastąpione przez sztuczną inteligencję? A może już tak się stało?

[ zamów konsultacje: +48 577 566 907 Bot Szczepan ]

Jeśli będzie to szło w tym kierunku to w moim odczuciu niewiele "gałęzi przemysłu" nie zostanie zastąpionych przez robota. Są to przedsiębiorczość i sztuka. Sztuka tworzenia nowych technologii i kreowanie wokół nich popytu. Do czasu, aż robot nie zrobi tego lepiej i dla samego siebie będzie oferował swoje usługi...

Ostatnim bastionem, niezagrożonym zastąpieniem przez sztuczną inteligencję jest: duchowość - najbardziej praktyczna nauka. Pogłębiając się w niej rozkwitasz z każdym dniem. Zostanie z Tobą, kiedy wszystko inne odejdzie.

Podążaj drogą spełnienia!

Szczepan, podróżnik.
Popularność: 16    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom