Wychodzenie poza schematy

2019-07-02 11:32:52

Szczepan Zmarzliński
Zacznę od cytatu, który znajdziesz na początku 16 dnia podróży: "Luksus to przede wszystkim odporność na pokusy, które naszego życia nie upiększają, lecz je zaśmiecają." – Alexander von Schonburg

W związku z powyższym pierwszą wskazówką, którą mam jest: zacząć sprzątać - czasem dosłownie, czasem w przenośni...

Stopniowo rezygnować z tego, co nam nie służy. W ten sposób możemy stworzyć przestrzeń, na to co sprawi, że życie nabierze pełniejszych barw... Nie chcę dawać tutaj sugestii (na każdym kroku jesteś nimi bombardowany), ale posłużę się luźnym przykładem:

Prawdopodobnie każdy z nas ma swoją słodką niewolę w jakimś zakresie. Mimo, że zdaje sobie z niej sprawy, nie jest mu wygodnie ją porzucić.

Konstrukcja kompasu pomaga sprawnie wychodzić z utartych schematów. Może np. zamiast oglądać 142 odcinek telenoweli, bądź bardziej proaktywny/a. Zapisz w kompasie, np. że następnego dnia zaczniesz zagłębiać wiedzę w temacie, który Cię intryguje (masz czas, w końcu zaprzestałeś/aś oglądać serial).

Konstrukcja kompasu zachęca do minimalizmu, wydobywania esencji. Do postanowień wpisuj takie treści, które poszerzają granice Twojego komfortu.

Mogą być to tematy tzw. zawodowe, jak i prywatne... Być może zabierasz się za wykonanie jakiegoś telefon, chcesz poprawić relację z jakąś osobą, lub nawiązać nowy kontakt. Mniej więcej wiesz co zrobić, ale brakuje Ci np. odwagi. Wpisz to w POSTANOWIENIA. Dzienne postanowienia w przeciwieństwie do "życzeń noworocznych" mają to do siebie, że możemy zweryfikować je tego samego dnia.

Stopniowa zmiana w obrębie "małych" rzeczy może zdziałać cuda. Następnego dnia na podstawie otwierania się na nowe możliwości zobaczysz, że łatwiej Ci będzie wpisać swoje priorytety. Kompas jest przeznaczony "tylko" na 77 dni podróży, celem jest to, abyś osiągał/a swoją najlepszą formę.

Aby wytrwać w postanowieniu stworzony jest punkt: AUTOSUGESTIE.

Co Ciebie powstrzymuje, aby dokonać zmian? Brakuje Ci odwagi, konsekwencji, a może organizacji? W polach autosugestie wpisz odwrotność. Przykładowo. Moje działania są coraz bardziej odważne, moje stanowisko wyrażam w sposób przejrzysty. Przyjmuję ze spokojem słowa mojego rozmówcy,.. Moja organizacja jest coraz lepsza, czytam ze zrozumieniem itd. Wszystko zależy od Ciebie. Zwracaj uwagę na te aspekty, które są dla Ciebie największym wyzwaniem.
Popularność: 17    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom