Czy warto? czyli Czym jest Coaching?

2020-08-25 09:51:53

Monika Kubic-Budner
W dzisiejszych czasach świat stawia przed nami wiele wymogów i oczekiwań, niekiedy zbyt wiele, bądź zbyt szybko. Czując jak wielu czynnikom, wpływom, trendom i presji jesteśmy poddawani, tracimy niekiedy samych siebie, swoje ja, nasze potrzeby, cele a nawet zainteresowania.
Poddani ciągłej presji, zapominamy niekiedy o swoim świecie i dopasowując się do otoczenia, rezygnujemy z siebie.
Każda osoba, czy to przedsiębiorca, osoba szukająca pracy, czy też współpracownik z pewnością wyciągnie wiele korzyści z life coachingu bądź coachingu kariery. Jest to bowiem inwestycja w siebie, swoją przyszłość zarówno zawodową, finansową, jak również emocjonalną. Podobno sukcesem w życiu jest robić to co się kocha mając stałe możliwości rozwoju. A wybierając ścieżkę kariery, o której marzysz, nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w życiu.
Coaching jest więc zatrzymaniem się tu i teraz, zastanowieniem się kim jestem, czego oczekuję od życia, przewartościowaniem priorytetów, a następnie stworzeniem planu działania, jak osiągnąć wymarzone cele. Coaching ogólnie rzecz biorąc jest inwestycją w samego siebie.
Jest to proces współpracy między Klientem a Coachem, gdzie Coach daje wsparcie i towarzyszy Klientowi w jego drodze do osiągnięcia swoich celów. Coach, korzystając z odpowiednich technik i wiedzy, pomaga Klientowi "poukładać sobie swoje sprawy", wydobyć potencjał, przypomnieć sobie swoje umiejętności, uzmysłowić sobie wartości, a następnie stworzyć plan działania i osiągać to czego pragnie.
Istnieje wiele trudności, które napotykamy na swojej ścieżce życia, bądź ścieżce kariery. Coaching osobisty bądź coaching zawodowy z pewnością jest niezmiernie pomocny w sytuacjach typu:
- brak satysfakcji w życiu
- wypalenie zawodowe
- przepracowanie, przeciążenie obowiązkami
- rutyna, brak motywacji
- brak pewności siebie, niska samoocena
- zmiana pracy, stanowiska, ścieżki kariery
- brak efektywności
- stres w pracy, ciągły pressing
- zakładanie własnej firmy
- odkrycie swoich talentów, potencjału, potrzeb
- wzmocnienie swoich kompetencji, talentów
- zbudowanie swojego wizerunku na rynku pracy
Wszystkie powyższe przykłady są elementami życia, gdzie coaching daje ogromne wsparcie, wyznaczając odpowiedni plan działania tak, aby poprawić jakość życia w danym obszarze.
Coaching jest więc procesem rozwoju osobistego bądź zawodowego, który pozwala rozwiązać aktualne problemy, omijając własne bariery, wyznaczyć plan działania aby osiągnąć swoje cele i pragnienia.Popularność: 13    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj