Czy jesteś półmózgowcem?

2021-01-06 12:51:03

Szczepan Zmarzliński
Obecny jeszcze system edukacyjny, jak i wynikające z niego konsekwencje... styl życia, podejście do pracy, związków, polityki, nauki, itd. jest mocno ukierunkowany na rozwój lewej półkuli mózgu, która w skrócie odpowiada za tzw. logiczne myślenie.

Prawa półkula mózgu, którą reprezentuje intuicja i spontaniczność jest w pewnym sensie dyskryminowana. Sporo osób, z mocno dominującą, analityczną lewą półkulą mózgu wręcz podważa istnienie czegoś takiego jak intuicja, gdyż nie potrafi jej objąć logiką.

Szeroko pojęty system lewopółkulowy jest ukierunkowany na mechaniczny ład, wsadza wszystko w swoje ramy. Tak odgórnie narzucono szkoły, prawo i chociażby jedynie słuszne rozwiązania na jedynie słuszne paradygmaty zagrożeń...

Równoważenie półkul prowadzi do harmonijnego, radosnego życia. Mocne ukierunkowanie na jedną z nich do półmózgowia, jakkolwiek niepoprawnie by to nie zabrzmiało.

Jak wspomniałem system poniekąd pchał Cię w lewo, aby odwrócić nieco trend otwórz się na swoją intuicję, spontaniczność, wyobraźnię, tzw. zdolności paranormalne, metafizykę, samouzdrawianie, naturę, wewnętrzny ogień.

W zależności od szali na wadze półkul może być Ci prościej lub łatwiej. Niemniej spróbuj się zsynchronizować i zobacz co się stanie.

Jak to zrobić? Zaufaj wewnętrznemu głosowi zanim obejmie go logika i tak pamiętaj o tym najpierw np. raz dziennie, później raz na godzinę, na minutę, co sekundę. Potrenuj, a dojdziesz do życia, w którym synchronizacja będzie przebiegać samoistnie.
Popularność: 34    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj