Dojrzewanie do zmiany

2014-12-05 07:49:10

Ewa Wardzała
Dojrzewanie do zmiany

Jest słoneczne październikowe sobotnie południe. Taka chwila na zatrzymanie się i refleksję. Śpiący obok pies wprowadza nastrój spokoju i powolności, nastrój sprzyjający myśleniu.

Czas siewu

Dzisiaj mija dokładnie dziewięć miesięcy, odkąd zaczęłam pisać tego bloga. Zainspirowały mnie do pisania rozmowy z coachem. Zrobiłam pierwszy krok. Czy Ty też masz takie momenty, kiedy czujesz, że trzeba zacząć coś nowego, jesteś przekonany o słuszności takiego działania? To takie zasianie ziarna. Jeszcze nie wiadomo, co z niego wyrośnie, ale chcesz to zrobić.

Czas dojrzewania, czas poszukiwań

Kolejnym etapem jest czas poszukiwań, doświadczania emocji, popełniania błędów. Podczas intensywnych poszukiwań można też doświadczyć silnych emocji i to one kierują naszym życiem. Przynajmniej moim. A jak jest z Tobą? Czy jesteś świadomy swoich emocji? Czy pozwalasz im dojść do głosu? Czy wsłuchujesz się w siebie? I czy kierujesz się emocjami w życiu?

Czas zmian

Sądzę, że kluczem do szczęśliwego życia jest gotowość na zmiany. To jest warunek konieczny, ale nie wystarczający. I teraz zastanów się, czy jesteś otwarty na zmiany? Czy udaje Ci się łatwo wdrażać jakieś zmiany w swoim życiu? Jak jest ze zmianami fundamentalnymi? Dzisiaj doświadczyłam przebłysku, coś się we mnie zmieniło. Potrzebowałam na to dziewięciu miesięcy, żeby zmienić swoje podejście. I nie był to czas, kiedy świadomie bez przerwy pracowałam nad tą zmianą, to przyszło dopiero dzisiaj. Natomiast przez te dziewięć miesięcy szukałam, poznawałam nowe możliwości, nowych ludzi. I ciągle to robię.

Porażka jako szansa

Warto patrzeć na porażkę, jako szansę czegoś nowego, nowych możliwości, które się otwierają. To nauka, jaką pobieramy z doświadczenia, złego pozornie doświadczenia. Trzeba się pogodzić z faktem, że ta nauka musi kosztować, musi "boleć". Ale tak naprawdę dużo nam daje. Prawda stara jak świat, ale jakże trudno ją przyjąć. Jednak, kiedy tego doświadczamy, staje się to tak oczywiste.

Morał z tej bajki

Popatrz na swoje pozorne porażki jako nauki i szanse nowych działań.Czekaj też cierpliwie, aż dojrzejesz do zmiany albo też zmiana dojrzeje w Tobie. Tego Ci życzę.

Ewa Wardzała
Popularność: 18    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom