Forum o coachingu

Wróć do tematów Odpowiedz

Poliamoria – cóż to takiego?

W naszym społeczeństwie panuje przekonanie, iż związek monogamiczny to jedyny słuszny model funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Pogląd ten wywodzi się z podstaw naszej kultury. Według niego monogamia zapewnia stałość uczuć, namiętności i pożądania. Jest wychwalana przez wielu byłych i obecnych myślicieli, którzy uczą, że kochać można tylko jedną osobę, a okazanie uczucia komuś innemu jest sprzeczne z naturą człowiek Czytaj cały artykuł
Odpowiedzi
Uczucia można i warto okazywać. Takie bez seksu, więcej w tym wtedy sensu. Bo seks jednak najlepiej smakuje z ukochanym. Dopóki mi się nie oświadczył to tego nie rozumiałam.
2021-01-07 23:42 ~Agashi
Co za kocopały. A samotne Święta, Wigilie, rachunki, których nie ma kto popłacić, bo przecież w naszej kulturze tylko jeden związek jest tzw. główny. Zdawało mi się, że jestem osobą poliamoryczną i że mogę tak żyć. Sorry, ale nie, to jest po prostu dorabianie poezji do bzykania bez zobowiązań. A jak przychodziło do poważnych sytuacji w których potrzeba było mi realnej pomocy to pomagali naprawdę tylko Ci przyjaciele, którzy jednocześnie nie kombinowali żadnych tzw. układów. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. Co to w ogóle za interes dla tej osoby, która z kimś nie mieszka pod jednym dachem i nie ma oparcia np. w chorobie. Pięknie to pokazał serial SWAT.
2021-01-07 23:40 ~Agashi
Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj