Zbigniew Godziński

Popularność: 3256
Bardzo dobry coach (11)
Coach z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu procesów zarówno osiągania celów zawodowych, jak i prywatnych zaprasza na konsultacje, podczas których: - skutecznie rozwiążesz problem zarówno w sferze prywatnej, biznesowej jak i zawodowej - zdefiniujesz elementy, które negatywnie wpływają na Twoje życie i razem z coachem znajdziesz metody na wyeliminowanie ich Tematy z którymi możesz się zgłosić to: - porządkowanie spraw prywatnych, zawodowych oraz biznesowych - zarządzanie sobą w czasie w oparciu o potrzeby wartości, oraz elementy społecznych ograniczeń i adaptacji w społecznych warunkach O mnie: Z wykształcenia jestem socjologiem ze specjalizacją negocjacje- mediacje, posiadam certyfikat coachingowy największej i najbardziej prestiżowej organizacji International Coach Federation ( ICF) Coach Wise TM Moja skuteczność, efektywność oraz komfort w procesie potwierdzają liczne referencje klientów, które znajdziecie Państwo poniżej. Zapraszam do kontaktu telefonicznego w celu umówienia się na spotkanie i poznania więcej szczegółów, dotyczących "procesu". Pozdrawiam, Zbigniew Godziński Coach w metodyce Coach Wise TM, oraz autorskim systemie Rozwój Optymalny
Kontakt
tel: 534-777-861
Cena
200zł/godzina
Specjalizacje
Miasta
Warszawa,
Cała Polska: Tak
Coaching przez Skype: Tak
Coaching przez Telefon: Tak
Certyfikaty
Coach Wise Coaching Essentials TM

Opinie

Bardzo dobry coach
Spotkania ze Zbyszkiem pomogły mi zbudować wyższą pewność siebie, szczególnie w relacji z kobietami. Zbyszek odkrył moje mocne strony i wypunktował je na portalach społecznościowych i randkowych, co zaowocowało większym procentem odpowiedzi kobiet na moje wiadomości. Dzięki przejrzystemu schematowi, który stworzył mi Zbyszek udało mi się umówić kilka spotkań z ciekawymi kobietami. Coach także pomógł mi zrozumieć, co jest ważne dla drugiej strony w relacjach międzyludzkich oraz czego powinienem unikać, aby nie odstraszać innych osób. Dzięki temu poznałem fantastyczną dziewczynę, z którą utrzymuje i rozwijam wspaniałą relację. Zbyszek zmienił moje podejście do życia także w innych jego sferach- stałem się bardziej pozytywną osobą, która odnosi więcej sukcesów a z porażkami radzi sobie znacznie lepiej, bo traktuje je, jako informacje zwrotne :) Dziękuję bardzo za wszystko, Zbyszku!:)
2 września 2020 Paweł - naukowiec
Bardzo dobry coach
Zbyszek ma wyjątkowy talent do wyrażania obrazowymi metaforami zjawisk, których na pozór nie da się opisać słowami oraz do upraszczania i modelowania prostymi diagramami nawet bardzo skomplikowanych i chaotycznych procesów, mechanizmów i powtarzalnych wzorców. Dzięki takiemu "uczesaniu myśli" po każdym spotkaniu zyskuję świeży ogląd i nową perspektywę na stojące przede mną wyzwania. Zwykle też z łatwością znajduję najefektywniejsze, bo proste i skuteczne rozwiązania problemów, z którymi się borykam oraz wewnętrzną siłę i motywację do ich wdrożenia. Polecam współpracę ze Zbyszkiem każdemu, kto chciałby lepiej zrozumieć otaczającą go rzeczywistość i skuteczniej w niej funkcjonować.
31 marca 2017 Krzysztof - radca prawny, przedsiębiorca
Dziękuję! :)
Zbigniew Godziński
Bardzo dobry coach
Bardzo dziękuję za spotkanie, Bardzo mi pomogło w ustaleniu priorytretów i zadań, Uporządkowaniu i określeniu celu moich zadań. Bardzo rzeczowe i produktywne spotkanie. Polecam serdecznie, Iwona Bates
22 października 2016 Iwona - Marketer
Bardzo dobry coach
Zbyszek jest osobą bardzo inteligentną, sesja z nim przynosi zamierzone rezultaty i poczucie ulgi. Każda minuta rozmowy w pełni wykorzystana, bez utartych schematów. Dużo pomocnych wskazówek i informacji. Jak najbardziej polecam!
7 października 2016 Asia - Psycholog
Dziękuję bardzo. Cieszę się :)
Zbigniew Godziński
Bardzo dobry coach
Doskonale wyczuwa potrzeby klienta. Trudności pozornie złożone potrafi szybko zidentyfikować przy jednoczesnym naprowadzeniu na właściwy tor. Krótko mówiąc - kompleksowa usługa oraz szeroki zakres wiedzy. Polecam tego coacha.
9 lipca 2016 Joanna - student
Dziękuję bardzo!
Zbigniew Godziński
Bardzo dobry coach
Dzięki Zbyszkowi mamy już narzędzia do oszacowywania naszych postępów i ustawiania nowych celów. Zoptymalizowaliśmy też sposób ich osiągnięcia poprzez lepszą organizację w czasie i efektywność. Zbyszek pomógł nam też sprecyzować nasze zasoby, aby wykorzystać je w realizacji wytyczonych celów. Na pewno zwiększyliśmy liczbę klientów i dochody firmy. Wskazał nam liczne pomoce i materiały, które pomogły w rozwoju personalnym i zawodowym. Bardzo efektywne sesje z nim kończyły się zawsze podsumowaniem i refleksją, z zadaniami na najbliższy okres. Skutecznie i efektywnie! Dziękujemy! Zobaczymy, co jeszcze możemy ulepszyć.
13 maja 2016 Edyta i Robert - fotograf i grafik
Edyto i Robercie- dziękuję bardzo. Niezwykłym wyzwaniem było pracować z parą tak zaangażowanych i rozwijających się przedsiębiorców. Sukcesy na Waszym przykładzie powinny już się generować automatycznie, bo są wynikiem Waszej postawy i jakości usług. Pozdrawiam serdecznie i powodzenia!
Zbigniew Godziński
Bardzo dobry coach
Serdecznie polecam Zbyszka - pomógł mi w rozwiązaniu pewnych problemów, z którymi zetknąłem się w pracy zawodowej. Dzięki ich doglębnęmu przeanalizowaniu, jestem obecnie w innym miejscu w swojej karierze, niż przed rozpoczęciem sesji. Dobre metody plus indywidualne podsumowanie po każdym spotkaniu. Zdecydowanie polecam.
3 luty 2016 Michał - Analityk
Michale dziękuję bardzo. Myślę, że Twoje umiejętności powinny procentować a świadomość Swoich mocnych stron da możliwość nie tylko utrzymania pozycji specjalisty, ale także z czasem awansu. Pozdrawiam!
Zbigniew Godziński
Bardzo dobry coach
Bardzo dobry coach to mało powiedziane. Jest więcej niż bardzo dobry. Polecam, ponieważ ma On indywidualne podejście i bierze pod uwagę wyznaczone sobie cele przez osobę korzystającą z coachingu. Jest człowiekiem wybitnie inteligentnym, świetnie wykształconym, posiadającym umiejętność trafiania do każdego odbiorcy i przyjaźnie nastawionym do otoczenia. A to dopiero początek... Całkowitą prawdą jest, że w prosty, szybki i dogodny sposób pomaga osiągnąć wyznaczony sobie poziom w każdym obszarze działania. Naprawdę warto zapisać się - tak jak ja - na minimum kilkugodzinną sesję. Polecam.
19 kwietnia 2015 Barbara - Konsultantka
Sukcesów w realizacji celów i wartości!
Zbigniew Godziński
Bardzo dobry coach
Rozpracował całe moje otoczenie biznesowe na drobne atomy, złożyliśmy je na powrót ujmując w algorytmy i cała praca wygląda inaczej. Zmiany są subtelne ale bardzo znaczące. Dzięki Zbyszkowi odkryłem, które z moich cech nie były wystarczająco dobrze eksploatowane a które niepotrzebnie wzmacniane. Zrewolucjonizowałem pracę w zespole, prowadzenia pracy innych, podziału kompetencji. Zmienione zostały także scenariusze sprzedażowe w całej 50-osobowej firmie. Polecam - praca bardzo indywidualna i spersonalizowana!
7 listopada 2014 Mateusz - Specjalista ds. Marketingu
Dziękuję bardzo Mateuszu. To dobrze, że masz okazję się spełniać w tych obszarach do, których jesteś predysponowany a zespół i klienci na tym korzystają. Życzę powodzenia także w realizacji dalszych celów zawodowych już we własnym biznesie. Pozdrawiam!
Zbigniew Godziński
Bardzo dobry coach
Bardzo dobry coach, który mnie zmotywował do wprowadzenia istotnych zmian w obszarze rozwoju zawodowego, co zaowocowało znalezieniem pracy w obszarze moich zainteresowań i kompetencji. Kładł duży nacisk na wyznaczony cel. Spotkania urozmaicał wiedzą z zakresu Dynamiki Bogactwa.
4 października 2014 Katarzyna - nauczyciel
Bardzo dobrze Katarzyno. Realizuj Swoje zamierzenia w miejscu, w którym najlepiej się czujesz. Miej pewność Swoich mocnych stron a na pewno osiągniesz to, czego pragniesz!
Zbigniew Godziński
Bardzo dobry coach
Świetny coach. Niespotykanie zaangażowany we współpracę i trafnie określający potrzeby :) Zbyszek wykazuje się analitycznym podejściem, do sprawy, co może się przydać szczególnie tym wiecznie niezorganizowanym. Współpraca z nim pozwoliła mi usystematyzować cele firmy, którą prowadzę oraz jej strategię, co znacznie usprawnia codzienną pracę i daje wgląd do długofalowych celów. Dzięki tym działaniom, moja firma z dnia na dzień skuteczniej się rozwija :)
31 lipca 2014 Emilia - Właściciel firmy
Dziękuję bardzo. To było także ciekawe doświadczenie z Wami pracować. Dużo pomysłów i niezwykła dynamika w działaniu. Oby tak dalej!
Zbigniew Godziński
Opinie mogą wystawiać jedynie osoby, które korzystały z coachingu u tego coacha
Ocena
Bardzo dobry coach Dobry coach Coach Słaby coach Badzo słaby coach
Tytul
Opinia o coachu
Imię
Stanowisko/Zawód
Email - nie będzie wyświetlany (tylko w celu weryfikacji)


Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj

Artykuły coacha

Bezpieczeństwo w procesie rozwoju
24 września 2020
Zrównoważenie rozwoju i bezpieczeństwa to sztuka, na którą nie zwracano uwagi przy wprowadzaniu rozwoju osobistego w Polsce. W poniższym artykule opisze, jak zachować balans po między tymi 2 sferami.
Coaching dla każdego
12 luty 2020
Coaching to coraz częściej narzędzie niezbędne dla każdego "wolnego" i świadomie myślącego człowieka. Umiejętność adaptacji w "nowych warunkach" jest kluczowa dla każdego, kto chce cieszyć się życiem
AUTOMATYCZNY "ALGORYTM" PODEJMOWANIA DZIAŁAŃ I DECYZJI
13 stycznia 2019
Żyjemy w czasach, gdzie bardzo trudno jest działać w sensie stricte analitycznym. Lepiej dużo reagować na impulsy "automatycznie". Aby jednak robić to "z głową" i nie dać się "zalać" napływem bodźców należy siebie "zaprogramować"- brzmi brutalnie, prawda? Ale taka jest "kolej rzeczy"!
Optymalne natężenie- czyli dobra harmonizacja i efekty
9 stycznia 2019
Bardzo ważne dla osiągania sukcesów jest "optymalne natężenie"- Co to jest? dowiecie się więcej z tego artykułu :)
Wytrwałość i styl
1 stycznia 2019
Cecha, która może nam się przydać w 2019 roku to na pewno wytrwałość. Nawet największa intencja nie przetrwa bez nawyków, dyscypliny i odpowiedniej "selekcji". W tym artykule właśnie o tym
Optymalne podejście- dlaczego dziś jest potrzebne?
15 listopada 2018
Optymalny rozwój i "podejście", to coś, co rozwijam od paru lat, mając pewność, że jest to "potrzebne". Wiele osób narzeka na "pęd życia" a przecież w XXI wieku trochę "zwolnić" to nie znaczy "stracić
DZIAŁANIA
14 listopada 2018
O celach, wartościach, potrzebach, strategiach mógłbym a raczej "mogłem" pisać bez końca. Z jednej strony kierunek jest kluczowy, ale bez odpowiedniej realizacji i pokonywania przeszkód nie da nic
Motywacja do działania
23 sierpnia 2018
Motywacja to temat, który szczególnie w dzisiejszych czasach jest sporym wyzwaniem. Jakie mogą być główne trudności z nim związane? Czytaj o tym w artykule! :)
Kiedy "cisnąć" a kiedy "odpuścić"
26 lipca 2018
Jak zwykle proste i treściwe artykuły "o życiu". Chcesz dowiedzieć się więcej, kiedy warto "napierać" na życie, aby były efekty a kiedy "wyluzować" czytaj ten artykuł- tekst! :) Udanej lektury! :)
Realizacja Siebie
7 luty 2017
Gdy nie realizujemy Siebie i nie żyjemy w zgodzie ze Sobą, Nasz organizm może dać Nam ważne sygnały. Takie informacje powinny Nas skłonić do diametralnej zmiany i pełnej realizacji Siebie
WSZYSTKO MA ZNACZENIE
15 października 2016
Każdy Twój gesty, ruch, myśl i działanie oraz nie działanie, uwaga i nieuwaga- ma znaczenie. Możesz się oszukiwać, że tak nie jest. Ale wszystko co robisz i o czym myślisz ma w pewnym zakresie wpływ.
Selekcja w życiu
29 września 2016
Tematykę selekcji poruszałem wielokrotnie. To jest temat, który nie ma dna, gdyż w globalnym i łatwo dostępnym "Świecie wielości" musimy wciąż podejmować decyzję, co jest dla Nas najlepsze.
Transformacja z systemu niewolniczego na wolnościowy
14 września 2016
W tym artykule będzie podsumowanie w temacie podejmowanym przeze Mnie wielokrotnie i związanym z Moją zawodową i życiową misją. Jak być człowiekiem, który żyje w zgodzie ze Sobą i Swoimi wartościami?
Poczucie własnej wartości
23 lipca 2016
Poczucie własnej wartości to jeden z głównych czynników decydującym o Naszym szczęściu i spełnieniu. To jak postrzegamy Siebie wpływa bowiem w dużym stopniu na to, jak postrzegają Nas Inni.
Cierpienie, jako kapitał
19 lipca 2016
Mogło by się wydawać, że ból i cierpienie to tylko coś jednoznacznie negatywnego. Jednak powiedzenie "cierpienie uszlachetnia" ma Swoje głębsze dno. Jak to się przekład na zysk w praktyce?
Doświadczenia dobre i złe
19 lipca 2016
Dzisiaj będzie o tym, jak czerpać korzyści nie tylko z tych dobrych doświadczeń, ale także tych negatywnych. Jak przemieniać to, co złe w to, co dobre
Więcej, niż rozwój
12 lipca 2016
Dzisiaj poruszę temat możliwości, które daje coś więcej, niż nastawienie na osobisty rozwój.
Nowy start po kryzysie
6 lipca 2016
W życiu niektórych osób, szczególnie po dużych przemianach, przychodzi taki moment, że potrzebujemy zacząć od nowa. Ten nowy rozdział to szansa, ale i wyzwanie. Jak rozpocząć go dobrze i skutecznie?
Wolność a "samowola"
28 czerwca 2016
Temat wzbudzający zainteresowanie i będący inspiracją dla wielu ludzi od lat. O tym, jak ją wywalczać i jaka jest cena walki o nią w poniższym artykule
Rozwój intelektu a "przeintelektualizowanie"
26 czerwca 2016
Dzisiaj poruszę bardzo ważny temat jakim jest rozwój intelektu, ale także paradoks "przeintelektualizowania", który wielu z Was na pewnie się wyda tajemniczy. Jak się okazuje równie nadmiar szkodzi...
Sprzężenie zwrotne a proaktywność
22 czerwca 2016
Odbudowywanie formy po okresie kryzysu jest bardzo trudne. Czasem przesada w pewnych dziedzinach powoduje, że nie mamy na nie sił. Odbudowanie zajmuje czas i też uwagę. Ale jest warte wysiłku i ryzyka
Wychodzenie z długotrwałych kryzysów
31 maja 2016
Kryzysy to jedne z najtrudniejszych doświadczeń w życiu człowieka. Szczególnie te długotrwałe mogą wykończyć człowieka fizycznie i emocjonalnie. Lecz Ci, którzy wychodzą z Nich zwycięsko mają wszystko
Twój spójny, elastyczny i skuteczny SYSTEM
27 maja 2016
Od 5 lat pracuje nad tworzeniem skutecznych i elastycznych systemów działań w oparciu o potrzeby i wartości. Dają One wolność i spełnienie Mi i Moim klientom. To ma sens, bo widzę coraz większe efekty
Pełne wykorzystanie potencjału
22 maja 2016
Wiele osób pragnie spełnienia i możliwości realizacji Siebie w pełni. Aby to osiągnąć potrzeba jest duża samoświadomość, oraz narzędzia, które pozawalają czerpać z życia to, co dla Nasz najlepsze
Optymalne podejście
17 maja 2016
Optymalizacja rozwoju to podejście, które zbudowałem, aby mieć na uwadze nie tylko zyski z rozwoju ale także koszta procesu rozwoju u klienta. Optimum pozwala osiągać cele skutecznie i komfortowo
Wyboista droga do realizacji marzeń,potrzeb i wartości
12 maja 2016
Drogę do pełnej realizacji marzeń, potrzeb i wartości może ograniczać bardzo wiele elementów. Warto się zastanowić, jak pomimo przeciwności losu osiągnąć wymarzone spełnienie
Standardy metodą osiągnięcia spełnienia w rozbudowanym Świecie
6 maja 2016
Standardy są wdrożeniem wartości i potrzeb do Naszego życia w codzienne działania. Jak skutecznie je konstruować, aby działały na Naszą korzyść? I jak wyznaczyć je pod kątem priorytetów?
Uwolnij Swoją wartość i zasoby
2 maja 2016
Odnajdywanie Swojej wartości to często podróż w głąb Siebie, jak poszukiwanie złota w opuszczonej kopalni. Ważne, aby wydobyć i poskładać wszystkie elementy w całość
Optymalne wyznaczenie celów
24 kwietnia 2016
Cel, aby był najbardziej prawdopodobny do realizacji musi być odpowiedniej czyli optymalnej wielkości. Oznacza to, że nie musi być wystarczająco duży, aby motywował. Zapraszam do czytania!
Ustalanie nowych standardów
3 kwietnia 2016
To, co mamy w Naszych życiu zależy w dużej mierze od tego, na co jesteśmy w stanie się zgodzić. Większość osób nie posiada osobistych standardów i funkcjonuje wokół zasad, narzuconych z góry
Budowanie normalności
30 marca 2016
Normalność to pojęcie subiektywne, jednak w ogólnym znaczeniu to życie, które pozwala żyć godnie, na poziomie i spokojnie z zachowaniem możliwości realizacji człowieka. W zdrowiu, dostatku i szczęściu
Balans pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym
25 marca 2016
Jednym z założeń inicjatywy "Optymalizator Rozwoju" jest także zachowanie dynamiki rozwoju z poszanowaniem innych sfer w tym oczywiście prywatnej. Dzisiejszy artykuł będzie o pogodzeniu tych 2 sfer
Realizacja celów poprzez działania
23 marca 2016
Wyznaczanie celów to jedno, ale ich realizacja poprzez wdrażanie konkretnych działań, które zmierzają do ich realizacji to drugie. Dzisiaj będzie właśnie o konsekwencji w wykonywaniu zadań.Zapraszam!
Przemiany społeczne a popyt na usługi rozwojowe
20 marca 2016
Witajcie! Jako, że z wykształcenia jestem socjologiem, moje podejście coachingowe obejmuje analizę wpływu społecznego na klienta. Tak samo jest z całą branżą- zmiany społeczne definiują status usługi
Podejście rozwojowe
19 marca 2016
Kochani, Witam serdecznie w sobotnie słoneczne przedpołudnie. Dzisiaj będzie o podejściu rozwojowym, o systemie, który jest zupełnie inny niż ten, którego wielu się nauczyło w procesie socjalizacji
Zasady obfitości
17 marca 2016
Moi Drodzy, dzisiejszy artykuł będzie o tym, czego każdy pragnie i co jest ostatecznym celem każdej potrzeby- obfitość i poczucie spełnienia. Co je przyciąga a co oddala od Nas? O tym w tekście
Wzmacnianie słabych stron
16 marca 2016
Posiadanie i rozumienie mocnych stron to połowa sukcesu. Niemniej istotne wydaje się wzmocnienie Swoich słabych stron, bądź pomoc innych w tych newralgicznych dla Nas obszarach.
Rozwój osobisty- fakty i kontrowersje
15 marca 2016
Rozwój osobisty to dziedzina na wskroś enigmatyczna. Wzbudza bardzo wiele kontrowersji. Od superentuzjastów po zagorzałych krytyków, którzy uważają to za czarną magię i szarlataństwo. O czym należy pamiętać, aby rozwijać się w sposób mądry i korzystny zarówno jeśli chodzi o efekt, jak i komfort?
Automatyczna realizacja potrzeb i wartości
14 marca 2016
Każdy marzy, aby jego potrzeby i wartości były jak najszybciej realizowane i jeszcze bez wysiłku. Można zbudować system, który będzie to automatycznie zapewniał! Jak działa siła podświadomości?Czytaj!
Najwyższa energia i częstotliwość
13 marca 2016
Ponieważ każdy chce być szczęśliwy- dzisiejszy temat powinien również zainteresować wszystkich czytelników. Dzisiaj będzie o tym, jak czerpać najwyższą satysfakcję z życia!
Optymalizator rozwoju- lepsza jakość w Twoim życiu!
10 marca 2016
Ulepszanie, udoskonalanie, układanie to wszystko czynności, które dzisiaj decydują o sukcesie i bardziej precyzyjnym dotarciu do odpowiednich osób. Dzisiaj przedstawię Wam tą koncepcję coachingu
Motywacja
9 marca 2016
Motywacje określa się, jako klucz do sukcesu. Niezależnie od tego, co robimy to jest Ona naszym paliwem, niezbędnym, aby ruszyć. W tym artykule dowiesz się więcej, co ją w Tobie wyzwoli!
Kluczowe umiejętności adaptacyjne- promocja
7 marca 2016
Promocja należy do kluczowych umiejętności adaptacyjnych w XXI wieku. Dawniej wystarczyła maczuga, potem stworzenie produktu. Dzisiaj pośród ogromnej ilości przekazów nasz musi zdobyć serce odbiorcy
Odblokowanie ciała emocjonalnie i mentalnie
6 marca 2016
Poprzedni artykuł odnosił się do wartości- realizacji własnych oraz innych, aby wchodzić w korzystne relacje. Tym razem będzie o tym, jak poradzić Sobie z kosztami poniesionymi w przeszłości.
Wartość dla Siebie i Innych
6 marca 2016
Dla każdej osoby coś innego jest wartością. Najważniejsze jest to, aby rozumieć i znać Swoją wartość, ale jednocześnie należy pamiętać, że to co dajemy i kim jesteśmy ma zupełnie inną wartość dla każdej z osób. Dla jednej osoby Nasze cechy będą uznawane za wartościowe a dla innej.
Analiza postępów- ułożenie spraw
3 marca 2016
Aby móc sprawdzić, czy zbliżamy się do realizacji naszych wartości, celów i priorytetów potrzebna jest czasem analiza postępów. Jak jej dokonywać, aby sprawdzić, czy jesteśmy na dobrej drodze..
Prawdziwe życie- dlaczego się opłaca?
1 marca 2016
Konfrontacja z rzeczywistością, gdy ta nagromadzi wiele problemów bywa trudna i mało zachęcająca. Jednak prędzej czy później strategia "ucieczki" przed problemami może tylko je zapętlać...
Emocje, Nawyki, Efekty
28 luty 2016
Dzisiejszy temat jest bardzo ważny, bo wszystkie opisane w nim elementy tworzą związek przyczynowo skutkowy. O tym jak emocja tworzy nawyk a nawyki efekty dowiesz się dokładnie z tego artykułu!
Jak coaching pozwala realizować to, co najważniejsze?
27 luty 2016
Wybór tego, co naprawdę istotne pośród zalewu informacji jest ogromnym wyzwaniem. Szczególnie, że do naszej świadomości wtłacza się w życiu przymusowo mnóstwo nieistotnych bądź szkodliwych sygnałów
Realizacja priorytetów poprzez działania
25 luty 2016
Wyznaczenie wartości, standardów, celów i priorytetów to jedno. A ich realizacja to drugie. Przejście od planowania do działania jest dla wielu osób trudne. W tym tekście dowiesz się jak to zrobić!
Kluczowi ludzie, kluczowe treści
24 luty 2016
Zgodnie z obietnicą z ostatniego artykułu tym razem napisałem o tym, jak przyciągać do Swojego życia pozytywne osoby oraz selekcjonować odpowiednie dla Siebie treści.
Trudni ludzie, toksyczne treści niszczą spełnienie
23 luty 2016
Okazuje się, że we współczesnym Świecie przeszkodą w realizacji Naszych marzeń i celów są nie tyle warunki naturalne co inni ludzie. W tym artykule poznasz główne ograniczenia, jakie mogą powodować.
Najwyższa jakość to najwyższe spełnienie
23 luty 2016
Osiągnięcie najwyższego spełnienia i otaczanie się najwyższą jakością to marzenie wielu osób. Krótki przewodnik po tym, co najlepsze w tekście poniżej. Zapraszam!
Walka o wartości cz.1
21 luty 2016
Samodzielne klarowanie wartości, innych niż te wyniesione z otoczenia pierwotnego wychowania może być dużym wyzwaniem. Radzenie Sobie z oporem środowiska oraz kosztami zmian jest ceną za spełnienie.
Twoja "autostrada" po drodze pełnej przeszkód
20 luty 2016
Trudny czas charakteryzuje się tym, że możliwości na realizacje spełnienia są w nim ograniczone. Na tych, którzy trudny czas przejdą i wyrobią Sobie siłę niezbędną do pokonania trudności czeka szansa.
Koszta zmiany na lepsze
14 luty 2016
Każda zmiana, nawet ta najlepsza niesie za Sobą koszta. Są to koszta edukacji, przełamywania barier i oporu własnego i środowiska, oraz koszty kryzysów, które z tego powodu powstają. Jak je spłacić?
Ewolucja obszarów działania- progres
13 luty 2016
Zmieniamy nasze aktywności na przestrzeni czasu. Ważne, aby te zmiany szły w kierunku bliższym wyznawanym przez nas wartościom, celom oraz priorytetom i standardom.
Ekspresja niedoskonałości- czyli Twoje życie, Twoja miłość i Twoje spełnienie
3 luty 2016
W dzisiejszym świecie ale i wcześniej bardzo często wymagano od ludzi perfekcji, wcielania się w role, które nie do końca były prawdziwe. Jak wyjść z tej niewoli? O tym w poniższym artykule!
Twoje pasje,Twoje relacje, Twoja marka osobista
31 stycznia 2016
Wyznaczenie odpowiednich obszarów w Swoim życiu pomaga czerpać z niego największą możliwą radość. Oczywiście cały czas tą radość i szczęście można optymalizować :)
Coaching "nie" tylko dla bogatych
24 stycznia 2016
Coaching niestety wciąż pozostaje produktem elitarnym, na którego stać jedynie nielicznych. Poruszam ten temat w odniesieniu do doświadczeń z klientami, których na regularne spotkania często nie stać.
Wielkie podsumowanie
30 grudnia 2015
Podsumowywać można różne okresy czasowe. Najczęściej podsumowujemy rok, ale zdarzają się takie zmiany na przestrzeni lat, że lepiej ocenić cały taki przebieg.
Optymalne podejmowanie decyzji a maksymalne spełnienie
24 grudnia 2015
Pośród miliardów możliwości właściwy drogowskaz, umożliwiający dokonywanie najlepszych wyborów jest kluczowy dla osiągnięcia spełnienia.
Rozwój daje wolność, trudności dają siłę!
20 grudnia 2015
Podczas wyzwań i trudnych doświadczeń zbieramy szereg zasobów, które mogą się stać dla Nas cennym kapitałem, który zaprocentuje w przyszłości. Nie zmarnujmy go!
"Stracony czas" a pozytywna intencja
10 grudnia 2015
Jest wiele dobrych rzeczy w życiu, ale są takie, które z pewnością można uznać za nie warte naszego czasu. Jak uniknąć błędów i nie wpakowywać się na przysłowiowe "miny" czy ruchome piaski?
Tworzenie doskonałego PR
29 listopada 2015
Znajomość Siebie pozwala na bliższe poznanie Ciebie przez innych ludzi. Pamiętaj, że to, czego nie przedstawisz korzystnie Sam ludzie dopowiedzą sami, niekoniecznie korzystnie dla Ciebie.
Docenianie zasobów i osiągnięć filarem pewności Siebie
15 listopada 2015
Umiejętność docenienia swoich zasobów i osiągnięć jest jedną z najważniejszych cech sukcesu. Warto o tym pamiętać.
Kluczowe umiejętności adaptacyjne w XXI wieku- możliwości i zagrożenia
13 listopada 2015
Tematyką kluczowych umiejętności zajmuje się od studiów, kiedy to pisałem licencjat na temat szans i zagrożeń dla człowieka w erze społeczeństwa informacyjnego. Wielu czytelników z pewnością zgodzi się z tym, że we współczesnym systemie edukacji i wychowania bardzo niewiele uczy się naprawdę kluczowym komperencji. Jakie są te umiejętności i co sprawia, że nie uczymy się ich w stopniiu zadowalającym? O tym dowiesz się w tym artykule!
Tematyczny podział czasu a satysfakcja w życiu
12 listopada 2015
Podział czasu względem kluczowych obszarów ułatwia wprowadzanie porządku w ciągu dnia. Jest to rzecz prosta a z drugiej strony bardzo przydatna w codziennym życiu. Wzmacnia satysfakcję i efektywność.
Przełam energię, odblokuj negatywne emocje-czyli o radzeniu sobie z przeszłością
11 listopada 2015
Każdy z nas doświadczył z pewnością negatywnych konsekwencji przeszłości.Ważne jest aby dowiedzieć się, co do tych rezultatów doprowadziło. Natomiast rozpamiętywanie ich samo w Sobie jest zbędne.
"Nie oceniaj!"
10 listopada 2015
Ocenianie innych jest częstą "przywarą" współczesnych, szczególnie, gdy mamy do czynienia ze społeczeństwem zróżnicowanym. Oceniamy nie tylko Innych ale i Siebie. Jakie to ma konsekwencje?
Ile wolności a ile konformizmu?
9 listopada 2015
Każdy z nas w głębi duszy chcę być wolnym, jednak brutalna rzeczywistość nie zawsze na to pozwala. Jak zachować balans, pomiędzy wymaganiami adaptacyjnymi a potrzebą niezależności i swobody?
Szukaj pozytywnej intencji cz.2- "Przyczyny destrukcyjnych zachowań"
6 listopada 2015
Każde nawet najbardziej destrukcyjne zachowanie będzie miało pozytywną intencję. Jeżeli ją dokładnie poznamy, łatwiej będzie nam zmienić działania na lepsze.
Szukaj pozytywnej intencji cz.1- "3 strategie działania ludzi"
6 listopada 2015
Każde, nawet destrukcyjne działanie człowieka można w pewien sposób uargumentować. Jeżeli założymy, że "szukamy pozytywnej intencji", wówczas łatwiej będzie nam zrozumieć przyczyny zachowań ludzi.
"Po pierwsze nie szkodzić"- czyli o kryteriach selekcji w "epoce wielości"
4 listopada 2015
Pośród wielości, aby żyć dobrze i funkcjonalnie będą nam potrzebne coraz ostrzejsze kryteria selekcji. Czas mamy ograniczony a mamy przecież również niezbędne do wykonania sprawy oraz czas wolny.
Jak obrócić trudności w korzyść?
2 listopada 2015
Częstym problemem, powodującym impas w przyciąganiu zasobów jest nieumiejętność docenienia tego, co dotychczas udało się osiągnąć. Głównie dlatego, że wiele z tych doświadczeń uznajemy za błędne.
Wesprzyj samego Siebie!
1 listopada 2015
Wystarczająco dużo ludzie nam w życiu generują trudności, obciążeń i demotywacji, aby i samemu "dokładać" Sobie jeszcze bardziej. Niestety ogromna większość osób to robi,co utrudnia wyjście z pułapki.
Zyski i koszta- czyli o tym co wartościowe i bezwartościowe
31 października 2015
Potrzeba wartości odnosi się do każdego człowieka, który ceni spełnione życie. Czy wartość to tylko zysk finansowy, czy też pieniądze to tylko zamiennik, który reprezentuje ważne dla nas sprawy?
Zakończenie etapu
30 października 2015
Każdy w życiu przechodzi poszczególne etapy, które mają swój koniec i należy je podsumować i przejść do następnego.
Doceń swoje zasoby - czyli o poczuciu kompetencji i odkrywaniu mocy
27 października 2015
Każdy z nas posiada pewne możliwości, osiągał sukcesy. Nie każdy to dostrzega, ale one są i co więcej są fundamentem naszej mocy. Mocy, która daje radość i szczęście.
Odzyskiwanie utraconej energii
23 października 2015
Zamknięcie starych przyzwyczajeń i ograniczeń pomaga wyzbyć się negatywnych emocji, które hamują nasz rozwój. Czas podnieść poprzeczkę na taką wysokość, jaka nam odpowiada.
Przejście od niewoli do wolności- kropka nad i.
22 października 2015
O trudnym przejściu pomiędzy systemem niewolniczym a wolnościowym pisałem już wcześniej. Tym razem o tym, jak postawić przysłowiową kropkę nad i.
Co łączy firmę cukierniczą i partię polityczną? – czyli o potędze marketingu!
21 października 2015
Dzisiejszy świat w ogromnej mierze opiera się na tworzeniu wyidealizowanych wizerunków. Coraz ciężej jest odróżnić prawdę od fikcji. Ten artykuł piszę dlatego aby przedstawić krótko przyczyny tego problemu oraz metody radzenia sobie z nim.
6 głównych składników energii
20 października 2015
Każdy z pewnością chce mieć więcej życiowej energii.Tym razem podsumowowyhe ten temat w 6 najważniejszych punktach. Opisałem, jakie mamy główne źródła energii. Chcecie je poznać? Zapraszam do lektury!
Kluczowe zasoby - czyli co umiem, co mam i co mi się udało!
17 października 2015
W Polsce kultywowanie sukcesów nie jest jeszcze mocno popularne. W znacznie większym stopniu przykładamy wagę do unikania błędów, zamiast doceniać swoje zasoby i budować na nich wartość.
Zwycięstwo po kryzysie- czyli jak tworzą się "zyski postkryzysowe!"
16 października 2015
Każdy kryzys, jak i wszystko inne musi się kiedyś skończyć. W naszym świecie wszystko ma swój kres. Kryzys powiększa się, doprowadza do klęski…albo prowadzi do zwycięstwa. Aby nastąpiło to ostatnie musi się oczywiście zmienić wektor i natężenie tego kryzysu. Musi on zacząć maleć. Wówczas następuje zwrot, po którym już tylko będziemy regenerować siły a z czasem tworzyć tzw. \”zyski postkryzysowe\”.Czym są te \”zyski\” i jak je generować? O tym dowiesz się w poniższym artykule!
Źródła inspiracji- czyli jak odkryć ciekawość!
14 października 2015
Do życia potrzebna jest nam inspiracja, która będzie nas nie tylko motywować, ale również dawać satysfakcję. Źródeł inspiracji może być wiele. Nie wszystkie leżą na powierzchni, ale warto je poznać.
Naturalna obfitość
13 października 2015
Czy czasem masz wrażenie, że w życiu nie możesz otrzymać tego, co naprawdę chcesz i czujesz frustrację? Jeśli tak jest to znaczy, że jesteś odłączony od naturalnej energii ,która daje nam wszystko.
Potencjalne możliwości a realne szanse – czyli krytycznie o rozwoju osobistym
9 października 2015
W artykułach odnoszących się do rozwoju osobistego wielokrotnie poruszam tematykę związaną z porównaniem możliwości potencjalnych do realnych szans, które każda indywidualna osoba posiada. W opozycji do tekstów, które zakładają, że szanse są nieograniczone pragnę napisać ten tekst, który być może będzie bardziej spectyczny, ale także realistyczny.
Docenianie małych rzeczy kluczem do wielkich sukcesów
7 października 2015
Gdy ludzie myślą o sukcesie najczęściej widzą efekt finalny: w muzyce są to przeboje, które mają status najpopularniejszych, w sporcie są to medale olimpijskie, w biznesie milionowe przychody. Mało jednak osób zdaje sobie sprawę, że droga do wielkich sukcesów wiedzie przez drobne, często przez wielu niezauważalne działania.
"Pomocnicy pasji"- czyli inne potężne motywatory
4 października 2015
Aby żyć w pełni potrzebna jest nam motywacja. W ostatnim artykule przedstawiłem największą życiową motywację- czyli pasję. W tym tekście podkreślę także inne ważne motywatory.
W jaki sposób coaching daje pełną wolność, radość i spełnienie?
2 października 2015
Każdy w życiu dąży do szczęścia. Często jednak do naszego życia wpadają niewartościowe treści, oraz negatywne sytuacje i ludzie. W jaki sposób dzięki coachingowi osiągnąć najwyższą jakość życia?
Pasja Twoją życiową motywacją!
1 października 2015
Każdy potrzebuje motywacji do działania. Zasobów, które pozwalają korzystać z życia. Pasja jest jednym z najsilniejszych motorów napędowych, który potrafi ożywić każde działanie!
Konsekwencja w realizacji celów
26 września 2015
Każdy z nas na pewno miał takie chwile, że przeciwności losu zdawały się być nie do pokonania i mimo ogromnej konsekwencji determinacji z naszej strony mieliśmy problemy. Ten ból można nazwać także frustracją i bezsilnością. W takich sytuacjach nawet największa wytrwałość i konsekwencja ulega załamaniu.
Kluczowa wiedza, kluczowe umiejętności cz.3
22 września 2015
W pierwszych dwóch częściach opisywałem umiejętności korzystania z zasobów , podejmowania decyzji oraz zarządzania życiem.W tej części będzie o umiejętności przekraczania problemów i "łapania okazji".
Kluczowa wiedza, kluczowe umiejętności cz.2
20 września 2015
W pierwszej części tej serii przedstawiłem 2 pierwsze umiejętności kluczowe w XXI wieku : podejmowanie decyzji oraz korzystania z zasobów informacji. W tej części przedstawię "umiejętność zarządzania"
Kluczowa wiedza, kluczowe umiejętności cz.1
16 września 2015
Kluczowa wiedza i umiejętności są ważne do efektywnego funkcjonowania w życiu. Które umiejętności i informacje mogą okazać się najważniejszymi w XXI wieku- o tym w poniższym tekście.
Optymalny poziom wprowadzania innowacji
25 sierpnia 2015
Gdy używamy słowa innowacyjny zwykle kojarzy się nam jednoznacznie pozytywnie. Tak powinno być jednak w praktyce nadmierna innowacyjność można przysporzyć wielu problemów "właścicielowi".
Tworzenie lepszego systemu
16 sierpnia 2015
Tworzenie niezależnego, lepszego systemu- czyli swojego unikalnego życia rozpoczyna się od wyznaczenia wartości i potrzeb. Następnie następuje ich konkretyzacja w postaci mierzalnych celów i rozplanowanie tego w czasie w trybie długo i krótkoterminowym.
Od podejścia zenątrzsterownego do wewnątrzsterownego cz.2
14 sierpnia 2015
W pierwszej części przedstawiłem jakie trudności czekają na tych, którzy chcą zmienić podejście z niewolniczego na wolne. W tej części przedstawię, jak je krystalizować, aby przynosiło efekty.
Z podejścia zewnątrzsterownego do wewnątrzsterownego cz.1
9 sierpnia 2015
Zmiana z podejścia zewnątrzsterownego, w którym jesteśmy jedynie "statystami życia" do podejścia wewnątrzsterownego, gdzie stajemy się jego "aktorami" jest jedną z najodważniejszych decyzji w życiu..
Pokonywanie przeszkód cz. 2
3 sierpnia 2015
W życiu każdego człowieka pojawiają się przeszkody. Jak sobie z nimi poradzić? Pierwsza część odnosiła się do mentalności. Ta będzie poruszała kwestię konfrotnacji wizj i marzeńi z rzeczywistością.
Naturalne flow vs. "staranie się"
26 lipca 2015
Od małego mówią nam "postaraj się", "w życiu aby coś osiągnąć trzeba się wysilić". Nawet religia odwołuje się do trudu.Tymczasem założenie "naturalnego flow" bazuje zupełnie na czym innym.
Wychodzenie z kryzysu
25 lipca 2015
Wyzwania, problemy a może intensywny rozwój i zmiana? Wszystkie te elementy powodują w naszym życiu załamanie starego porządku i są kryzysem, nawet jeśli ma to być zmiana na lepsze.
Przyciąganie efektu!
22 lipca 2015
Obfitość i zasoby w życiu zawodowym jak i prywatnym łączy to, że aby je uzyskać trzeba na poziomie fizycznym je przyciągać. Jak to zrobić? O tym w poniższym artykule!
Hight potential talent w organizacji - rola i pozycja
12 lipca 2015
Wysokie talenty- czyli hight potential talent to temat wciąż nieznany i nieodpowiednio prowadzony w wielu firmach. Często są to osoby, które mają kluczową kompetencje rozwinętą bardzo kosztem innych
Dlaczego nie jesteśmy pewni siebie?
27 czerwca 2015
Pewność siebie jest jednym z najważniejszych składników sukcesu. Są jednak społeczne przeszkody, które ją ograniczają. Chcesz dowiedzieć się jakie? Przeczytaj ten tekst!
Marketing osobisty - czyli jak przyciągnąć odpowiednich ludzi do siebie?
14 czerwca 2015
Każdy z nas chcę mieć wokół siebie ludzi pozytywnych, którzy będą zaangażowani w nasze życie w pełni. Ludzi, którzy będą dodawać do niego wartość. W tym pomaga marketing osobisty.
Nowa generacja zarządzania czasem
4 czerwca 2015
Artykułów o zarządzaniu sobą w czasie było tutaj wiele. To temat obszerny i wieloaspektowy i można ująć go z wielu stron. Jak sprawić, aby nasz czas był i produktywny i przyjemny?
Pasja- czyli to, co odróżnia eksperta od specjalisty
31 maja 2015
Zastanawiasz się być może, co oznacza słowo ekspert w praktyce? Czy jest to jedynie specjalista z danej dziedziny czy coś więcej?Specjalistów jest wielu ekspert jeden.
Pokonywanie przeszkód
24 maja 2015
Trudności mogą występować na drodze do spełnienia:często spędzają sen z powiek, hamują motywację. Co zrobić, aby sobie z nimi poradzić?
Od presji do harmonii
6 maja 2015
Świat oparty na presji i dominacji zbliża się do końca. To, co daje planecie przetrwanie to świat oparty na współpracy. Świat, w którym to myśli tworzą nowy świat. Czy jesteś w stanie podjąć wyzwanie?
Do czego służy komputer i Internet?
2 maja 2015
Temat przewrotny. Ale warto się zastanowić nad czymś, co wcale nie jest oczywiste.
Co utrudnia nam płynne działanie?
1 maja 2015
Płynność można zaliczyć dzisiaj do jednej z najbardziej istotnych wartości. Interesuje nas płynność finansowa, płynność działania. Życie to ciągła dynamika i każdy chce, aby wszystko szło tak, jak tego chcemy. Czy chcesz się wciąż przejmować i zatrzymywać klatki życia, czy z głębokim oddechem jechać jak na wodnym skuterze?
Kultywowanie sukcesów i pozytywnego myślenia
27 kwietnia 2015
Uświadomienie sobie swoich umiejętności to pierwszy etap ku uświadomieniu sobie swojej wartości. Docenienie sukcesów to 2 bardzo ważny element składowy.
Rola konsekwencji w realizacji pasji
25 kwietnia 2015
Konsekwencja to jedna z najważniejszych elementów sukcesu. Jest jak żłobienie kropli, która drąży skałę. Przez większość nazywana szaleństwem, dla pasjonatów jest jedyną słuszną drogą.
Relaks- katarsis dla profesjonalisty.
24 kwietnia 2015
Profesjonalizm w naszym codziennym życiu jest bardzo ważny, ale nawet dla najbardziej oddanego profesjonalisty nadchodzi moment, gdy potrzebuje „resetu” i wypoczynku.
Krystalizacja pasji - czyli jak z kluczowych obszarów uzyskać kluczowe efekty
22 kwietnia 2015
Tym razem będzie o tym jak pasję zamienić w konkretne efekty. Jest to proces, który wymaga optymalizacji działań i konsekwencji. Jego efektem jest robienie tego, czego się pragnie w życiu całą dobę.
Moc - twoja wiara, siła i energia!
10 kwietnia 2015
Dzisiaj będzie o temacie z pozoru prostym a jednak zyskanie tytułowej mocy często wymaga wiele wysiłku.
Priorytety - czyli to, co ważne
3 kwietnia 2015
O tym co najważniejsze nie mówi się, albo nie robi się tego, nie edukuje i nie promuje. Wśród bezsensownych rytuałów i wymogów warto odnaleźć to, co najprawdę kluczowe.
Filary pewności siebie - czyli pokaż innym co potrafisz!
30 marca 2015
Pewność siebie to jedna z najistotniejszych elementów życia. To ona decyduje o naszym sukcesie prywatnym i zawodowym. Często odgrywa ona dużo większą rolę niż realne umiejętności. Czemu? Przeczytaj!
WYZWANIE - czyli ile jesteś w stanie zaryzykować?
28 marca 2015
Podejmowanie wyzwań we współczesnej kulturze, która czerpie najwięcej z myśli amerykańskiej przedstawiane jest zazwyczaj jednowymiarowo i pozytywnie. Tymczasem niewiele osób mówi o kosztach.
Od zainteresowań do pracy - czyli jak profesjonalizować pasję
21 marca 2015
Każdy chciałby móc w życiu zajmować się tym, czym realnie się interesuje i co kocha robić. O tym jak zbliżyć się właśnie do tego stanu w poniższych artykule!
Atrakcyjność- czyli co przyciąga innych do nas
14 marca 2015
Każdy chce przyciągać do siebie odpowiednich ludzi. Dzisiejszy temat będzie właśnie od tym. Słowo atrakcyjność kojarzy się najczęściej z wyglądem. Tymczasem ma ono zdecydowanie szersze znaczenie..
Koszta wolności..czyli o jej nieznanym obliczu
7 marca 2015
Pojęcie wolności jest hasłem nagminnie wykorzystywanym w środkach masowego przekazu, przez liderów politycznych i społecznych. Czym jest naprawdę wolność i jakie trudności niesie wybór jej? Zobacz!
Kreowanie wizerunku
4 marca 2015
PR- czyli profesjonalne kreowanie wizerunku jest dziedziną jedną z najważniejszych a jednocześnie najbardziej demonizowanych. Dlaczego tak jest? O tym w tym artykule!
Efektywne zarządzanie czasem
23 luty 2015
Dzisiaj będzie o tym, jak efektywnie zarządzać swoim czasem. To umiejętność, która nie jest ani uczona w szkole ani też często w miejscach pracy.
Marka osobista- czyli, co nas wyróżnia
15 luty 2015
Marka osobista jest tym, co sprawia, że inni łatwo nas kojarzą. Podobnie jak znane produkty, osoby, które zapadają w pamięć potrafią się wyróżnić. O tym będzie ten artykuł.
Myślenie- twoja wolność, siła i bogactwo
25 stycznia 2015
Współczesny świat to różnorodna strefa wpływów nie tylko politycznych i gospodarczych ale także myślowych.
High- Potential Talent- czyli Super Talent!
4 stycznia 2015
Rodzą się ludzie, którzy mają niesamowite zdolności. Jedno dziecko na tysiąc. Można powiedzieć, że każdy ma talent, ale wyjątkowe talenty często nie widzą światła dziennego....
Rozwój naturalny kontra rozwój nienaturalny
2 stycznia 2015
Rozwój może być zdrowy, bądź może też być niekorzystny. Wszystko zależy od podejścia i intencji. O tym w tym artykule.
Coaching- narzędzie wolności
20 października 2014
Coaching to bardzo ważny proces, który pozwala Tobie uświadomić sobie czego pragniesz i jak do tego dojść najszybciej, najskuteczniej i najlepiej.
Dlaczego coaching?
8 października 2014
Coaching to możliwość zadecydowania samemu o swoim losie, stworzenia swojego życia. Jaki jest jego sens, o tym dowiesz się w tym artykule.
Podejmowanie decyzji
23 sierpnia 2014
Podejmowanie decyzji to proces chyba najistniejszy w czasach, gdy mamy ogrom możliwości a wybór mamy nie pomiędzy kilkoma a ponad milionami opcji!
Dlaczego warto a niedługo konieczne będzie wyznaczanie celów zawodowych?
12 sierpnia 2014
Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie. Rosnąca innowacyjność, coraz większa konkurencja powodują, że dzisiaj na rynku mają szanse tylko najlepsi.Tyczy się to zarówno szefów jak i pracowników.
Ekspert - dlaczego należy nim być?
7 sierpnia 2014
Bycie ekspertem to nie luksus dziś- to konieczność. Bowiem bycie ekspertem nie sprowadza się tylko i wyłącznie do bycia doktorem nauk czy też wielce szanowną osobą a po prostu bycie profesjonalnym.
Cechy sukcesu cz.4. "Efektywność"
5 sierpnia 2014
Efektywność to klucz do sukcesu, ponieważ jej brak powoduje u nas frustrację. Oczywiście wartości trzonowe to tutaj kompetencje, skuteczność czy dostosowanie, ale efektywność to cecha, która...
Cechy sukcesu cz.3. "Dystans"
4 sierpnia 2014
W osiągnięciu sukcesu poza pierwszymi dwoma niezwykle ważnymi cechami istotny jest także dystans, bowiem nawet nasze najsilniejsze zmagania mogą wymagać czasu.
Cechy sukcesu cz.2. "Determinacja"
2 sierpnia 2014
Determinacja to działanie, które jest nakierowane podświadomie na udany dla nas rezultat. To co jest specyficzne dla determinacji a co jest czymś szczególnym to rola nieakcentowania porażki..
Cechy sukcesu cz.1. "Konsekwencja"
1 sierpnia 2014
Konsekwencja to cecha która jest niezwykle istotna dla osiągnięcia długofalowego sukcesu, jednak wiele osób o niej zapomina. Często w mediach się wspomina o wielkich spektakularych sukcesach..