Majowy Klub Coacha w Bielsku-Białej!

Bielsko-Biała
21 maja 2015 18.15-21.00

Dominika Borowska-Stasica
“To, co powiesz, może zmienić świat” Marshall B. Rosenberg

W trakcie warsztatu:
– doświadczysz ćwiczeń, takich jak: „Ścieżka szakala i żyrafy”, „Proces obrazu wroga”
– popracujesz ze sobą i z innymi na poziomie werbalnym, emocjonalnym i energetycznym
– doznasz kontaktu ze swoim ciałem i określisz gdzie i w jaki sposób przeżywasz w nim emocje
– posłuchasz o neurobiologicznych podstawach empatii na podstawie prac Sarah Peyton.

Idea Nonviolent communication (Porozumienie bez przemocy) została sformułowana przez Marshalla Rosenberga, ucznia Carla Rogersa, ale przede wszystkim duchowego ucznia Ghandiego. Rosenberg przetłumaczył pojęcie ahimsa (współczucie, nie robienie krzywdy) i tak narodziła się ta nazwa.

„NVC można postrzegać jako model, technikę czy metodę. Dla mnie jest to podejście, filozofia. Perspektywa postrzegania świata, dzięki której można spotkać się ze współczuciem i zrozumieniem potrzeb, jakie zaspokajamy poprzez nasze działania oraz uwolnić się od obwiniania, osądzania, krytykowania. Pracując z poczuciem winy, wstydem i złością – zapraszam do mojego życia obecność, empatię i autentyczność”
/ tak o NVC mówi Marta Kułaga – prowadząca/

NVC można wykorzystać w procesie coachingowym

• w rozwoju coacha,
• w budowaniu relacji coachingowej,
• we wspieraniu zamiany u klienta,
• w przekształcaniu relacji klienta.

Dla kogo warsztat?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych samą metodą i/lub jej wykorzystaniem w coachingu, rozwoju czy codziennych relacjach z innymi ludźmi (na gruncie prywatnym i zawodowym)

Kto prowadzi?

Marta Kułaga: Jest trenerką komunikacji opartej na empatii w trakcie certyfikacji trenerskiej NVC (Szkoła Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii Dojrzewalni Róż) i certyfikowaną coachką (Szkoła Profesjonalnego Coachingu). Ukończyła również kurs Coaching oparty na potrzebach. Założyła i prowadzi Niepubliczne Przedszkole Krasnal w Krakowie gdzie łączy podejście coachingowe z NVC zarówno w pracy z dziećmi, sposobie komunikacji pomiędzy interesariuszami przedszkola, jak i w sposobie zarządzania. Prowadzi warsztaty rozwojowe oraz z zakresu komunikacji.

Zapraszamy!

Budowanie kontaktu w relacji – coaching w nurcie komunikacji empatycznej

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj