Sprzężenie zwrotne a proaktywność

2016-06-22 20:05:46

Zbigniew Godziński
O odbudowywaniu po kryzysie było parę tekstów, ale tym razem podejdę do tego tematu analitycznie. O wolność należy walczyć do końca. Umiejętność podejmowania odpowiednich decyzji jest tutaj niezwykle istotna. W globalnej epoce „wielości” wyznaczanie priorytetów i ich realizacja jest konieczna. Działania powinny być sensowne. I wszystko co oddziałuje ma wpływ na Nas i My również w określony sposób na to wpływamy. Sposób po części zależy od wpływu na Nas. Istotne jest to jednak, że często dobrze podejść do tematu w sposób proaktywny nie zaś reaktywny.

To My powinniśmy decydować, o co walczyć i jak się zachować w danej sytuacji a nie to sytuacja nas determinuje. Dzieję się tak wtedy, gdy jesteśmy przygnieceni wieloma problemami i trudno Nam odsączyć poszczególne.
Kluczem do sukcesu jest właśnie krok po kroku wykrystalizowanie ich, tak, aby każdy z osobna było można skutecznie zaatakować. Wtedy udaje się rozwiązać problemy i cieszyć się szczęściem, wolnością i radością.
Popularność: 13    Powrót

Komentarze

Słusznie zauważone, rozwój polega na kierowaniu procesem dochodzenia, działanie w przystępie nacisku sytuacji nie jest proaktywnością.Pozdrawiam!
2016-06-23 08:54 ~Josef Lukoschek
Dokładnie. Nie należy się poddawać sytuacji a kreować nowe szanse!
2016-06-23 09:01 Zbigniew Godziński
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom