Doświadczenie

2016-07-02 09:27:28

Josef Lukoschek

W rozpatrywaniu tematyki rozwoju doświadczenie odgrywa ogromną rolę.Powszechnie przyjmuje się że to zespół wiedzy i umiejętności, wynikający z obserwacji rzeczy, wydarzeń.

Zbiór doświadczeń na który składa się ich różnorakość to mądrość.

W przełożeniu upływu czasu człowiek podwyższa znajomość pewnych zagadnień.Wynika to z procesu myślenia, działania.Wciąż nowe wkracza na drogę pokonywania , rysuje schemat eksperymentowania.Skutki i postrzeżenia powodują odnoszenia odczuwalne. Mówi się o dobrych doświadczeniach jako tych przynoszących wymiar dodatni i zyski.Jak i o doświadczeniach złych , smutnych.Dotyczą przegranej, porażki, sytuacji kiedy nam pewne plany nie wychodzą...

Z punktu analizy rozumowania o doświadczeniu wynika że nabycie doświadczenia ściśle jest związane jest z trybem realizowania, materializowania.Człowiek który unika odpowiedzialności, miga się od pracy, w znaczeniu społecznym jest nic nie robiącym, nie ma wypracowanego statusu znajomości spraw.Nie można mu także powierzyć funkcji prowadzącego, on po prostu na niczym się nie zna..

Stąd wynika dalsza bezpośredniość w tej materii , że osoby z długoletnim stażem na pewnym polu, mogą śmiało otrzymywać tytuły znawcy, specjalisty a bardziej zaawansowanie eksperta i biegłego..

Tak to się w wymiarze ludzkim kształtuje, doświadczenie powoduje że dzięki obeznaniu w znajomości praw, relacji, związków i układów , możliwym jest osiąganie pewnych celów i to wcale nie ogromnym wyrzeczeniem sił, trudu i wysiłku.Ponieważ już same wnioski i mądrość powodują, że wiesz jak coś będzie przebiegało, wynika to jak napisałem z obserwacji życia, ćwiczenia samemu pewnych przestrzeni , co jest tzw.bezpośredniością z pierwszej ręki..Sami na własnej skórze doświadczamy co i jak..

Zdobywanie mądrości , czyli tego wysoko wypozycjonowanego co z doświadczenia wynika, morału i sedna , odbywa się drogą refleksji, zastanowienia, jest to analityczne rozpatrywanie, w codziennym uruchamiamy to w postaci odnoszenia się do sytuacji i reagowaniu na bodźce..

To jest ta cała sztuka życia, jak postępować by odnosić zwycięstwa, nie plasować się na pozycjach przegranych.Dokonywać pozytywnego i tą drogą mieć w sobie podbudowę satysfakcji , zadowolenia, nabrania pewności i wiary w siebie..

Dlaczego korzystamy z doradztwa, coachingu, mentorstwa i wielu innych tzw.z drugiej ręki doświadczeń i porad??

Nie zawsze mamy pełną spostrzegalność, wprawę, otrzaskanie i kwalifikacje.Potrzebne by poznać lepiej, dlatego rola przewodnika , rodzica, opiekuna, nauczyciela jest tu bardzo ważna.Są to dodatkowe kluczowe informacje, te pozwalają kroczyć stabilnie, umacniają Twój wolny wybór.Potencjał zatem wzrasta, bo do księgi zapisanego wkładasz znajomość z przestrzeni czasu który nie był Twoim udziałem.Zaoszczędzasz..wystarczy tylko te wartości zastosować,wdrażać.

Ten artykuł jest tylko rozmową o wiedzy jak wykonać pewne zadania, on nic nie proponuje, ponieważ o doświadczeniu można przedstawiać bardzo wiele.Każdy ma swój osąd, krytyczne ustosunkowanie.W przypadku mego pisarstwa, jest to przekazywanie, jest to spojrzenie od strony poziomów intelektualnych warstw generacyjnych.To ma związek z rozwojem w obszarze globalnym. Sens że są tzw.rady starszych, nie że to jest ,,do kitu,,Pozdrawiam
Popularność: 18    Powrót

Komentarze

Jak zwykle trafny temat
2016-07-03 08:49 Zbigniew Godziński
Dziękuję i pozdrawiam!
2016-07-03 16:18 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom