Więcej, niż rozwój

2016-07-12 16:41:08

Zbigniew Godziński
Sam rozwój nie jest wystarczający, aby osiągnąć spełnienie. Potrzebne jest też coś więcej- dodatkowa moc. Często to poziom wyższy od psychologicznego to relacje, które wzmacniają oraz wiara, która podbudowuje.

Skupienie na indywidualizmie jest dzisiaj tak silnie lansowane, że zapominamy często o wyższych niż jednostkowych wartościach. A to One potrafią dawać największą siłę- dużą większą, niż zbiór jednostek. Na tym właśnie polega synergia. Ważne jest docenienie Swoich zasobów, ale jeszcze ważniejsze wymiana tych zasobów z innymi członkami Twoich grup i społeczeństwa.

Bardzo dobrze jest określić Swoje wartości i spełniać potrzeby oraz standardy. To jest Nasz drogowskaz. Podobnie ważna jest spójna wizja i także optymalne wykorzystanie zasobów, które posiadamy. Wyrobienie Swojego, unikalnego lifestylu też jest niezmiernie istotne. Jednak to wszystko nabiera mocy, dopiero, gdy połączymy Swoje siły ze środowiskiem, które będzie Nas wspierać. Wielu rzeczy, które chcieliśmy nie mogliśmy zrealizować właśnie dlatego, że być może zabrakło wsparcia środowiska. A w pojedynkę? Można, ale jest zdecydowanie trudniej i więcej niebezpieczeństw i pułapek czyha na Naszej drodze.

Im lepiej odkryjemy Siebie i Nasze pasje, tym lepszych i bardziej odpowiednich ludzi przyciągniemy. To jest zawsze sprzężenie zwrotne. Prawdziwą umiejętnością jest także taka przemiana negatywnych energii w pozytywną, aby to pracowało na Naszą korzyść. W przeciwnym razie złe rzeczy, których doświadczyliśmy od innych będą prowadzić nas na "miny" i pułapki życia i to My będziemy "źli".Swoje dawne "złe myśli", powodowane przez nieodpowiednich ludzi, dzięki odpowiednim ludziom możemy przemienić w siłę do działania. To da Nam dodatkowe zyski i możliwości, bo pozytywna energia jest 100 razy silniejsza od negatywnej. Da zatem też odpowiednio wysokie plony, adekwatne do trudności, jakie przeszliśmy w kryzysie.
Popularność: 24    Powrót

Komentarze

W zasadzie jest chwalebnym wciąż nowe poszukiwanie rozwiązań, ciekawość, zapełnianie życia ambitnymi pasjami, które dużo wnoszą w rozwój osobisty.To sprawdzanie się jest swoistą drogą przygód i przez to życie jest okraszone gamą barw, można powiedzieć że jest spełnione , że szukałeś tego co doskonałe..No tak,w górę i w dół same dobre artykuły...Panie Zbigniewie pozdrawiam..!
2016-07-30 20:28 ~Josef Lukoschek
Dziękuję bardzo. To przede wszystkim poszukiwanie najlepszego spełnienia z pośród wszystkich możliwości i posiadanych zasobów. Pozdrawiam serdecznie!
2016-07-31 09:27 Zbigniew Godziński
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom