Doświadczenia dobre i złe

2016-07-19 00:21:41

Zbigniew Godziński
Aby korzystać z negatywnych doświadczeń w życiu trzeba umieć to robić inteligentnie. Nie wystarczy sam żal, potrzebne jest odpowiednie wyciągnięcie wniosków i silne poczucie sprawiedliwości. To napędza nas do generowania zysków postkryzysowych zamiast "płakania" jedynie nad Swoim losem.

Wszytko jest energią i to od Nas w dużej mierze zależy, czy będziemy chcieli złą energię przemienić w tą, która pozwoli Nam realizować cele optymalniej. Można poddać się złym doświadczeniom i negatywnej energii, ale zawsze może to mieć dla nas złe konsekwencje. Umiejętność odpowiedniego "sublimowania" tej energii jest bezpieczniejsze i z pewnością przyniesie Nam więcej zysków.Co najważniejsze przeniesie Nas na wyższy poziom. Najważniejsze, aby wygenerować "zyski post-kryzysowe" na odpowiednim poziomie.

Jeżeli zaczniesz po wyznaczeniu wartości i celów w odpowiednim momencie spełniać Swoje obowiązki, wówczas zaczną się pojawiać efekty. Wszystko to, co nie generowało właściwych efektów odejdzie w niepamięć. Ty zaś zaczniesz przyciągać obfite i korzystne sytuacje. Potrzeba jedynie spójności w relacji potrzeb i wartości a dodatkowo świadomości, że każda trudna przeszkoda doda Nam energii...jeśli tylko umiemy ją przejść. Poddanie się lub upadek i skręcenie w "ślepą uliczkę" nie będzie długoterminowo dobrym rozwiązaniem. Potrzeba zdecydowanie więcej: polotu, śmiałości w dążeniu i realizacji pragnień, standardów i celów. To wszystko zapewni odpowiedni wynik, dużo większy niż czynienie czegoś złego, tylko po to, aby rozładować chwilowe napięcie. Należy słuchać Swojej intuicji w pełni i wszystkich jej elementów: instynktu, emocji, rozumu i duszy. To wszystko zapewni najlepszą i pełną jakość wyników. Co w duszy gra, co w sercu, ale i umyśle, w zgodzie z naturą.

Wielu ludzi po trudnych "przejściach" potrafiło się podnieść, ponieważ nie łamali oni pewnych zasad, po prostu umieli się zbuntować, ale mądrze. Są warunki, które pozwalają na bunt, ale i takie, gdzie lepsze będzie dostosowanie się. Cechą dobrego lidera będzie umiejętność rozróżnienia tych dwóch sytuacji. Aby osiągnąć upragnione spełnienie potrzeba wiele cierpliwości i także wyczucia. Dążenie do ważnych wartości tj. zdrowie, wolność, spełnienie wymaga umiejętności podejmowania konkretnych wyborów. Umiejętność ryzyka, jeśli jest to ważne i ograniczania go, jeśli nie jest to konieczne i można zaczekać do odpowiedniego momenty.

Kiedy "on" następuję? Wówczas gdy będziemy mieli świadomość, że życiowe doświadczenia z przeszłości już Nas więcej nie nauczą, że należy przystąpić do działania, bo to jest najbardziej optymalny moment.

Sukcesów, radości oraz spełnienia!
Popularność: 36    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom