Cierpienie, jako kapitał

2016-07-19 12:31:00

Zbigniew Godziński
Trudne doświadczenia wzmacniają w Nas siłę i moc. Czasu i tego, co było nie można cofnąć, ale można zbudować na tym kapitał nowej energii. Stworzenie odpowiedniego SYSTEMU pozwoli jednak na wygenerowanie odpowiednich zysków z kryzysu.

Posiadanie jasnych celów i standardów zabezpieczy Nas przed pochopnymi, ryzykownymi i zagrażającymi Naszym interesom działaniom. Im bardziej precyzyjnie wiemy, czego chcemy, im lepiej jesteśmy przygotowani, tym lepsze będą Nasze efekty. Jeżeli naszym celem jest najlepsza jakość to powinniśmy o tej spójności ze wszystkimi elementami systemu pamiętać. Gdy analizujemy postępy, wówczas dostajemy więcej motywacji do działania. Im lepiej Nasze potrzeby są realizowane, tym Nasze poczucie własnej wartości rośnie.

Do optymalnej realizacji potrzeb potrzebne jest wyznaczenie celów oraz ich priorytetyzacja, wyznaczenie działań, oraz priorytetów z Nich. To wszystko daje spójność i dynamikę, która pozwala pokonać każdy problem, przeszkodę i doprowadzić do uleczenia. Traktowanie kryzysów i problemów, jako przyszłe powiększone zyski i inwestycje pozwoli szybko mieć coraz więcej i żyć coraz lepiej i pełniej!
Popularność: 28    Powrót

Komentarze

Cierpienie ma związek z dokonywaniem np.zmian, ponieważ wzmacnia wolę o budowanie solidniejszych wartości i tu trzeba przedkładać stan zmniejszania tego co łatwe , przyjemne i nikłe w sobie.Jest to swoiste hartowanie charakteru , jak wiemy nic nie przychodzi samo , tylko ćwiczenie wciąż i wciąż buduje coś co wzorcem, cechuje mistrza, wielu doszukuje się boskiego gdy do perfekcji opanowane nie kierowanie się emocjami, strachem na ból, patrz:niepokonany...Pozdrawiam
2016-07-30 20:02 ~Josef Lukoschek
Dziękuję bardzo. Właśnie o to chodzi w procesie zmian. Pozdrawiam serdecznie. I życzę dużo konsekwencji w działaniach i przekraczaniu przeszkód!
2016-07-31 09:28 Zbigniew Godziński
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom