Poczucie własnej wartości

2016-07-23 21:08:23

Zbigniew Godziński
Poczucie własnej wartości w ogromnej mierze decyduje o Naszym szczęściu. To główny filar Naszego poczucia szczęścia. To filar, który trzyma Nas mocno na nogach w życiu i pozwala czerpać z Niego, co najlepsze.

W budowaniu poczucia własnej wartości niezwykle ważne jest docenienie tego, że już z racji tego, że żyjemy należy się nam szacunek. Dodatkowym składnikiem poczucia własnej wartości jest także umiejętność docenienia tego, co mamy, oraz co osiągnęliśmy. Umiejętność dostrzeżenia progresu, jaki osiągamy jest także niezwykle istotny. To w ważnym stopniu wzmacnia Nasze poczucie własnej wartości.

Świadomość, że pokonaliśmy Swoje słabości, lub rozwinęliśmy talent także odkrywa niemałą rolę. I bardziej jesteśmy świadomi tego, co mocne i jednocześnie nabieramy życzliwego dystansu, do tego, co słabe, tym lepiej czujemy się sami ze Sobą. Początki w zdobywaniu świadomości Siebie są trudne, ale z czasem przypomina to już ostatnie szlifowania w rzeźbieniu. Zwykle to właśnie ostateczne doskonalenie jest najprzyjemniejsze.
Popularność: 40    Powrót

Komentarze

Poczucie własnej wartości jest ważne w wielu codziennych sytuacjach, cechuje jednostkę silną wewnątrzosobowo.Charakterystycznym stabilność postawy, krytycyzm, własne zdanie, stanowczość, zachowanie godności, społecznie takie cechy kształtują naród zwarty, o wysokim stopniu rozwojowym, nie ulegający presji , cechy przywódcze wśród innych narodów..
2016-07-30 19:48 ~Josef Lukoschek
Znakomicie. Dziękuje bardzo!
2016-07-31 07:33 Zbigniew Godziński
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom