Wybór wartości

2016-08-09 07:54:30

Josef Lukoschek
Potocznie schemat osiągania przez człowieka jest podyktowany paroma głównymi nurtami i tu zaznacza się budowanie kilku baz.Do pierwszej zalicza się osiąganie wiedzy, inwestowanie w przedział znajomości zagadnień, dziedzin zawodowych.Następnie wkracza się w przedział praktyki i tu drogą działania, zastosowania teoretycznego w realne , buduje drugą bazę bo jest nim doświadczenie, podnoszenie umiejętności , często także wykorzystanie talentu.

Wszystko łączy jednak więź stosowania pewnych regół postępowania, ,,przykazań,,ich wprzęgnięcie w tryb kroczenia ku osiąganiu...

Te rzeczy są często wyniesione z domu, wzorujemy się na postępowaniu rodziców, opiekunów, starszego rodzeństwa, dziadków.W toku nauki nowe wkracza wraz z uczęszczaniem do szkoły, okresem studiów..Bywa także że już w okresie w pełni dorosłym i samodzielnym korzystamy z dobrodziejstw coachingu, trenerów osobistych , wnoszą w nasze zachowanie i charakter szkolenia, interesujące tematycznie książki , media jak internet...

To wszystko więc rozbudowa realizacyjna że możliwym wytworzenie potencjalu, kierowanie się przy tym słusznymi zasadami i które u innych sprawdziły się na korzyść , podnosi właśnie że wzrasta nasz status społeczny i można mówić że osiąganie związane jest z domeną odnoszenia sukcesu.W sensie przyjętego powszechnie następuje rozwój..

Me wprowadzenie jest istotne , ponieważ naprowadza na tok rozumowania, że to jest bardzo ważne i kluczowe, bazy pomagają dokonywać a dobre wartości i nawyki prowadzą tam gdzie potrzeba.Jednostka staje się wyróżniająca pośród innych i z czasem dzięki konsekwentnemu i wytrwałemu tokowi , jest sławna, uznana, licząca się.Jej spełnianie nie jest tylko kwestią osobistą lecz wnosi w otoczenie , środowisko i to jest bardzo pozytywny aspekt..że takie rzeczy się dzieją..

Warto więc stosować przy opcji dochodzenia do celu, swoje żelazne zasady, one może w trybie ,,że dobrze idzie,,nie są takie aż zauważalne, lecz w przypadkach kiedy napotykamy na bariery, problemy , bywa i porażki, to właśnie mocno zakorzenione w nas solidne wartości wspomagają, dzięki nim można przetrwać przez okres ciężki i trudny , to mocne podparcie zważywszy że często następuje uszczuplenie np.finansowe, tracimy pracę, przypadki losowe rysują potrzebą zmian w życiu .Dobre wartości pomagają wyjść naprzeciw nowym wyzwaniom i się z przeszkodami uporać, na nowo pozwolić odnajdywać siebie i zwyciężać...

Niektóre są jak świetliste trajektorie, nie błąkasz się po omacku, bo te kontury jak iść, jak działać są jasne i przejrzyste, że przypomnę nastawienie pozytywne, pracę nad sobą nad swoimi emocjami, reagowaniem na sytuacje z zewnątrz..

Do korzystnych można zaliczyć wypracowanie systemu dnia, zastosowanie wybiórczości działania od tego co ważne, pozwala osiągać zyski, wykonanie planu.

Dodamy tu także przedziały rozwoju osobistego, pasje i zamiłowania, myślenie o przyczółkach zabezpieczających jak otwieranie się na nowe możliwości internetu, biznesy alternatywne..

Gama tego co możemy zastosować mając wysoki stopień świadomości jest szeroka, należy wykorzystywać czas efektywnie, nie podchodzić do pewnych spraw od strony musowości , lecz tego że to co czynimy to tak w zasadzie jest podporządkowane aby wkraczać w stopnie wyższe, że to dla nas i naszego dobra, służy, możemy czerpać i być bezpieczni .Dziś to wręcz decydujące to poczucie własnej wartości, spokój wnętrza, radość i satysfakcja.Pozdrawiam.
Popularność: 22    Powrót

Komentarze

Wybór wartości to podstawa kierunku działania, o którym Pan pisał ostatnio. Oba tematy są ze sobą połączone. I od wartości i potrzeb się zaczyna. Potem są już konkretne cele i priorytety oraz realizacja standardów w codziennym życiu. Konsekwencja drąży skałę i osiąga się wyniki. Pozdrawiam serdecznie i udanego tygodnia!
:)
2016-08-09 08:26 Zbigniew Godziński
Dobrze Pan to poprowadził, przeciętne wizje ludzkie dotyczą bycia bogatym,nie jest zwracana uwaga od czego rozpocząć , nie ma się jasno określonego celu, niewiele wie o swoim charakterze, to powoduje że osiąganie jest niezadowoleniem z losu, sytuacji życia. .Również pozdrawiam Pana serdecznie i wzajemnie dobrego tygodnia!
2016-08-10 06:16 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom