Czas ścierania się doktryn

2016-08-15 08:29:04

Josef Lukoschek
Niezaprzeczalnym jest w odniesieniu do zmian na świecie , że następują one szybko, jakby prześcigają się i człowiek ze swoimi ,,codziennymi sprawami,,nie zawsze za tym wszystkim nadąża , jest na bieżąco..

Chciałbym dziś zwrócić uwagę na kontekst tzw.selekcji , często się o niej mówi, o potrzebie ,,wyławiania,,sensownych treści, przekazów wartościowych, budowania właściwych proaktywnych i pozytywnych relacji..

Wszystko to jest naturalnie dobre i pomocne , lecz tak naprawdę to aby odnieść się do punktu rozwojowego, to potrzebne spojrzenie trochę inne i jakby z wyższego szczebla i płaszczyzny.Muszę szczerze przyznać , że tego nie dostrzegałem a rozmyślanie o tym dały mi pewne rzeczy związane bardzo prozaicznie, bo z prowadzeniem biznesu..

Otóż doszedłem do wniosku , że owszem skupianie się na obranym kierunku to korzystne budowanie potencjału, jednakże żeby to wszystko było naprawdę rzetelne, to trzeba także ująć pod lupę sprawę,,otoczenia ,,tego wszystkiego co się dzieje, związane jest np.z gospodarką obecnie.Bo to ma swoje podłoża, dlaczego takie trendy następują i rysują się nowe branże a dlaczego inne jakby zamierają , dochodzi do konfliktu prawnego.W takich przypadkach rodzi się czy coś przetrwa, ludzie zarobią albo zostanie to zdelegalizowane, system uzna że takie wartości nie są do przyjęcia.

Wychodzi przy tym wszystkim jeśli się tak patrzy na proces rozwojowy to właśnie ścieranie się poglądów, jedni mówią że starego i nowego porządku, jeśli się dobrze przypatrzy historii i to zwłaszcza tej wysokoucywilozanej , no to dostrzega się, że motywem wiodącym , wkraczającym obecnie za pomocą przekazu mediów globalnie, jest sprawa pewnej polityki w tym zakresie, doktryn, powstały one w ubiegłym wieku.Są kontynuowane, dotyczą np.spraw rozprzestrzeniania korporacji ,roli banków , jest to kształtowanie społeczne stylu życia.

Mówi się o rozwoju w każdym najmniejszym siedlisku ludzkim, o komputerze w każdym gospodarstwie, że każdy przez to może osiągać, wybić się i odnieść sukces...

Tak pośrednio to wpływ ma jednak informacja narzucona, jest logicznym że to co silne i włada odciska piętno swego panowania...a więc należy to też dostrzegać, to nie jest tylko to że pięknie się mówi o parametrach rozwojowych, całej dynamice osiągania, rzeczywistość jest twarda....

Selektywność zatem jest dobrą metodą , lecz jeszcze trzeba uwzględniać wyobrażenie ogólne, coś co stoi wyżej i jest jakby motorem napędowym ,pozycjonuje rozwój wydarzeń. Jak wiemy w sferze osobistej możemy mieć kolosalny wpływ na naszą tożsamość, ale nad niektórym nie jesteśmy w stanie zapanować, bo zwyczajnie na to nie mamy wpływu...są to procesy wyższego rzędu usadowienia, toczą się niezależnie od naszej woli..

Chciałbym to uprzytomnić wszystkim , że tak jest, wpajana jest utopia że jest dobrze, nie ma czego się obawiać, w ten sposób uspokaja się sytuację..Proces zmian toczy się wciąż, dowodem są konflikty,powstawanie zagrożeń, także podrywanie się do nowych wyzwań, by temu co niekorzystne zapobiegać.

Postęp i rozpatrywanie o rozwoju wymaga więc także nowego zdefiniowania, dostosowania do tego co przebiega obecnie, najważniejszym jednak nie zatracanie porządnych wartości ...Pozdrawiam
Popularność: 11    Powrót

Komentarze

Trudno się ogarnąć w złożonym Świecie, zalewie informacji. Można być jedynie na dobrej energii i przyciągać to co najlepsze w tym ogromie. Bardzo ciekawy pomysł na artykuł i także wykonanie. Pozdrawiam serdecznie :)
2016-08-18 19:57 Zbigniew Godziński
Ludzie borykają się z wieloma rozterkami. Powstawanie grup dyskusyjnych na forach jest istotne, ponieważ interesujące wypowiedzi pozwalają innym poznać inny punkt spojrzenia na dany temat czy sprawę,Co też myślą inne osoby.To podnosi tą świadomość, Panie Zbigniewie dziękuję za uznanie i pozdrawiam bardzo serdecznie!
2016-08-19 06:03 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom