Umiejętność komunikowania

2016-09-20 08:52:41

Josef Lukoschek
Ruch treści jest w dzisiejszych czasach rzeczą oczywistą, w zasięgu globalnym odgrywa rolę naczelną.Każdy wymiar ludzkiego działania jest związany z otrzymywaniem danych Drogą przetwarzania następuje podnoszenie świadomości, wiedzy, przechodzenie w definiowanie celów.Wizje i plany rysują potrzebę realizacji, stąd też dla życia człowieka jest kluczowym materializowanie zamierzonego. Jest to zaprogramowanie które w czasie rodzi rozwój, przez to jest możliwe podnoszenie statusów bytu , progresję pokoleń, wzrasta ucywilizowanie planety..

Umiejętność wzajemnego porozumiewania się, doboru tego co ważne i także reakcji/odpowiedzi na przedstawione zagadnienia jest trybem w którym należy znaleźć możliwie dobre drogi rozwiązania.

W piewszej kolejności jest tak że jakikolwiek przypływ nowego wywołuje reakcje emocjonalne, jest to związane ze stanem naszego odczuwania.Dalej naturalnie następuje odniesienie się i tu jest już to kwestia indywidualna.Dlatego każdy podchodzi do pewnych spraw inaczej, zachowania są różne.Z mojego wynika że najrosądniej jest znaleźć to co pozytywne.Jeśli pomaga nam coś się rozwijać, to najlepiej zastosować.Jeśli nie , nie należy tworzyć zbędnego balastu.

Kwestia odrzucania i przyjęcia jest sprawą jak rozumiemy drogę ku osiąganiu i tutaj selekcja jest czynnikiem kluczowym.Niemniej poprawne komunikowanie się to zasady ogłady porozumiewania, może nie aż bardzo dyplomatyczne, lecz by zachowywać pogodność, rozsądek , przyzwoitość współżycia.Komunikowanie bowiem dotyczy najczęściej relacji w środowisku, więc jest to ważne by umiejętnie przekazywać informacje.Podejść do tego bardziej wyrozumiale, asertywnie.Nie tworzyć barier , bo tą drogą się nie otwieramy do świata.Strefa komfortu nie może być wieczną skamieniałością. Pora być elastycznym , wprzęgać innowacje które podnoszą , dają wyniki i poprawiają efektywnie.

To są takie ogólne założenia, w tym świecie pełnym natłoku różności, dlatego przy coraz to większym dopływie informacji, musimy i my także zozumieć zasadę współżycia w tym wszystkim, dostosowania się , bo gwałtowne opory nic nie dadzą, stracimy.Jest to bardzo ważne , wchodzimy w czas innego progu pojmowania, dotyczy to nie tylko rozszerzania umysłu ale i walorów duszy.Dzieje się już tak , to nie tylko sprawa wprowadzonych technologii, to także to że taka jest progresja i dynamika postępu, ona idzie wszerz i wzwyż.Inaczej nie jest możliwe ogarnianie życia i bycie w temacie.Sprawy komunikowania można porównać do rozszerzania się Wszechświata. Jeśli chcesz wiedzieć więcej nie możesz uparcie tkwić na jednym etapie, zastrzec sobie że to mi starczy...

Jak znam życie nie starczy, wciąż wyskakuje coś nowego i tu jest naturalnym konieczność doinformowania, wiedzy, dawanie sobie rady z coraz to wyższym poziomem jaki nas otacza.

Kiedyś formowano założenia pustelnicze, wyrabianie wzorców doskonałości, osiągania ideału, dziś jest tak że trzeba być w tym trybie, bardzo prozaicznym jest korzystanie z mediów, życie i wirtualnie i realnie razem.To stwarza to nowum, mówi się o wolności , ale pewien rytm już jest widoczny.Nie posuwasz się w przód i nie kroczysz pewniej jak niewłaściwie pojmujesz przemiany co następują, jak tkwisz w starym porządku rzeczy....jest to zgrywanie wartości i tu wskazana TWOJA PRZEMIANA....

Dziedziny związane z informacją i komunikowaniem coraz bardziej będą wykreślały drogę postępu, wpływały na społeczne kształtowanie potrzeb, bo są tym źródłem skąd bierze się początek.
Pozytywne osiąganie polega na zrozumieniu co dają mi łącza wiedzy i doświadczeń, że kształtują wartość, jednostka nie jest zagubiona w bezmiarze, tylko się śmiało odnajduje..Pozdrawiam
Popularność: 19    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom