prawo przyczyny i skutku w odniesieniu do rozwoju

2016-09-24 08:23:20

Josef Lukoschek

Nie jest dla nikogo obcym , że na tym świecie panują pewne prawa, że wiele jest kształtowane nie drogą przypadku , lecz tym co ma znamiona skoordynowania, stanu uporządkowanego.I tutaj pod lupę zacząłem brać właśnie zjawiska ostatnich dekad, to wszystko co znam bo i toczy się wokół mnie.I doszedłem do pewnych spostrzeżeń..

Wysoka upadalność albo można także rzec krótkotrwałość funkcjonowania przedsiębiorstw, ma swoje podłoża.To nie jest tylko sprawa koniunktury, rynków zbytu, systemu społecznego.To także trendy i strategie rozwojowe i one mają właśnie do czynienia z tą dynamiką budowania sukcesu..

Ostatnie lata przyniosły zwrot w pojmowaniu jak się osiąga , także w tym co jest preferowane i tu nastąpiła istna eksplozja pomysłów , ,,złotych recept,,i metod...co należy i jak robić by szybko i możliwie skutecznie cokolwiek osiągać.Bo tak przecież jest, to widać, chce się mieć szybko i najlepiej niedużym nakładem sił, zaangażowania, ma być wytworzone a co potem to się nikt specjalnie nie zastanawia, także nad przedziałem jak powinno być naprawdę, czy to zdaje egzamin..

Otóż z mego punktu widzenia koncepcje rysujące tylko maksymalizację efektu i wysoką rentowność nie zawsze są udane w dosłownym znaczeniu .bo wytwarzają przedział nie tyle udany danego przedsięwzięcia , kształtują także skutku uboczne.To one są pochodną że mówi się , że dzieje się źle.Ponieważ tak jak zawsze obowiązuje prawo przyczyny i skutku...

Strategie rozpędowe propagujące szybko i za wszelką cenę działają krótko, człowiek jednak żyje dużo dłużej, więc znów szuka nowych możliwości, zwyczajnie by zaspokajać swoje potrzeby..

Co daje ten nacisk na wysoką progresywność wyniku?? To że jest osiągany zbyt gwałtownie, jest po prostu osiągany, potem znika i trzeba dane zamierzenie likwidować..

Jest to sprawa modelu jaki przyjmuje się w formowaniu rozwoju, skutkami tej niedalekowzroczności jest tak wiele upadłości, wzrost bezrobocia, jeśli rozważymy procentowy udział człowieka w wykorzystanie możliwości to jest on naprawdę znikomy..

Ponad 90 % nie osiąga w życiu nic specjalnego , tylko mały ułamek całości wytwarza wyśmienite rezultaty i panuje..i to dosłownie na tej Ziemi..

Prawdziwa dynamika sukcesu mówi coś innego i zawarta jest nie w tych okrzyczanych na pięć minut akcjach wielkiego powodzenia, tylko w tym co budowane od tysięcy lat , w tej innej filozofii pojmowania , co to jest nasz byt, jakie wartości predysponują że możliwym że osiągasz godny i stabilny potencjał.To wszystko ma znaczenie, że dzieje się tak a nie inaczej.

Postępowanie ludzkie jest często w sferze patrzenia w przyszłość bardzo głupie.Bo rozpatruje tylko tymczasowość własnego ego.

Zatem stosowanie JAKICH metod osiągania jest ważne, drugim aspektem też uświadomienie sobie wpływu nowych technologii, przyjmuje się że niby działają one w ,,innej przestrzeni,,.Tak naprawdę to wszystko co niesie w sobie i to dobre i złe technik wirtualnych wkrada się i wciela w codzienny tryb postępowania, rodem jest zaczerpnięte nie tam z tego co było kiedyś , tylko z tej nowej przestrzeni i oddziałowywuje, stylizuje tok myślenia i dokonywania..

Pozdrawiam
Popularność: 21    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom