Poprawność a terroryzm

2016-09-29 20:34:37

Josef Lukoschek
W ostatnich latach , zwłaszcza w Europie głośnym jest rozmawianie o poprawności politycznej , działaniu zwalczającym terroryzm.Ujmę te zagadnienia z punktu coachingu, zajmę się aspektami codzienności jak te dwa sformułowania się przedstawiają...

Poprawność rozwojowa w moim odczuciu to wszystkie wykładne które składają się na osiąganie sukcesu jednostki i jej dochodzenie do Celu. W skrócie przytoczę: bazę wiedzy, doświadczenia, umiejętności i talentu.Człowiek mając do dyspozycji wartości jakimi się kieruje, plan działania i czas realizacji dokonuje zaspokajania potrzeb.W trybie normalnym poprzez pracę, trud i wysiłek osiąga wysoki potencjał, finiszem jest uzyskanie szczytu możliwości, połączone z satysfakcją dumą, nagrodą i zabezpieczeniem na starość...ta poprawność to nic innego jak ułożony porządek rzeczy, wchodzenie w etapach życia w kolejne progi. Tu rysują się tzw standarty bytu, jedni przyjmują to jako uzyskiwanie zysków, inni dążenie do szczęścia..

Przecistawnością tego co w sobie ułożone, można także przyjąć bezpieczne, są opcje negatywów, w pewnym sensie terroryzm, ponieważ sytuacje i konfrontacje przybierają charakter gwałtu, przemocy, stawiają w obliczu sytuacji niespodziewanej i nieprzewidzianej, rozwojowo niekorzystnej..

To zjawisko spotyjane jest dosyć często , dotyczy nagłej utraty pracy, konfliktów w środowisku, panowania wyzysku , wykorzystania, mobingu i wielu innych , że o agresywnym rytmie funkcjonowania systemu , także niepewności jutra i wielu ludzkich obawach i lęku człowieka nie wspomnę..

Jakie są przyczyny nawarstwiania się takich okoliczności???tzn,odbiegania od tego co raczej się na lepiej oczekuje na co dzień, zabiega się by poprawiało się w przyszłości, jak by nie było chodzi o podnoszenie standartów??

Znalezienie trafnej diagnozy jest tu dosyć skomplikowane, ale przyjmując spostrzeżenia , które wynikają z obserwacji wypada zaznaczyć:

-rozwój jest sprawą przyjęcia pewnych trajektorii i tutaj musi być współdziałanie społeczne , wiedza o tym, świadomość jaką drogą należy iść, co tak naprawdę wyznacza to że można będzie mówić o podwyższaniu poziomu ucywilizowania, nie będzie tendencji wstecznych..

-nagminność powtarzania się sytuacji negatywnych ma związek łańcuchowy, jedno wynika z drugiego, przeważająca liczba firm skraca działanie, są upadłości, ludzie lądują na bruk..

-formułowanie trendów rozwoju o charakterze szybkiego dochodzenia, niezbyt zgodnego z dynamiką rzeczy, jest tym popychaczem tylnym, także modelowanie opcji jak wyścig szczurów czy np.po trupach do kariery..

-nauczanie o poprawie efektywności i tym ciągłym dążeniu do poziomu perfekcyjnego skupia energię która wyzwala się często przedwcześnie, potem brak możliwości na wyższy pułap bo nie ma z czego, dotyczy to np.wypalenia zawodowego, wielu schorzeń psychicznych wynikających z przeciążenia, mnogość firm likwiduje działanie , zawiesza, znów ludzie szukają wyjścia z tej sytuacji …

Przytoczyłem tu niektóre które można ująć w tą barierę nacisku i presji, odziaływania na niedobrze.
Punktem wyjściowym do dalszego rozumowania jest uświadomienie spraw przyszłości, które muszą ulec zmianie tzn. przemianowania tzw.starego porządku na nowy, dotyczy on w pierwszej kolejności tradycyjności pojmowania o bycie. O tym że jest skąpstwo inwestycyjne w poznawanie inteligencji dochodzenia , natomiast wielka chciwość w gromadzenie majętne, bogactwo.

Także człowiek nie najbardziej należycie rozeznaje jakimi wartościami ma się kierować, co tak naprawdę usadowawia go spośród ogółu w ponadprzeciętność.

W czasie wolności zachodzą reakcje coraz bardziej ekstremalnie przeciwstawne, docelowym bowiem jest skonfigurowanie , ukonstytuowanie takiego modelu społecznego, gdzie nadrzędnym będzie dobro na rzecz wszystkich , zwłaszcza w sensie rozwojowym, zdyscyplinowanie tego podporządkowania w zarządzaniu energią. Pozdrawiam.
Popularność: 9    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom