Wychodzenie z sytuacji kryzysowej

2016-09-30 06:36:40

Josef Lukoschek
Zmienność codzienności jest powiązana wieloma faktorami.Występuje ona nagle i nieprzewidzianie, takim typowym jest utracenie pracy, towarzyszą temu rzeczy zależne od nas jak i niezależne, na które nie mamy wpływu..

Podstawowym problemem z jakim styka się człowiek w obliczu wyłamania się z ustalonego rytmu jest sprawa co zrobić z czasem i jak go efektywnie zagospodarować? Do tego dołańcza wątek finansowy ponieważ w pierwszej kolejności powstaje potrzeba zabezpieczenia bytu , chodzi tu o przetrwanie, możliwości schronienia i otrzymania pożywienia, także w przypadku rodziny ochronę sytuacji najbliższych też dzieci..

Czas bezrobocia bo o nim mowa jest czasem w którym musimy podjąć bardziej zdecydowane kroki i determinacyjne , jak się uchronić od popadania w głębszą skrajność a są nimi np. dopadnięcie depresji, rezygnacia z działania, brak dostrzegania dalszego sensu , także nie za bardzo rysujące się wyobrażenie o możliwości dojścia do wcześniej wytyczonego celu....

Rozpatrywałem to trochę, ponieważ jest to społecznie widoczne, z mego przemyślenia wynikają nastąpujące koncepcje wychodzenia z niżu:

-uświadomienia sobie dobrych i złych stron obecnego stanu i dostrzeganie pozytywów, że to nie koniec świata.

-podjęcie kroków zmierzających do bardziej przykładnego angażowania się w sprawy znalezienia sobie zajęcia płatnego, wspomagającego stan funduszy domowych, bywa że i spłacanie kredytu..

-ustawienie pozycji najważniejszych wydatków i także przemianowanie strategii kupowania, czy musi być ona na poprzednim poziomie , dotyczy to często starych nawyków gdy starczało i było wszystkiego za dużo i w nadmiarze, także przemyślenie czy muszę ze względu na prestiż, bywa presję środowiska korzystać z rzeczy luksusowych, nie będących tak ważnym czynnikiem w mojej nowej sytuacji..

Muszę powiedzieć , że można naprawdę dużo zdziałać dla poprawienia prowadzenia wydatków w takiej skromnej sytuacji, także można nawet się odbudowywać, wychodzić śmiało z tego kryzysu..

Sprawą bardzo pozytywną jest to że mamy kapitał czasu , którego zwyczajnie inni nie mają , więc wypada się przyjrzeć temu że spokojniej możemy dostrzegać nowe możliwości, bywa że całkiem w zasięgu ręki np.opuszczony skrawek ziemi do uprawiania, piwnica w której można zacząć coś majsterkować, książki na które nigdy przeciętnie nie było dobrego czasu a teraz można poczytać np.o rozwoju..

Musisz dostrzegać pozytywy, wykorzystywać potencjał że możesz lepiej obracać się w tym że jak inni zdobywają na szybko i często przepłacają to ty zdobywasz jak myśliwy na spokojnie, i będąc obytym wykorzystujesz lepiej nadarzące się okazje, wybierasz dobre i korzystne transakcje, zaoszczędzasz siłą rzeczy i także dzięki świadomej rezygnacji ze ,,zbytków,,nadal potrafisz funkcjonować , radzić sobie i to całkiem dobrze..

Jest to także sprawa dostrzegania co jest ważnym w takim psychologicznym ujęciu , czy to że posiadam dużo i zewnętrznie, czy też to że posiadam skromnie ale za to mam rozbudowane wnętrze,wzbogacam dział wiedzy i poznawczości, korzystam produktywnie z internetu a nie trawię czas na gry, jałowe dyskusje na facebooku itd...

Jest to więc tak jak zawsze SELEKCJA i tu trzeba wyłowić to co podtrzymuje i daje impuls do przodu, umiejętność gospodarzenia , zarządzania , jeśli to jest wyćwiczone to taka przeszkoda jak brak pracy nie jest zawaleniem się podstaw życia, trzeba spojrzeć z innej perspektywy i dostrzec przestrzenie bywa że realizacji nawet dziecięcych marzeń.Bo w ferworze życia zostały one zepchane do kąta.Jest to więc okazja i nowe wyzwanie, masz czas, teraz możesz jak nigdy z prawdziwego zdarzenia zacząć coś realizować, krok po kroku, naprzeciw utartym schematom, sam dla siebie, tak jak piszę:rozwój osobisty, bywa że początek biznesu alternatywnego , fora tematyczne, powrócenie do lubianych zamiłowań i pasji...I tu jest ta droga do odnalezienia się, nabrania nowej siły ducha , wiary w siebie..

Co cechuje człowieka zdecydowanego?? To że nie ulega , nie poddaje się , potrafi wychodzić ze szponów opresji , wyjście ze stanu minusowego na zero i już powyżej, jest wielkim sukcesem i zwycięstwem..

Pozdrawiam
Popularność: 8    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom