Uczciwość

2016-10-03 11:38:34

Josef Lukoschek

Oględnie pojęcie uczciwości dosyć często jest kojarzone jakby z szukaniem ze świecą w ręku, co oznacza cechę rzadką , człowiek oczekuje postawy uczciwej nie tylko poprzez SPRAWIEDLIWE zrządzenie losu, działanie systemu.Ale także i od innych..

Jak więc rozpatrywać wyważenie, by nic tu nie uronić, następowało:,,oddanie należności każdemu, to co mu się należy..,,??

Jest to sprawa głębszego przemyślenia, tu dotykamy aspektu złotej szczerości, można też przyjąć subtelności sumienia..

Uczciwość jest w pewnym sensie postawą godności bycia, kształtuje codzienne postępowanie, w zasadzie dużo zależy czy sprawy toczą się swobodnie w obranym kierunku, nie następuje potrzeba narzekania, wypominania, bo tak,,zrobiłeś to nieuczciwie,,

Jest to symbol szczególnej czystości, to oznacza że nie jesteśmy wobec otoczenia czegoś tam winni, mogę to przyrównać do pewnych cech asertywności, gdzie wykładnia tego jest taka że nasze zobowiązania są w akcji obiektywne, jak się należy komuś wg.zarządzenia dodatek , to tą sprawę procedurami realizujemy, uczciwie ,,załatwiamy,,.Osoba składająca wniosek nie może mieć do nas pretensji, bo postępujemy kompetentnie , odpowiedzialnie , zasługujemy na miano uczciwego urzędnika.To samo dotyczy się wielu frakcji innych sfer życia jak sprzedaż, oferowanie produktu, wykonanie usługi .Wszędzie transakcje konsumpcyjne mają w sobie znamię i miano ,,porządności,,jak ich przełożenie charakteryzuje działanie uczciwe..

Uczciwość ma w sobie wymiar także skromności , bowiem tu chodzi o walor bogactwa duszy, nie ten że posiada się dużo majętnie i jest to na pokaz, przekupia się i proponuje abyś zboczył z ,,drogi czystości,,trzeba mieć tu odwagę by postępować zgodnie z najpiękniejszymi cechami charakteru.

Co w sobie można jeszcze odnaleźć trzymając na wodzy to co nieprzystojne, np.to że mamy poczucie wysokiej samowartości, czujemy że stać nas na wszystko a jednocześnie nie ma w nas poczucia krzywdy, urazy okradzenia...

Niepewność co do wartości własnej maluje lęk, szukamy uszczęśliwienia w dużej ilości posiadania, mając nadzieję że to nas wyróżnia, będziemy cenniejsi..

Rozpatrywanie o uczciwości jest drogą poznania samego siebie, w obecnym czasie zbiegania się przestrzeni rzeczywistej z tą wirtualną, jeśli są prowadzone działania to bardzo chwalebnym jest jak obowiązuje dogmat uczciwości biznesowej, w życiu prywatnym np.małżeńskiej..

Podstawy tego wszystkiego są związane z dążeniem do bycia bardziej doskonałym, z punktu widzenia coachingu, poprawianie cech własnych charakteru, podprowadzanie w sferze podnoszenia umiejętności, realizowanie uczciwe i przykładne otwiera tą drogę ku sukcesowi.Wygrana nie jest czymś niepewnym , wstydliwym, tylko w poczuciu dobrze spełnionego zadania.Tak więc jeśli otrzymujemy uznanie, dodatkowe premie to jest to pochwałą.

Dlaczego kiedyś widniały wizerunki władców na monetach, albo także na pierwszych znaczkach??

Jest to symbolika władania, czegoś co wysokie , ma związek z boskim, człowiek nie powinien mieć przeświadczenia że wszystko mu się należy, w zasadzie tylko korzysta z dóbr tego co na Ziemi.

Pozdrawiam.
Popularność: 6    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom