Docenianie talentu i darów

2016-10-14 06:20:33

Josef Lukoschek

Częstokroć nie zastanawiamy się nad pewnymi sprawami głębiej , ponieważ są one same od siebie bardzo oczywiste i i prozaiczne..

Jednak jest coś na co chciałbym zwrócić uwagę w takim podejściu do mechanizmu zdobywania sukcesu i także tego że się osiąga, ponadprzeciętnie zarysowuje coraz wyżej..

Człowiek jest zespołem wielu cech indywidualnych i one mieszczą się zarówno w postawach pozytywnych jak tych przeciwnych..Doskonalenie wymaga postrzegania wad, niekorzystnych nawyków i zainwestowania w proces przemian, dosłownie pracy nad sobą .Tą drogą gdy koncentrujemy się nad tym by ,,szło ,, nam wciąż ,,lepiej,,możemy uzyskać dobre wyniki , także cieszyć się , że dokonujemy rozwojowo.Otwieramy nowe przestrzenie , swobodniej się realizujemy..

Sprawa postrzegania czym jest naprawdę życie i jakie w związku ,,otrzymujemy,,dary, wrodzone talenty, jest tu bardzo istotna.To może nam wiele pomóc, poznanie siebie.Przy tym już są łatwo dostrzegalne predyspozycje, osobiste możliwości, w czym ,,przewyższamy,,

Duża większość nie potrafuje odnaleźć, swoich ,,mocy przerobowych,,ponieważ to co mają na co dzień do dyspozycji , wydaje im się zbyt nikłe, mało znaczące , więc ,,gdybają,,o byciu bogatym, siedzi w ich umysłach tylko przestrzeń która jest innym poziomem energetycznym.Aby do niej dotrzec potrzeba zwyczajnie coś siebie dać, wysilić się i przyłożyć, zainwestować w wiedzę, poznawczość, tak naprawdę by spełniać się życiowo, urzeczywistniać marzenia. Należy wytrwale i konsekwetnie poświęcać się ….tzn.dążyć w obranym kierunku i widzieć Cel, ,,jak iść,,

Naturalnie talentowi , darom które potrafimy doceniać że takie posiadamy , należy pomóc.Może to być w różnych formach, zarówno w przedziale coachingu, solidnego doradztwa osobistego , rozeszerzania ścieżką tematycznych for , książek , filmów szkoleniowych i wiele innnych..

Ale podstawą tego wszystkiego jest taki impuls wnętrza, zainteresowanie się samemu .Samoistnie, tzn.niezależnie od zewnętrznego, odczuwanie potrzeby zmian...

..Wykorzystanie,,darów,, jakie posiadamy, że chcemy coś więcej, że po to mamy ,,swój czas,,tutaj i na Ziemi, jest otwieraniem się tej wyższej świadomości.Nie tylko to że tak mówią pewne względy obyczajowe, narzuca tryb funkcjonowania w środowisku, albo stanowi prawo, moralność bądź etyka..

To przesłanie jest dla mnie głębokie, oznacza że człowiek ,,odbiera,,właściwie, nie marnotrawi tego co mu dane , tylko pożytkuje.Docenia że jest, może o swoim losie samostanowić, wykorzystać poprzerz progresję własnej inteligencji bardziej optymalne materializowanie tego co w myślach zamierza..

To są takie cybernetyczne wątki, powinno się coś zatlić w nas, zaiskrzyć w umyśle, szarość przemijania można rozjaśniać, nadać jej bardziej świetlistą trajektorię, znaczenie, wymiar i wartość.

Mówi się wtedy że poszybował myślami praktycznie w niebo, oderwał się , pofrunął ponad,..bywa że taki duch tworzenia pozostaje w pamięci potomnych na długo..

Pozdrawiam
Popularność: 17    Powrót

Komentarze

Jak zwykle wyborna forma u Pana- Pozdrawiam :)
2016-10-15 15:14 Zbigniew Godziński
Dziękuję ślicznie i pozdrawiam!
2016-10-15 20:51 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom