Urzeczywistnianie marzeń

2016-10-15 13:02:28

Josef Lukoschek
Jak długo człowiek świadome dąży do realizowania założonych celów, tak długo też w jego obszarze umysłu i duchowym znajdują miejsce jego marzenia..

Chciałbym rozszerzyć ten temat, ponieważ wiele się o tym mówi, różne nauki pokrewne korzystają z mocy , doświadczeń i przekazów treści , najczęściej związanych ze snem.Jak więc przebiega droga realizacji tego co bardzo ulotne i jak bym określił ,,wykonanie,, tychże ,,planów,,

Na samym początku trzeba zaznaczyć że marzenia są czymś ,,dużym,, ,,wielkim,,i zajmują w obszarze i przestrzeni tego co się czasem pojawia teren bezkonturowy, tzn.nie możemy dokładnie określać granic , rozmiaru.W przypadku rzeczywistości stosujemy układ jednostek które pozwalają się poruszać i określać wymiar, ciążar, długość itd..

Zachodzi zatem pytanie jak to ,,dostosować,, do tego co realne, inaczej marzenia spełniać, materializować, tworzyć coś co dotykamy i jest fizyczne..??

Tu kieruję się spostrzeżeniami , przemyśleniami i zakładam że dokonywanie się marzeń , to droga realizacji wielu etapów, można przyjąć jednego celu zbiorczego, gdzie znajdują się także mniejsze podcele..coś na wzór nauki o zbiorach albo systemu folderów w komputerze..

Dlaczego to tak rozgałęziam, ponieważ same marzenia , potrzebują ,,,podkładów,,,,przyczółków,,na których to wszystko można stopniowo ,,zakotwiczyć,,w pierwszym rzędzie jest to sprawa piramidowej konstrukcji.Zaczynamy od potrzeb podstawowych jak schronienie, pożywienie, potomstwo.Kolejno wznosimy wyższe partie rozwojowe , bogactwo, poziom intelektualny i możliwości np.pomocy innym, nauczanie..

Marzenia też przybierają inną ,,strukurowość,,w dziejach , epokach, obecne ludzkie mają wyraźne tempo przyspieszania tzn.chcemy szybciej je wprowadzać w życie, nie czekać latami.Tak dyktuje postęp i nowe technologie, wytwarzanie sprawniejsze i bez nakładu ogromnych sił..

Są pewne ryzykowne ,,przyspieszacze,,jak np. branie kredytów, mamy tu do czynienia z nośnikiem energetycznym pożyczonym który należy oddać..Nie zawsze też jesteśmy ,,przygotowani,,do marzenia które w formie sukcesu nagle się spełnia...Są to sprawy poznawcze wiedzy np.inteligencji finansowej, formy pracy nad sobą przy kształtowaniu charakteru, że on staje się odpowiedzialny..

Też że marzenia przekształcamy w użyteczne mądrze, przemyślanie, potrafimy inicjować proces pojawiania się zysków. Wtedy to wszystko toczy się prawidłowo, mówimy o pojawianiu się szczęścia, radości, dumy, satysfakcji..

Sprawy transformacji z postaci energii zdematerializowanej w postać naszej odbieralności w wymiarze rzeczywistym jest związana z czasoprzestrzenią.W tu i teraz , w konteście ziemskim, jest to etap wymagający pracy, poświęcenia, pospolicie ,,nic nie przychodzi łatwo,,jest związane nawet jeśli to postrzegamy religijnie z niedoskonałością w tym .I w zasadzie marzenia wyfruwają w przestrzeć takiego doskonalenia, podnoszenia poziomu i standartu życia,Bywa że marzymy za tym co też utracone, przeszłe, za zdrowiem, miłością...

Marzenia pozwalają przetrwać w ciężkich chwilach i trudnych, łączone są z nadzieją nas poprawę.

Pozdrawiam.
Popularność: 24    Powrót

Komentarze

Marzenia są po to, aby je spełniać i nie przejmować się trudnościami. Po prostu iść Swoją drogą i nie dać satysfakcji hejterom ;)
2016-10-15 15:15 Zbigniew Godziński
W zasadzie jest to zalążek, jak to bywa przy marzeniach , niesamowicie mnóstwo wątków co chciałoby się o tym powiedzieć....pozdrawiam serdecznie!
2016-10-15 20:50 ~Josef Lukoschek
Panie Zbigniewie - Pana wypowiedź zabrzmiała jak życiowe motto:)
2016-10-17 10:30 ~nesca
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom