Uznanie, akceptacja

2016-10-17 07:18:19

Josef Lukoschek
Rodzenie i zdobywanie uznania, akceptacji społecznej jest procesem.Wiąże się z określoną miarą czasu, tutaj potrzebne wyłożenie czynników które pomagają .

Najbardziej ogólnym jest ujęcie pewnej systematyki i węzłowości działania, gdzie charakterystyka postępowania jest taka , że jest ,,kojarzona,,utożsamia to co robimy..Forma tworzenia powinna wnosić aspekty pozytywne, propagowanie słusznych wartości, społeczną użyteczność.

Uznanie i szacunek dla tego co dokonujemy wyrasta nie od razu, tutaj należy w dzisiejszym tego słowa znaczeniu ,,wytworzyć,,produkt, czyli coś co jest związane z trybem realizowania, stanowi motto główne i tą drogą idziemy..

Pośrednio jest to Cel, kierunek, może też być strategia albo idea misji..

Sprawa doceniania, szacunku ludzkiego to także budowanie solidnej marki, przełożenia wiarygodności, rzetelności, dorosłości.Są to pewne stabilne opoki , ukształtowanie charakteru jednostki, że ,,wyrasta,,ponad, staje się więcej jak przeciętna i wkracza w obszar szerszego zainteresowania. Jest rozpoznawalna..

Droga do tego wiedzie przez przyłożenie osobiste pewnego zakresu rzeczy, mamy tu do czynienia nie tylko z zyskami materializowania , także ze sprawami rozwoju w sensie intelektualnym, podnoszenia umiejętności, aurą duchowości, charyzmą wnętrza.

Nabieranie zaufania, układanie się grupowo-strukturowe , wyrastanie przywódcze, lidera, są też pochodnymi tego że w sensie większej społeczności uznanie, akceptacja to sprawa lubienia kogoś, popularnie w mediach ,,likowania,,Innymi zgadzamy się, przyzwalamy że pewne działanie,,obce,, ma wymiar dla nas podobny, słuszny, nie godzi w nasze wyobrażenia , nie jest kontrowersyjne albo zupełnie przeciwstawne..cieszy nas że ktoś podejmuje takie wyzwanie, pisze , mówi o tym.

Powstaje dyskusja, jeśli to wszystko,,odkrywamy ,,w nas na nowo to się przyłańczamy i budujemy społeczność zwartą, mocne szeregi. Ruch na rzecz, stowarzyszenie, związek, fundację w końcu coś większego jak np zgrupowanie partyjne, orędowników idei i wiele innych...

Rozszerzanie się uznania ma wymiar znastwa pewnych dziedzin, jest związane z trybem specjalisty, fachowca , wyżej eksperta, w naukach przyznawaniem tytułów. Także za wieloletnie zasługi konstytucjonalnie przyznaje się ordery, odznaczenia, nadaje tytuły szlacheckie, honorowych obywateli...

Jak widzimy są to bardzo zaszczytne i reprezentatywne zagadnienia, warto więc budować swą pozytywność w całym tego słowa znaczeniu..Inwestować , brać udział w szkoleniach , szukać nauczyciela który poprowadzi..Jakżesz często wydaje się nam że ,,coś,, nam się tam należy, tylko z racji tego że mamy nienależyte rozeznanie, przeświadczenie własnego ego, roimy sobie posiadanie większego względu....przy tym dosłownie nic nie robiąc w tej materii na lepsze, by się doskonalić..

W wymiarze przyszłościowym, pewnych zabezpieczeń , uznanie i dowartościowanie przez innych pomaga w czasie trudnym, na pewno można liczyć na wsparcie, pomoc.Jeśli nie jesteśmy zbytnio akceptowani, nie łudźmy się że bardzo chętnie ktoś stanie po naszej stronie np.jak pracodawca zwalnia, albo że rodzina się za nami ujmie, da schronienie i pożywienie,zajmie się.Pozdrawiam.
Popularność: 12    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom