Przyczyny niepowodzeń

2016-10-18 08:04:40

Josef Lukoschek
Droga do osiągania jest utorowana wieloma zawiłościami.Dobrze jest jak potrafimy w końcu prowadzić działanie , gromadzenie zysków w sposób kontrolowany,przejrzysty i co najważniejsze skuteczny..

W mechaniźmie powstawania,,niekorzystnego,,leży wiele ze sfer takich które są typowo związane z ludzką naturą, mamy tu błędy oczywiste jak i uleganie pokusom.Jest to cała gama ,,grzeszków,,bywa i że nieświadomych , dlatego dosyć ważną kwestią jest wyciąganie wniosków jeśli następują nieprawidłowości, reagowanie w porę.Także bardziej przyłożone ,,zainwestowanie,,w poznanie samego siebie...Bo tu możemy znaleźć odpowiedź..

Tak z obserwacji, poniekąd też własnych ,,minusków,, możemy wyodrębnić kilka głównych ,,rzeczy,,które wpływają niekorzystnie, proces budowania potencjału zostaje zahamowany bądź nie kroczymy wprzód :

-brak należycie zdefiniowanego Celu, jasnego.Potocznie szuka się możliwości materializowania najważniejszych potrzeb, nie przykładając uwagi do tego co tak naprawdę życiowo chcemy dokonywać, w czym się wyzwalać i spełniać.

-Cel przesadzony i nierealny, tu przyczyną porażki jest ponadnormatywne zalożenie planu, nie dostosowane do aktualnych możliwości, przesadzone ambicje, zbyt krótki czas realizacji , nie uwzględnione prawa dynamiki rozwoju.

-niedobór silnej wiary i mocnego przekonania.Często na 100% nie jesteśmy przeświadczeni wewnętrznie że ,,damy radę,,następują obawy i zawahania, niepewność , niepokój , poczucie braku sensu..

-niekorzystny wpływ środowiska.Jest to presja otoczenia, uleganie naciskowi, brak wyzwolenia w sferze przekroczenia barier finansowych dających szanse na ,,wyjście,, na ,,swoją prostą,,tak jak chcesz , jak marzysz i pragniesz dokonać..

-nie przykładanie się i skoncentrowanie na kierunku działania, pójście ,,na skróty,, i ,,łatwiznę,,fuszerkowate nastawienie czyli szybko ale i nie solidnie np.wg.norm....

-zrzucanie winy , wymówki, brak zmian na lepsze poprzez wprowadzanie i wdrażanie pozytywnych nawyków.Jest to kwestia budowania wewnętrznej dyscypliny, ładu działania,nie oczekiwania na ,,trafiejkę,,,,złote ziarnko,,inni za nas zrobią..

To co negatywne nie może dominować, być bazą opieradła że nam ,,nie idzie,,Opieradłem muszą być rzeczy innego podejścia do spraw że chcemy być więcej samodzielni, dostrzegać gromadzenie zysku poprzez świadomą edukację w tym zakresie, pracę nad sobą.korzystanie z ,,pomocy,,doradztwa, literatury fachowej i co najważniejsze czyny, praktyka, wdrażanie i ćwiczenie.Np.proces wyrugowania , wyeleminowania tzw,końca miesiąca gdy brakuje środków to analiza wydatków bieżących , stosowanie strategii zakupu, ,,nauczenie ,, się oszczędzać , dalszy przyczółek myślenia o inwestowaniu w lepszą przyszłość..

Nie należy absolutnie rozumować że nic się w tej ,,materii,,zrobić nie da.Da się , lecz tu potrzebna determinacja, mocne postanowienie, wywiązywanie się z założonego przed ,,samym sobą,, nie na pokaz i dla poklasku.Wartość w sobie budujesz dla siebie, służyć ma Twemu dobru.Pozdrawiam.
Popularność: 26    Powrót

Komentarze

Przyczyn niepowodzeń może być bardzo wiele. Mogą one tkwić w złym środowisku- przede wszystkim ono wpływa na Nasze sukcesy. Możemy Sobie zmieniać punkty odniesienia i wtedy zwiększać szansę na sukces.Nie wierzę ( przynajmniej u większości osób) w sukces "w pojedynkę". Jeżeli stworzyłeś, bądź już masz odpowiednich ludzi wokoło Siebie to masz 80 procent sukcesu, jeśli otaczałeś się negatywnymi treściami i środowiskiem, nie dziw się, że dotykała Ciebie porażka. Pozdrawiam! :)
2016-10-20 11:41 Zbigniew Godziński
Dobrze godosz chopie dac ci wodki
2016-10-25 13:27 ~Knurek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom