Rozwój osobisty jako lepsza poznawczość

2016-10-19 08:13:01

Josef Lukoschek
Zajęcie się tym tematem nie jest czymś nowym, już i kiedyś przywiązywano wagę do aspektu rozwoju świadomościowego, pojmowania o otaczającym świecie, rodzenia się ciekawości ludzkiej i prób odpowiedzi na różnorakie pytania..

XXI wiek zaznacza się ekspansją wielu dziedzin, w tym prym wiodą nowoczesne technologie oraz bardzo błyskawiczny przepływ informacji, danych.

Rozwój osobisty jest gwarantem ,,uczestnictwa,,w tym co mknie wprzód, wiąże się z nadążaniem , byciem w centrum wydarzeń, jesteś ,,na czasie,, jeśli potrafisz rzeczowo i krytycznie wyrazić opinię, mieć ,,swoje zdanie,,.

Jest to ważne w kręgu obracania się wśródspołecznego, kształtuje ,,obeznanie,,.Daje kolosalne zyski, bowiem łatwiej nam się ,,obracać,,funkcjonować, wiedząc i mając znajomość wielu spraw.

W rozumowaniu dalszego , rozwój osobisty jest tym wielkim oknem otwierającym nowe przestrzenie poznawcze, możemy zgłębić poprzez selekcję tematu , tajniki wiedzy o danej dziedzinie, stać się z czasem niekwestionowanym ekspertem , biegłym, cenionym rzeczoznawcą danego obszaru.Dzieje się tak jak poza normalnie kroczącymi sprawami życia, potrafimy znaleźć czas dla siebie i jak to się mówi ,,wyzwalać,, kreatywnie w pasjach i zamiłowaniach..Odnajdywać przyczółek gdzie niejako jesteśmy ,,bezpieczni,,jest to hobby, zainteresowanie, coś co pozwala często spełniać marzenia na realnie...

Wszystkie zjawiska takiej poznawalności prowadzą do tego że stajesz się więcej wartościowy, sam Brian Tracy określa to jako tą ścieżkę która prowadzi do wymiaru sukcesu.Aby tworzyć nowe , móc być więcej aktywnym w pewnych procesach , sam też musisz ,,zainwestować,, dołożyć starań by poznać, zrozumieć , pojąć materię pewnych rzeczy i zjawisk..

Postrzeganie o rozwoju intelektu , wynika z tego że w wymiarze codzienności koniecznym posługiwanie się nowoczesnymi urządzeniami, coraz bardziej skomplikowanymi, ale i też doskonalszymi .Dla wymiaru podwyższania standartu bytu i życia ludzkiego.Leży to w gestii zaspokajania potrzeb i tu nie są to tylko sprawy przetrwania, egzystencji..do wymiarów dzisiejszego pojmowania o ,,otwieraniu,, się na świat , należy wzbogacanie przestrzeni duchowej człowieka, podwyższanie progu świadomości, zagadnienia mentalne , rozumienie ,,ułożenia,,cywilizacyjnego.Jak i też odpowiedzenie sobie kim jestem, dokąd zmierzam i jakie jest moje miejsce w tu i teraz, tej czasoprzestrzeni w której realnie uczestniczę...

Jaki bezpośredni wymiar zysków takiego ,,nastawienia,, ??

W pierwszym rzędzie rozszerzalność zakresu informacji oraz jej treściwość , związki ,,naukowe,,dogłębne i mające smak prawdy.O naturze , podłożu praw ziemskich , poznawanie innych ,,energii,,które towarzyszą istnieniu.

Możliwość indywidualnego wyobcowania się ,,ponad,,wypozycjonowania, w działaniu przedsiębiorczym perspektywa rozwoju , odnoszenia zwycięstwa w danym zamierzeniu.

Przez rozwój osobisty nawiązujesz wiele bardzo energetycznie pozytywnych relakcji.Twoje ,,ja,, zmienia się i wyrasta osobowość , wybitność, charakter .Jest to MOC która prowadzi.Pozdrawiam.
Popularność: 12    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom