Jeszcze o selekcji...

2016-10-20 18:08:06

Josef Lukoschek
W zasadzie jest to temat bardzo,,opisany,,bo zgodnie przyjmuje się odzielanie pozytywnego od negatywnego, także symbol ,,nośniczy,, życia, że dobre ziarno się odziela od plew.Te ostatnie nic nie urodzą, natomiast ziarno jako wartościowe w sobie, da ten przyszły plon.Zapewni więc przetrwanie, przy sprzyjającym możliwość rozwoju..

,,Sprzyjające,, to naturalnie wartości jakimi będzie kierowane, w rozumieniu człowieka np.podnoszenie standartu życia, wyższe ucywilizowanie, takie aspekty doboru systemu dla potrzeb społeczeństwa, gdzie naczelnym zagwarantowanie ,,szczęśliwości,, bardzo jasne i oczywiste spełnianie potrzeb pozytywnych..

Jeśli większości dziś kojarzy się selekcja jako typowanie zimne i bezwględne na zwolenników i przeciwników, no to należy pewne rzeczy sobie uświadomić..

Mamy tu przecież jak by nie było do czynienia z energiami, teraz zachodzi pytanie czy taka klasyfikacja jest rozwojowa tzn.da nam wymiar zysku w przyszłości...

Przymierzę się do tej odpowiedzi następująco:

-to z czym mamy do czynienia w sensie selekcji w czasie aktualnym tzn.dotyczącym realnie w tu i teraz, to są tylko takie nasze wyobrażenia doczesne, zwyczajowo podyktowane wpływem np.ideologii, religii, zasad które nadaje prawo..więc to w pewnym sensie nie jest stabilne, bo zmienne..Tak jak zmiany rządów.To jest zresztą dostrzegane na mediach społecznościowych , że uczestnicy nie za bardzo dogłębnie pojmują co to selekcja..im się wydaje że tak pomkną w przód i zwyciężą, sukces będzie murowany , problem w tym że nie trwały..

-jest jeszcze coś takiego jak dostrzeganie przewidywalne..i tu oprę swe założenie o kierowanie się nie tym co nawet i bardzo głośne , bądź modne.Ale to wszystko co mieści się w prawdziwych wartościach, że są one niezniszczalne, prztrwają , można rzec jak piramidy.....

-selekcja to sprawa nie przesuwania szali w stronę fanatyzmu, rodzi to bowiem negatywne i stąd potem uwikłanie w spory, bywa że narodowe..

-selekcja w wolności to także kierowanie się postrzeganiem tolerancyjnym, tzn.przyjmujemy do wiadomości , że istnieją też i inni ludzie i ich poglądy.Trochę to dziwne wszystko jak się selekcjonuje a jeszcze bardziej w kontekście wiar...gdzie tak naprawdę to przecież one wnoszą ,,przyjazne,, traktowanie ludzi względem siebie.

-selekcja powinna łączyć w sposób wolny, nieprzymuszony i transparentny przymioty wartości pozytywnych, takich które budują społeczny wymiar wznoszenia na wyżej, nie są przeszkodą , nie tworzą barykad.Jeśli już coś trzeba niwelować, eleminować i wypleniać, to naprawdę to zło ostateczne, skrajne, niegodziwe.Kierowanie się emocjami, ta zaściankowość nie zerknięcia w wymiar przyszłościowy niszczy.Co rujnuje?? zaufanie, rękojmie praworządności, wyzwala chaos i anarchię....

Co jeszcze do tej selekcji, to podpatrywanie ,,konkurencji,,.Doskonalenie na tym właśnie polega , że doceniamy nie tylko to co swoje ale też traktujemy z wolnym przyzwoleniem to co dobrego u obcych.Selekcja wnosi wymiar cenności w zwyż,to jest kluczowe.Pozdrawiam.
Popularność: 13    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom