Wymiar przestrzeni przeszłej

2016-11-01 06:19:19

Josef Lukoschek

Na przełożenie osiągania w życiu wpływ ma wiele czynników , niektóre są ćwiczone do samego końca.Takimi na pewno jest ruch, dzianie się w wielu pokładach tworzenia, ustawiczność przesuwania pewnych spraw do przodu...

Czym jest ten wyścielony kobierzec przeszłego??

To naturalnie suma doświadczeń, wiedzy , wszystkiego co wniosło w dorobek, jest związane z tym co dokonane i pozostawia po sobie obraz....kim byliśmy..

Jeśli mówi się o tym że pozostaje ,,duch,,żywy, że on trwa, nie ginie , to oznacza że pozostawione zostały trwałe wartości, pieczęcie osiągania.Ludzie mają do wyboru jak dalej się kierować, ponieważ to co naprawdę wniosło i rozwinęło, można kontynuować, jest przykładem i sprawdzonym wzorcem.

Refleksja nad tym jest potrzebna i wskazana, bowiem z potoczności codziennego biegu, nie zawsze jest czas i możliwość skupienia..

Co daje zahaczanie o przeszłość??

Jeśli się przyjrzymy dogłębniej to zauważamy tory korzystne które wyprowadziły pewne jednostki i postacie na bardzo wysoko, osiągnięty został sukces, za życia...marzenia spełniły się i nie pozostały niemym wołaniem na wyrytych płytach nagrobkowych....

Co tak prowadzi że zamierzone wypala???

Jest to na pewno kwestia uporu i ustawicznego dążenia by zrealizować, przetworzyć z niematerialnego jak myśl, pomysł , wizja, na coś co zmaterializowane, dotykalne, w sferze czasoprzestrzeni tu i teraz , że z tego autentycznie korzystasz...wytworzyłeś pracą , wysiłkiem, wprzęgłeś wymiar wiedzy, znajomości rzeczy, uzdolnień i tego co potrafisz określić , że na końcu wiesz co będzie...jaki koniec doświadczenia..

Pozostawienie po sobie żywotności duchowej w umysłach i sercach innych to aura wartości które nadto i dobitnie charakteryzują, opinia jest:był dobrym albo złym człowiekiem..

Jeśli negatywnym, napsuł krwi to niechętnie się o tym rozmawia, bo to nie stanowi czegoś co wznosi , można zastosować, nie buduje pozytywnego..

Natomiast bardzo chwalebnym jest rozmawianie i zauważenie wartości co prawda przeszłych ale wciąż aktualnych, branie z tego skarbca drogą inspiracji, zainteresowania.znalezienie że ,,coś,, w tym jest, to także pomaga...

Takim przykładem jest zapoznawanie się z biografiami np.odkrywców, wynalazców, filozofów, pamięć o przodkach z najbliższego kręgu, bo oni też włożyli ,,kamienie węgielne,,bywa że mieszkasz i masz schronienie, możliwości, bo Rodzice wybudowali, Dziadek i Babcia się zatroszczyli...

O Twoją przyszłość....nie zapominajmy , moment hołdu i czci jest należny..Pozdrawiam.
Popularność: 8    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom