Osiąganie jako działanie przykładne

2016-11-04 13:42:03

Josef Lukoschek
Szczeble układania się pomyślnie, nawet wyłaniania się pewnych prawidłowości rozwojowych zależą od przyjętej przez nas postawy, właściwego ustosunkowania się do wartości które chcemy wytworzyć...

Ten artykuł jest jakby alegorią do procesu w sądzie, bowiem osiąganie sukcesu jesat także procesem samym w sobie..

Dlaczego takie porównanie?? Otóż jestem świadkiem znaczącego dla mnie roztrzygnięcia , więc z uwagą obserwuję co w tej materii się dzieje a jednocześnie przychodzą mi do głowy jasne skojarzenia, są to może nie bardzo ostre i radykalne wnioski , ale spróbujmy to wszystko rozwinąć.

Jeśli w życiu wkraczamy w obszary nieznane, to pierwszym co czynimy jest należyte doinformowanie, dotyczy to głównie działania np.w biznesie.Z początku możemy sobie pozwolić na pewną powierzchowność w zajmowanym stanowisku, ponieważ z regóły rozmiar, znaczenie tego co rozpoczynamy jest mały, nikły i to dopiero są zalążki czegoś..

Inaczej jest już w konfrontacji ,,na poważnie,,gdy wkładamy duże środki, wzrasta przedział odpowiedzialności, przybywa potencjału ludzkiego i całe zamierzenie jest wielkim kołem napędowym..

Wtedy musimy podjąć ważne decyzje, werdykt, być sprawiedliwym sędzią . Czy te obszary które tworzymy są one w pewni właściwe, odpowiadają normom, możliwym jest poświęcenie się na serio i to one będą stanowić kierunek naszego działania i to już praktycznie do końca..

To bardzo ważne, bowiem gdy nadal nie rozpatrzymy szali za i przeciw, nie przeanalizujemy dobrych i także złych stron , nie będziemy w stanie miarodajnie ocenić.Więc stąd wynika ta cała procedura trwania wyroku, bowiem trzeba wszystko przejść dosłownie i to od podszewki..

Ja przytoczyłem tu takie podobieństwo, że to ma coś z tego całego trybu procedur, że czas daje rozstrzygnięcie właściwe, bowiem potrafimy się ,,przygotować,,.Ocenić co dla nas jest przeciwne i ,,wrogie,,rysuje ryzyko strat i porażki.A jakie wniesie wymiar zysku, będzie nosiło godne i pożyteczne znamię..Nie będziesz krył się w obawie że stworzyłeś ,,nieużyteczne,,Zamiar wypali i przełożeniu społecznym znajdzie aprobatę, dobrze się sprzeda..

Będzie atrakcyjne, już wracając do tytułu, przykładne w sobie..Patrząc na wiele spraw które czasem bulwersują, dotyczy to poczucia niesprawiedliwości, nie liczenia się z człowiekiem, takiego traktowania lekko , nonszalancko i wygodnie, ,,łatwo,,, dobre przyłożenie w działaniu firmy ma duże znaczenie..

Wygrywają nie liczby, nie manipulacje i krzyki, wygrywa coś co jest uczciwe, nie okradłeś nikogo to dlaczego ktoś ma mieć pretensje..energia nie może czynić zła jak już w samym założeniu jest filozofią działania na pozytywnie, np.,wspomagania ubogich, bezinteresownego dawania dobrego przykładu, ruchu na rzecz nie stwarzania tylko zysków ale przesłania wartości wyższych, ponad czasowych..

Jeśli coś komuś zabierasz siłą, w dodatku niby w mocy prawa i w białych rękawiczkach to to nie jest działanie przykładne..Należy walczyć z takimi anomaliami .Nie wolno deptać tego co rzetelne, okraść z zysku cudzy pomysł.To jest patologia.Osiąganie jest miarą czynienia moralnie czystego, etyka wymaga by zwyciężać fair i z gestem.Chlubnie stanąć na podium.Pozdrawiam.
Popularność: 8    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom