Poznawczość i działanie konsekwetne

2016-11-30 12:20:19

Josef Lukoschek
Początki zasze są trudne , mamy tu do czynienia zarówno z nieznajomością toku działania , także wszystko to co rysuje późniejszy wymiar wyniku, jest nie poparte doświadczeniem, wiedzą .

Przełożenie powodzenia zależy od czasu dłuższego , od nadania rytmu temu co chcemy osiągać .
Tu należy przypomnieć niektóre podstawowe zasady.Do jednej z nich zaliczamy postępowanie konsekwentne..

Jeśli chodzi o wymiar poznawczości to ten przedział się rozszerza, możemy wyciągać własne wnioski i spostrzeżenia..

Działanie obliczone na przypadek, łut szczęścia, prześlizgnięcie się , nie daje gwarancji.Natomiast tworzenie przykładne , zgodnie z prawami i wydające z siebie wymiar wysiłku, daje to co możesz dotykać. Najczęściej pracą realizujemy rzeczy użyteczne, spełniamy potrzeby . Na etapie dalszym jest tworzenie perspektyw podnoszenia standartu.Także wejścia w obszar niezależności np.wolności finansowej..

Nawyk ciągłego skupienia się nad tym co ważne i produktywne , wymaga ćwiczenia w sobie samoodpowiedzialnej dyscypliny i jest połączony z dostrzeganiem że to jest słuszne..Tzn.panuje wewnętrzne przekonanie że tak należy wytwarzać. Ominięcia, ignoracja lub nonszalancja , pokusa ulżenia sobie i ciągłe zjeżdżanie wg.modły...że jeszcze nie jest tak źle, są tylko złym usprawiedliwianiem się, potencjału na lepiej nie wyprowadzą..Też nie zbudują marki ani atrakcyjności, bowiem budowanie sieci np.stałych klientów , wymaga nie tyle ładnego uśmiechania..nade wszystko drygu fachowego , tzn.kwalifikacji i kompetencji.Dążenia do profensjonalizmu..

Jak widać osiąganie sukcesu jest to wymiar naczyń połączonych , zależności które nie są widoczne , ale współpracują...

Dlaczego nie tak łatwo jest każdemu wpoić korzystne w ,,krew,,

Bardzo dużo leży w charakterze człowieka, jak podchodzi do zagadnień urealniania np.marzeń, następne to wpływy środowiska , któremu czasem ciężko jest się przeciwstawić, bywa wyrwać i postawić na swoim..

Hamować mogą też niekorzystne przepisy, zarządzenia, które nie wyzwalają energii czynu, tłumią zapał i inicjatywę.Staje się to mało opłacalne albo wymaga zbyt dużego wkładu środków, efekty zaś są mało pewne i liche..

Co może przyczyniać się prócz własnego sumptu akcji do jeszcze wydajniejszego??

Dobra atmosfera, społeczne wsparcie, jeśli wymiar jest taki że pewne wartości się zatracają, moc wytwórcza jednostek maleje, mają bowiem trudniej przedrzeć się , przez to co powszednie i poniżej przeciętności.

Dobre plony to sprawa klimatu gospodarzenia, potencjalnie wtedy więcej wyrasta ponadpoziomowo.Pozdrawiam.
Popularność: 8    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom