Pierwszy krok

2016-12-13 18:24:36

Estera Olejniczak
Postanowiłam napisać o pewnej myśli, na którą trafiłam szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Odpowiedź, którą uzyskałam bardzo dobrze łączy się z obecnym czasem, czyli końcem roku, który jest czasem podsumowań a także nowych postanowień.
Każda roślinka zanim wyrośnie i zamieni się w drzewo, kwiat, warzywo czy owoc jest nasionkiem. To małe nasionko zawiera w sobie potencjał, aby przeobrazić się w roślinę. Jednak kiedy w ogrodzie sadzimy nasionka wiemy, że z niektórych wyrosną roślinki, a inne pozostaną w ziemi – może kiedyś wyrosną lub nie. Co takiego pozwala jednym nasionkom wyrosnąć, a innym nie? To intencja. To właśnie intencja umożliwia, aby nasionko mogło wyrosnąć okazało swój pełny potencjał. Podobnie jest z naszym rozwojem. Każdy z nas ma w sobie mnóstwo nasionek różnych talentów. A tak szczerze mówiąc każdy z nas jest właśnie takim nasionkiem. Bez wyjątku każda osoba nosi w sobie potencjał aby ukazać światu swoje talenty, czynić świat lepszym. I to właśnie intencja umożliwia jednym rozwijanie swojego potencjału. Wiele osób jest zupełnie nieświadomym jak wielki potencjał w nich drzemie, dopóki nie zrodzi się nich intencja, aby rozwijać jakiś swój talent, dar, a czasem po prostu hobby. Ta intencja umożliwia nam rozpocząć, zrobić pierwszy krok. A ten pierwszy krok jest tym najważniejszym, po każdym kolejnym uświadamiamy sobie jak wielki jest nasz potencjał i jak dużo możemy osiągnąć.
Kiedy z nasionka wyrasta roślinka nie może być ona trzymana w warunkach próżniowych, a musi być wystawiona na działanie różnych czynników. Mocne słońce, ulewny deszcz – każde z tych czynników hartuje roślinkę pozwalając jej rosnąć i się rozwijać. Żyjąc w idealnych, „próżniowych” warunkach nikt z nas nie mógłby osiągać sukcesów i odczuwać prawdziwą satysfakcję z ich osiągania. To przeciwności nas hartują, kształcą nasz hart ducha, rozwijają cechy, z których nie zdawaliśmy sobie sprawy. A przede wszystkim pomagają nam się rozwijać. Bez nich żaden rozwój nie byłby możliwy.
Kiedy będziesz czynił noworoczne czy jakiekolwiek inne postanowienia pamiętaj nie ma znaczenia w którym miejscu jesteś teraz, czy masz określone cechy charakteru czy talenty, najważniejsza jest Twoja intencja. Jeśli pojawi się intencja, aby dokonać pierwszego kroku to tak ja byś wykonał już ten pierwszy krok.
Kiedy już postawisz pierwszy, drugi, kolejny krok przyjdą chwile kiedy przyjdą niepowodzenia. Będzie trudno, będziesz musiał z czegoś rezygnować lub podjąć ryzyko by pójść w nieznane. Nie poddawaj się – każda przeciwność to tak naprawdę twój kolejny krok. Tylko krocząc do przodu możesz spełnić swój potencjał i cieszyć się swoimi talentami dzieląc się nimi z innymi.
Popularność: 9    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom