Sięgnij gwiazdkę z nieba...

2016-12-19 14:54:19

Magdalena Sierszuła
Jest noc, na niebie mnóstwo gwiazd. Która Ci się podoba? Którą chcesz? Którą wybierasz? Miliony gwiazd świeci na niebie każdej nocy. Gdzieś pośród nich jest ta jedyna, którą warto sięgnąć. Gwiazda Betlejemska zaprowadziła Trzech Króli do Jezusa. A Twoja dokąd Cię zaprowadzi?

Twoja gwiazdka będzie Cię prowadzić przez życie, aż pewnego dnia przyjdzie jego kres. To światłość, to promyk, który płonie i daje Ci jasność. Jasność drogi, po której kroczysz. Droga jest kierunkiem, w którym idziesz. Czy wiesz dokąd zmierzasz? Czy obrałeś właściwy kierunek swojej wędrówki życia?

„Człowiekiem jestem, nic co ludzkie nie jest mi obce” Terencjusz. Nie jest mi obce błądzić, nie jest mi obce popełniać błędy, ponosić porażki. Nie jest mi obce iść za głosem serca, doświadczać, cieszyć się szczęściem, swoim sukcesem. Człowiek, by w pełni mógł żyć potrzebuje widzieć całe spektrum swojego życia. Nie tylko te elementy pozytywne, ale też negatywne. Doceniamy coś bardziej, jeśli to tracimy.

Co jest Twoją najcenniejszą rzeczą, którą posiadasz?

TY

Ty sam jesteś dla siebie najcenniejszy, a tym samym najważniejszy. To Twoje życie jest najcenniejsze. Życie to czas. Czas to ludzie. Ludzie to uczucia. Uczucia miłości, spokoju, bezpieczeństwa, wiary i oddania.

Twoja Gwiazdka na niebie pokazuje Ci, że warto dbać o ludzi, którzy są wokół Ciebie, którzy Cię kochają i wspierają. Oni nie znikają, gdy masz problemy lub zawirowania w swoim życiu. Nie oceniają, nie krytykują, oni po prostu są i chcą dla Ciebie jak najlepiej. Kierują się otwartością i szczerością, której fundamentem jest miłość. Bezinteresowna miłość, tak głęboka i tak silna, która wszystko znosi, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.

Ona chce byś zawsze dbał o siebie, bowiem jest cienka granica między życiem, a śmiercią. Nie znamy godziny, ani minuty kiedy przyjdzie nam odejść z tego świata. To „kiedy”, w dużej mierze zależy od Ciebie. Masz 80% wpływu na długość swojego życia. Jeśli postanowiłeś, tak jak ja, żyć 80 lat, to już dziś zastanów się czego najbardziej potrzebujesz. Dbaj o swoje zdrowie, by zawsze mieć energię, witalność by żyć. Życie jest trudne same w sobie, więc potrzebujesz mieć ciągle naładowane baterie, których nie będzie końca.

Potrzebujesz niezależności finansowej, która zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa. Chcesz tak jak każdy zabezpieczać swoje podstawowe potrzeby życiowe. Zatem nie bój się myśleć w dużych kategoriach. Pieniądze szczęścia nie dają, tylko tym którzy je mają. Same może nie, ale są Ci potrzebne. Bez nich nie jesteś w stanie żyć, będziesz egzystował. One są po to, by je mieć, więc zacznij myśleć jakbyś je miał. Wyznacz granicę swoich potrzeb, gdyż jej wyznaczenie jest ważne, bo ukierunkowuje Cię do działania.

Bóg jest częścią mojego życia, jest prawdą za którą podążam. Kiedyś spotkam się z nim w przestrzeni duchowej i to ta przestrzeń zostanie z Tobą na zawsze, na wieczność. Duchowa jasność jest czymś wyjątkowym. To poukładany Ty. Ty i Twój świat wewnętrzny, którego odbiciem jest Twój świat zewnętrzny. Poznanie siebie, zrozumienie siebie, to bycie sobą. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś, przestań żyć w świecie iluzji, zakłamania. Tworząc siebie, zaczynasz rozumieć sens swojego istnienia, dajesz przestrzeń na rzeczy większe od siebie. Nie przyszedłeś na ten świat dla siebie, lecz dla innych. Jednak to Ty jesteś z przodu, więc najpierw Ty, a tuż za Tobą są inni, którzy czerpią od Ciebie wiele, dla których jesteś ważny, cenny, dajesz im wartość.

Odnajdź sens swojego istnienia i oddaj się temu bezgranicznie. Wielcy Polacy - Jan III Sobieski, Piłsudski, Maria Skłodowska-Curie, Wisława Szymborska, Karol Wojtyła i wielu innych odeszło, pozostawiając część siebie, która żyje do dnia dzisiejszego. Rób to, co kochasz. Kochaj to, co robisz, a nigdy nie przepracujesz ani jednej godziny. Ja tak mam, pracuję z miłością. Moja praca jest sensem mojego istnienia. Odnalezienie swojej misji jest jak strzała kupidyna, która jak trafi to już na zawsze. Jest tak silna, tak głęboka, że nie jest w stanie tego nikt zmienić. Nikt nie musi tego rozumieć, najważniejsze że Ty rozumiesz, widzisz sens. Wierzysz w to całym swym sercem, oddajesz się temu bezgranicznie, nigdy nie masz poczucia, że jest to zbyt trudne, byś nie dał rady. Każda rzecz jest trudna, ale nie każdą musisz robić. Rób to co powinieneś, skup się na rzeczach kluczowych, ważnych, a inne rzeczy zostaw innym.

Twoja gwiazdka z nieba jest w zasięgu Twojej ręki, wyciągnij ją i sięgnij.
Chwyć tak MOCno i nie puszczaj. Tego Tobie i sobie życzę.

Popularność: 3    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom