Bądź aktywny i w ruchu

2016-12-20 08:31:59

Josef Lukoschek
W toku działania ważne jest w jaki sposób podchodzimy do spraw osiągania.Wiele osób różnie traktuje pracę, obowiązki, powinności i zobowiązania.Pod tym wszystkim kryje się charakter człowieka , jest oceniane w otoczeniu jakimi jesteśmy ..

Sprawa aktywności i bycia w ruchu jest tematem powszednim , dziś to istotne by wciąż mieć jakieś zajęcie .z punktu widzenia terapeutycznego to właśnie bezczynność, brak zainteresowań, aspiracji sprawia że popadamy w nudę, jałowe okresy bezwładu.Mówione o tym jest później bądź powracane , że w naszym życiu ,,nic się nie działo,,

Wiele rzeczy tak zwanego przyciągania dobrego ma związek z naszym podejściem i nastawieniem, czy mamy świadomość że coś jest konieczne i to daje efekty , możemy np.przetrwać, rozwijać się , spełniać potrzeby..Albo jest tak że nie rozumujemy pozytywnie, praca kojarzy się z musem, czymś co trzeba odhaczać albo to jest jakieś zło .trzeba pracować, wstawać, wydać energię z siebie..

Aktywny tryb można też określić styl jest dosyć przyszłościowy pozwala poznawać coraz więcej.Tu pogłębiamy wiedzę, podnosimy umiejętności.To wszystko także wzbogaca doświadczeniem.Jeśli następują sytuacje kryzysowe i ujemne to wzmagamy naszą determinację by z nich wychodzić i także jest to próbą sprawdzania się.Zarówno plusowe jak i negatywne wyzwala refleksję i także poziom wyciągania wniosków..

Ruch jest sprzężony z pojmowaniem zmian np. na lepsze w czasie, wiąże się fizjologicznie z procesami przemiany materii, stanem fizycznym , potocznie wigorem , tu także odnajdujemy pojęcia o tzw.stanie naszej psychiki , prócz tego można dołączyć przestrzenie cech duchowych..

Tak w codziennym ruch i aktywność przejawia się wytwarzaniem na materialnie, tu wcześniej założone celem lub planem jest urealniane.Zdobywanie łączy w sobie specyfikę zwyciężania, zdobycia nagrody i wygranej..Jest to dla psychicznego oddechtnięcie, uczucie satysfakcji, spełnionego w nas i miary dużego wewnętrzego zadowolenia..jesteśmy dumni z siebie...

Można także dodać , że jest przestrzegane by nie zrywać aktywności w wieku np.emerytalnym , ponieważ to burzy pewien porządek rzeczy, może dojść do sytuacji zanikania sensu.. Z obserwacji wiem , że nie jest ważne wartościowe rozpatrywanie dlaczego coś robimy tylko że to ma dla nas znaczenie, motywuje, inspiruje, robimy np.dobre uczynki pomagając i wspierając innych, służymy radą, kierujemy się że to czynimy dla np.naszych dzieci, wnuków, dla nich nawet żyjemy...

Bezwład i brak zajęcia nie sprzyja postępowi wprzód , kroczeniu na progresywnie w górę.Zastygamy , także wychodzimy z wprawy np.nie jeżdżąc dłuższy czas samochodem..To kluczowe by odnajdywać w sobie wciąż tą chęć do działania, nie widzieć zbyt na czarno i pesymistycznie.. Tu rolę odgrywa rytuał ćwiczenia , powtarzania i tą drogą utrwalania w krew np.przyzwoitych nawyków .To one służą nam, by podnosić efektywnie i produktywnie , czas nie był zmarnowany, zmarnotrawiony..Jeśli jest przypowieść o synu marnotrawnym to warto w okresie przypadających teraz świąt , jak już pierwsze oznaki świętowania przeminą , zastanowić się troszeczkę nad sobą, co w tym roku było dobre a co złe, co dokonałem a w czym muszę się podciągnąć..Z czego zrezygnować by w imię czasu przyszłego otworzyć sobie nowe perspektywy i przestrzenie..tak ..swego rozwoju..czego sobie życzyć po pierwszym stycznia i na dalej..

Pozdrawiam.
Popularność: 4    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom