Dbając o partnera spełniasz wspólne marzenia...

2017-01-25 09:35:59

Josef Lukoschek
Partnerstwo, Rodzina jest ważnym elementem społecznym. W pojedynkę jest o wiele trudniej realizować cele. Z badań i statystyk wynika że aby utrzymać dobry standart życia, istotnym jest współdziałanie i wsparcie obojga..

Modele społeczne oparte o związki kobiety z mężczyzną są tymi tradycyjnymi, też na podbudowie kanonów wiary chrześcijańskiej..Jak wiemy obecnie wkraczają nowe formy dwóch osób i co należy także zaznaczyć , znamiennym jest nacechowanie w tym wartości wolności i równości ..

Związki dwojga to nie tylko podział obowiązków, w kontekście szerszym to też uzupełnianie się wzajemne, dobrze jest jak następuje wyręczenie , pomoc, możesz liczyć na drugiego bliskiego..

Czym jest dbałość o partnera , w czym się wyraża i jak definiuje??

Jest to dosyć kluczowe zagadnienie , jak ,,wewnętrznie,,to przebiega, dodajmy że razem to nie tylko spotęgowanie kierunku dążenia, można przyjmować pewniejszy obrót sprawy w sferze np.progresywności, uzyskiwania efektów.Zdrowe powiązania wyzwalają też i zdrowy wymiar osiągania, tu się nie bazuje na zasadzie konkurencyjności, bazę stanowi spełnianie wspólne potrzeb..

Dbałość nie lokuje tylko atrybutu miłości, uczuć, to też wymiary opiekuńcze np.w chwili choroby, pielęgnacji , rehabilitacji. W grę wchodzi szeroko pojęte szanowanie spraw drugiego, interesowanie się problemami i wspólne rozmawianie o tym..

Bycie w związku jest pozytywnym rozwiązaniem, aczkolwiek trzeba zauważyć że dobór ma wpływ.W przedziale socjologicznego rozpatrywania np.w sferze inteligencji finansowej to jedno z decydujących jakiego mamy partnera..możemy z nim budować i rozwijać zaplecze, zasoby , czy też skazani jesteśmy na samych siebie.. ciągniemy coś bo są dzieci, wzięte kredyty i z punktu środowiskowego czasem nie wypada.....związku rozrywać..

Rozumienie i świadomość życia we dwoje wytwarza wyzwania, czas też pokazuje jak funkcjonuje owo przetrwanie..są bowiem niczym nie obcym okresy kryzysu, braki zaufania, ściślej mówiąc niechęci by być razem.Tak więc to jest próbą, czy zdajemy egzamin, ta dbałość potrafi wiązać i jednoczyć wspólne osiąganie.Możliwym np.zbudowanie domu, rozwój gospodarstwa domowego i przykładne wychowanie dzieci..

Związek też oznacza przemianowanie każdego w nim , bowiem nie można tu dyktować warunków podejściem egoistycznym i tylko dla siebie , jeśli się angażujemy i chcemy dobrze dla drugiego , automatycznie wytwarzamy przestrzenie wspierające , dodajemy otuchy i wiary, jest oznaka bezpieczeństwa bo jest i oparcie ..

Ma to też wpływ na postrzeganie pokoleniowe, dzieci biorą przykład z postaw rodziców i także to kultywują potem wynosząc z domu, wprowadzając w swoje dorosłe potem związki..

Temat ten podjąłem mając na uwadze dobro dla budujących własne gniazdo i z czym wiąże się że wspólne wizje , zamierzenia stają się urzeczywistniane..

Pozdrawiam.
Popularność: 11    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom