Maksimum osiągnięć Brian Tracy,omówienie cz.4

2017-02-22 09:25:54

Josef Lukoschek
Na osiąganie sukcesu mają wpływ relacje międzyludzkie.Brian Tracy podaje statystykę zwalniania pracowników i analizę że więcej jak 90% traci zatrudnienie nie z powodu braku kompetencji i kwalifikacji , lecz niedostatecznych umiejętności społecznych.Wyłania się zatem sprawa rodzaju postępowania by w kontaktach z bliźnimi stać się mistrzem.

Zachowania ludzkie są różnorakie , do czego należy dążyć by były poprawne i optymalne, rokowały powodzenie ?

-poczucie ważności, wartości , poszanowania, formowanie w dzieciństwie.

-zgadzanie się z innymi, otwieranie na dialog, jeśli się nie zgadzamy z argumentami możemy zastosować zgodę tzw.sprzeciwu trzeciej strony, wyimaginowany argument np.:reakcja na pytanie:jak zareagowaliby by inni??

-kluczowość akceptacji, potrzeba szukania jej potwierdzenia , wyraz prawdziwego ciepła jest przekazywany przez uśmiech, uśmiechanie się.

-okazywanie wdzięczności, słowo dziękuję, podziękowanie nagradza, różne formy dziękuję.

-wyrażanie uznania, chwalenie, forma natychmiastowa, konkretna za co, dobrym chwalenie publiczne.Ludzie oczekują pochwał, chcieliby je usłyszeć i uwidzieć.

-podziw, podziwiamy to co dla wymiaru męskiego jak i to co dla wymiaru kobiecego .Podziwianie powinno łączyć osiągnięcia i wyrażane być szczerze.

-skupienie uwagi na ludziach, nie ignorowanie, obojętność, słuchamy mówiącego z uwagą , na wprost, staramy się obserwować bacznie usta i oczy, czekamy na odpowiedź, nie przerywamy, chwila ciszy.Możemy zadać pytanie objaśniające:co przez to rozumiesz?? Prawidłowe słuchanie ludzi rodzi zaufanie, rozwija samodyscyplinę.Rozmawiamy stosując pytania otwarte:co, jak , gdzie, kiedy, dlaczego?

-zasada bumerangu, możemy powracać do wątku rozmowy , dyskusji gdy będziemy to robili z powrotem uczucia, zainteresowania , ludzie lubią słyszeć o sobie, naprowadzamy na temat:czym się zajmujesz??.Jest to sztuka konwersacji , istotną jakość osobowości.Korzystną zasada mówienia na zmianę i pomyślenie zanim coś się powie..

Podczas kontaktu z innymi staramy się postępować drogą miłości , szacunku, nie wymuszać drogi bólu.

Postępowanie oparte na walorach cnót właściwych skłania ku wejściu w strefę Aniołów...

Przedstawiłem na podstawie audiobooku, wg.tłumaczenia polskiego.Sprawy poruszone przez autora, co do trybu następowania rozwoju, progresji są godne zwrócenia uwagi.Zgadzam się z treścią i polecam wszystkim którzy pragną w życiu osiągać na więcej..

Pozdrawiam.
Popularność: 6    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom