Coaching kryzysowy

2017-02-25 11:02:11

Estera Olejniczak
Coaching kryzysowy jest formą wparcia i pomocy osobie, która stoi w obliczu kryzysu psychologicznego. Kryzys taki stanowi przeszkodę do osiągania i wykorzystywania najwyższego potencjału osobistego i zawodowego. Doświadczanie kryzysu powoduje zablokowanie dostępu do wewnętrznych niezbędnych zasobów, które pozwoliłyby poradzić sobie z sytuacją. Sytuacja kryzysowa w życiu człowieka stanowi dla niego zagrożenie, dlatego nie może być bagatelizowana, jednak również jest dla niego szansą na rozwój, odnalezienie nowej, lepszej drogi w życiu. Kryzys wymusza konieczność dokonania wyboru. Życie jest procesem wzajemnych kryzysów i wyzwań, którym stawiamy czoło lub nie, decydując się na dokonanie zmian lub trwanie w kryzysie. Unikanie wyboru w kryzysie również jest wyborem, który najczęściej okazuje się negatywny lub destrukcyjny. Wybór jakiegoś działania zawiera ziarno rozwoju daje człowiekowi możliwość ustanowienia sobie celów i zaplanowania podjęcia walki z problemem.

Osoba w kryzysie nie potrafi określić celu i nie wie czego chce, skupia się przede wszystkim na bólu i cierpieniu ma trudność z poprawnym określeniem zasobów, nie potrafi samodzielnie stworzyć planu oraz ma ograniczone możliwości działania i dostrzeżenia postępów. Dlatego osoba w kryzysie najpierw musi otrzymać pomoc, aby poradzić sobie z kryzysem, a następnie może skorzystać z metod coachingowych. Coaching kryzysowy pomaga w poradzeniu sobie z kryzysem czy trudnością i zrozumieniu co się z tobą dzieje w wyniku kryzysu oraz dlaczego to się dzieje. W trakcie sesji możemy wspólnie przyjrzeć się twoim strategiom działani i zastanowić się, które ci pomagają, a które chciałbyś zmienić. Dzięki temu możesz opracować nowe strategie radzenia sobie z sytuacją kryzysową. Umożliwi ci to także odzyskaniu zasobów utraconych podczas doświadczania kryzysu. Dzięki wsparciu coacha kryzysowego odzyskujesz energię i motywację do życia i pracy. Możesz na nowo określić twoje nowe cele, plany.

W pierwszym etapie coachingu kryzysowego moim zadaniem, jako coacha kryzysowego jest pomóc osobie w poradzeniu sobie z kryzysem, w zrozumieniu sytuacji w jakiej się znalazła oraz wsparciu w odzyskaniu niezbędnych zasobów takich jak: energia, zdolność do podejmowania decyzji, motywacja, pozytywne nastawienie, wiara w siebie, zdolności, wsparcie ze strony innych. Dzięki temu łatwiej jest ci radzić sobie z emocjami dzięki czemu odzyskujesz energię.
Dopiero po tym etapie rozpoczynam pracę w formie coachingu tradycyjnego. Rozpoczyna się on od określania celu nad jakim chce pracować osoba oraz poszukaniu strategii które pozwolą jej to osiągnąć.

Pierwsze spotkanie w coachingu kryzysowym ma charakter konsultacji. Podczas tego spotkania mamy możliwość poznać się i doświadczyć czy wspólna praca będzie nam odpowiadać. Wspólna rozmowa pozwoli nam dowiedzieć się czego potrzebujesz i czy jestem odpowiednią osobą aby ci pomóc. Również ty masz szansę zdecydować czy taka współpraca ci odpowiada. Jeżeli okaże się, że nie, to nie pozostawię cię samego i otrzymasz ode mnie informację co możesz dalej zrobić i do kogo innego ewentualnie się zgłosić. W efekcie zawsze otrzymasz pomoc.

Pracuję z osobami:
w kryzysach związanych z wypaleniem zawodowym, utratą pracy lub chęcią dokonania zmian zawodowych.
w kryzysach w relacjach/związku/rodzinie np. rozstanie, konflikt, chęć znalezienia partnera, rozwód
w kryzysie związanym z przełomem połowy życia, tzw. Kryzys wieku średniego
w kryzysie związanym z lękiem przed śmiercią, samotnością, brakiem poczucia sensu życia
Specjalizuję się także w kryzysach wśród nauczycieli, terapeutów, pedagogów, trenerów spowodowane wypaleniem zawodowym, przewlekłym stresem, utratą pracy lub sytuacją osobistą

Zapraszam cię do umówienia się na pierwsze spotkania.

Pełna oferta na http://nextlevel.edu.pl/kursy/coaching-kryzysowy
Popularność: 368    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom