KOBIETA 3D

2017-02-28 13:27:51

Magdalena Sierszuła
Work-life balance

Siedzę i myślę. Mój umysł zaprzątają myśli, a raczej pytania, które w tym momencie kotłują się w głowie. Przychodzą w życiu każdego człowieka takie momenty, które powodują, że masz ochotę uciec, zostawić wszystko i wyjechać gdzieś daleko. Masz ochotę zaszyć się i pobyć z dala od wszystkiego. Chcesz by zniknęły wszystkie problemy, by ktoś je zabrała od Ciebie, może rozwiązał. Marzysz o ciszy i spokoju, by móc żyć bez ograniczeń.

Jestem kobietą, która za chwile kończy 36 lat, ma za sobą nieudany związek, na bazie którego wyciągnęła wnioski i dziś stara się budować idealny związek z innym mężczyzną. Każdego dnia boryka się z trudnościami pogodzenia swoich zadań jako mama i jako kobieta, która chce jednocześnie realizować się zawodowo.

Każdy dzień jest wyzwaniem, każdy stawia coraz to trudniejsze zadania. Świat, w którym żyjemy jest tego przyczyną, on nam nie ułatwia, wręcz przeciwnie. Owszem, mamy dzisiaj większe możliwości niż kiedyś, ale cały czas ten sam zasób - ten sam czas. Czas nas ogranicza. Każdego dnia mamy do dyspozycji tę samą liczbę godzin - 24. Magiczna liczba, która jest stała. Czas niestety nie jest elastyczny, nie rozciąga się, a szkoda. Co by było gdyby doba miała nie 24, a 48 godzin? Moje życie mogłoby wówczas przenieść się do innego wymiaru. Niestety mamy raptem całe 24 godziny i jak je wykorzystać by zbalansować siebie, by poczuć że każda sekunda życia jest wykorzystywana, że zdążyłyśmy chwycić swoją szansę na życie? Zaleciało troszkę filozofią. Życie jest pewną filozofią, którą trzeba zrozumieć i zacząć realizować inaczej nie da się w pełni żyć.


Nasuwają mi się pytania:

Kim jest kobieta?

Po co została stworzona?

Czym różni się od mężczyzny?

Kobieta to istota ludzka, która czuje tak samo jak mężczyzna, tylko w inny sposób, bo ma inne możliwości. i inne potrzeby.

Została stworzona by realizować pewne zadania, które zostały jej przypisane.

Różni się od mężczyzny tym, że pełni inne role.

My kobiety mamy do odegrania w życiu pewne role. Każda z nas chce być szczęśliwa, każda z nas chce mieć poczucie spełnienia, w każdej przestrzeni - osobistej i zawodowej.

Jak żyć, by realizować w pełni siebie?
Czy jest to w ogóle możliwe?
Które role są w naszym życiu istotne?

Każda kobieta żyje w pewnym trójwymiarze, z których każdy odpowiada za coś innego.

Pierwszy i najważniejszy można zapisać pod hasłem JA.
Drugi pod hasłem ON.
Trzeci pod hasłem INNI.

JA - jestem najważniejsza, bo to jest Moje życie. Mój pierwszy trójwymiar to połączenie mnie kobiety w przestrzeni osobistej i zawodowej. Chcąc być spełnioną kobietą musze mieć świadomość tego, że życie osobiste musi iść w parze z życiem zawodowym, bo tylko w takim połączeniu jesteśmy w stanie czuć w pełni satysfakcję i spełnienie. Najpierw muszę zrozumieć siebie, odkryć siebie, by wiedzieć, co musze robić by czuć się spełnioną kobietą.
Ja chcę dla siebie czasu, który będzie tylko mój, a który będę mogła wykorzystać na swój rozwój, dzięki któremu moje dwa kolejne wymiary będą w pełni harmonijne. Każda z nas musi nauczyć się brać wiele dla siebie, by później móc to oddać innym. Ten wymiar jest w pełni egoistyczny, tutaj myślimy wyłącznie o sobie. Bo chcę czuć się dobrze sama ze sobą.

ON - tuż obok mnie jest ukochany mężczyzna, którego kocham. Oddając mu siebie wiem, że jestem w stanie z nim tworzyć całość. Bez niego moje życie nie ma sensu, on jest moją skórą, moim tlenem, dzięki któremu oddycham. Potrzebuję go, bo chcę kochać i być kochana. Nie ma mnie bez niego, jesteśmy MY. Po co? Jaką mam potrzebę? Odpowiedź jest prosta: miłość, bliskość, wsparcie, chcę mieć poczucie atrakcyjności, by on mnie pożądał, by tęsknił i myślał o mnie.

INNI - zostałyśmy obdarzone w pewien dar, który jest błogosławionym stanem. By móc w pełni zrealizować się kobieta zostajemy mamami. Dzięki tej roli mamy możliwość stania się nauczycielem dla innych. Rodzic/mama to nikt inni jak nauczyciel, mentor, doradca, który towarzyszy swojemu dziecku w procesie kształtowania się jako człowieka. Czas rodzicielstwa jest piękny, ale bardzo trudny. Z jednej strony my uczymy innych, ale też to my uczymy się wiele. To jedna z odpowiedzialnych ról jakie zostały nam dane.

Jak widzisz każda rola jest inna, każda ma swoją potrzeby i cele, każda z nich jest realizowana w inny sposób. Każdą z nich łączy jedna kwestia - TY, czyli Twoje życie. Musisz zacząć tak żyć, byś mogła w pełni wykorzystać siebie. Nikt nigdy nie uczył Cię jak zarządzać sobą byś mogła czuć się spełnioną kobietą. W szkole nie było przedmiotu ŻYCIE, PRZYSZŁOŚĆ, SZCZĘŚCIE.
Na szczęście jest rozwój osobisty, który daje Ci możliwość popracowania nad sobą, tak byś mogła w pełni stać się świadomą kobietą.

Świadomość odstrasza, bo jest wielką niewiadomą. Dzisiaj masz coś, co jest pewne. Kiedy odważysz się dowiedzieć więcej może okazać się, że to co masz Ci nie wystarcza i będziesz chciała więcej. Twoje życie nie będzie takie jak do tej pory, ono zmieni swój wymiar.

Na podstawie swojego doświadczenia wiem, że wyszłam z chaosu, to pozwoliło utorować moje życie we właściwym kierunku. Wiem po co żyję, wiem dokąd zmierzam, wiem co chcę dla siebie i od siebie, wiem jak budować idealny związek, wiem jak rozwiązywać problemy, wiem co chcę przekazać swoim dzieciom, czego chcę ich nauczyć. Wiem też, że nie jestem idealna, że popełniam błędy, że nigdy nie jestem w stanie wiedzieć wszystkiego. Każdego dnia robię co w mojej mocy, by moje życie było w pełni wykorzystane. Zatem uczę się i doświadczam, przesuwając w przód na swojej osi życia. Nie stój biernie, zrób coś dla siebie, poczuj swoją MOC.

Nie zapominaj jednak o swojej najważniejszej roli jaką pełnisz przez cały czas – JESTEŚ KOBIETĄ!
Popularność: 17    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom