Umyty wnętrzem ...

2017-03-15 07:57:25

Josef Lukoschek
Niejednokrotnie zdarza nam się napotykać różne zachowania i często odwołujemy się do potrzeb zmian , poprawnych relacji, oczekiwania postaw akceptujących , staramy się też zgodnie żyć współśrodowiskowo..

Sprawa społecznego kształtowania tego co przyjmowane jako dobre w przeciwieństwie do negatywów jest taka że wymaga zaangażowania, stawiania wzorców i konkretnej pracy .Wyrastanie potencjału korzyści , zysków i podnoszenia standartu jest więc zarówno i sprawą każdego z nas , także oddziaływaniem zbiorowym..

Ludzie w epoce zmieniających się kluczy postępowania potrzebują poprowadzenia, czegoś co ich napełni wiarą, pchnie ku osiąganiu sukcesu , stanie się podporą , będą mogli realizować swe zamierzenia , będą spokojni i pewni że dokonają.Chodzi zatem też o klimat i atmosferę by wzrastało wspólne bezpieczeństwo..

Jeśli system dyktuje warunki niepewności i powstają obawy jutra, to naczelnym jest opracowanie obrony tego co słuszne, zasadne, także należy kultywować to co chlubne, co wznosi na wyżyny a nie powoduje że następuje degrengolada i każdy rozpierzcha się w inną stronę..bowiem tyle jest modeli jak żyć, jak funkcjonować, niby jest wszystko o tym jak dochodzić do Celu...

Wychodzi zasada zwartości tego co się robi, konsolodacji zbiorowej, stawiania jasnych kierunków i priorytetów.Na co dzień nie jest to widoczne wielkimi słowami ale w przedziale czasu długiego, lat , można określić cywilizacyjną wznoszenia.

Rozpatrując zmierzch pewnych upodobań, trendów , wyrastanie ,,nowego,,jest już utożsamiającym iż hołdowanie lekkiemu i powierzchownemu trwałych postępów nie udowadnia.Natomiast co to działanie konsekwentne, systematyczność, można powiedzieć że wytrwałość w każdym wymiarze...to są te zasady i wartości niewzruszone i kierowanie się nimi buduje zwycięstwo..

Mogę z całą stanowczością tak powiedzieć że tak jest, że jest to ważne zachowywanie zgodnego z tym co przyjęte jako godne naśladowania, cechuje przymioty zacnego charakteru.Gdy jest wcielane w konkretny wymiar czynów przynosi efekty i wygrane, daje też satysafakcję i zadowolenie.Jest dziełem działania z samego siebie i tu nie były wykorzystane wątki łatwizny, ślizgania się po i na cudzym, było to wszystko w sobie bardzo przedsiębiorcze i indwidalne..i wynikało z pomysłu nas...tej kreatywności wnętrza.

Myślenie o czymś szybkim, bogactwie nie poparte świadomością jak dochodzić, czy nie czynię grzechów i nie okaleczam tych którym wiele zawdzięczam , tzn.nie mam szacunku, pokory, zrozumienia, nie prowadzi w kierunku przybliżania do szczytu..Pozorność takiej władzy jest taka że prędzej czy później przychodzi rozrachunek z samym sobą, jak postępowałem, czym napełniałem osobowość..

To jest taki apel człowieka doświadczonego, tu nie chodzi o wzniesione budowle ani ilości wydanych książek, nawet nie chodzi o biografię dokonań..

Najważniejszym jest robić swoje i z zasadami prawymi, nie budzącymi antypatii , odrzucenia, nieczystej gry. Do działania przystępujesz ..umyty wnętrzem,,co robisz?? Doskonalisz się,Pozdrawiam.
Popularność: 11    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom