Rozwój osobisty...

2017-03-21 07:56:07

Josef Lukoschek
Nastawienie się na otwieranie do rzeczy nowych jest wielkim darem domeny poznawania.Niesie w sobie przesłania pobudzania ciekawości, rozwijania kreatywności zarówno w myśleniu jak i postrzeganiu spraw które otaczają.Poprzez pobudzenie zainteresowania się stajemy się powoli jakby,,inni,,Czy doskonalsi nie jest to utwierdzone tak samosistnie i od razu.Tą odkrywczość że to jest dla nas ważne i węzłowe, dostrzegamy w miarę upływu czasu,,coraz bardziej bowiem zdajemy sobie sprawę że to nas rozwija, towarzyszy i pomaga w wielu dziedzinach …

Napisałem taki wstęp , nie ma bowiem żadnych wysublimowanych regułek, to czym jest rozwój osobisty wiemy jak przychodzi nam uporać się z problemami, troskami codziennymi, jak trzeba wprzęgnąć to co nabyte czyli wiedzę, także zastosować doświadczenie.

Dawniej nie za bardzo zadawałem sobie pytanie co to wszystko oznacza, bowiem istniały inne ustawienia świadomościowe, też nie było takich technologii jak obecnie i poznawanie było jak by,,ograniczone,,nie istniała pełna wolność przekazu informacji..

Dziś sięga się od niechcenia po internet, przekazy medialne, włańcza telewizyjny uniwersytet, słucha na smartfonie radia..jest więc to tą ścieżką która związaność rytmu że wiemy coraz więcej...wydatnie rozszerza..

Także bardzo pozytwnym jest to że możemy i to praktycznie każdy formułować swe odczucia w różnorakim formacie, pisać bloga, wstawiać filmik , mimo niebezpośredności wirtualnej, być jednak z innymi użytkownikami bliżej..

Wynalazek fotografii(wcześniej obrazu) zapoczątkował pochód doznań wizualnych, bowiem przekazy mówione czy też pisane jakby nie całkowicie oddają to co mamy do powiedzenia, tzn.poprzez zastosowanie kompozycji dźwięku, słowa na piśmie,obrazu kolorowego, oddanie rzeczywistego jest bardzo realne, w mgnieniu sekundy możemy przenosić się w bardzo odległe rejony i przestrzenie wyobraźni..To świetne ćwiczenie i uwydatnia bardzo jak koniecznym jest współpracowanie by pojmować jak żyć w symbiozie z tym co zewnętrzne , środowisko i jak równocześnie rozszerzać , wzbogacać wnętrze, duchowość, wymiar serca.....

Jeśli jest o tzw.wymiarze wyższym to wszystko ku temu podąża i jest naturalnym procesem , jest powiązane z trybem kroczenia na lepiej, doskonalej i w tym spełnianiu na szczęśliwiej potrzeb..

Z rozwojem osobistym bardzo mocno są akcentowane wymiary odnoszenia sukcesu , jeśli jest to współpraca grupy, to wznosi się to przełożeniowo dla całej społeczności.Mówi się o ucywilizowaniu, stopniu kultury, poziomu nauki i zorganizowania systemowego..

Poprzez zmiany mentalne człowiek podąża odmiennym w rozumowaniu, odnosi się do sytuacji konfliktowych z innego punktu odniesienia, to pomaga przezwyciężać zagrożenia, lęki, rosną wymiary zysku i wygranych, także prawie zanika zjawisko porażki..

Dodam że bardzo dodatnim i pozytywnym jest aspekt energii zadowolenia, satysfakcji, można też ująć dumy i chluby, wzrasta aura osobowości i bardzo uwypukla się TWOJA WARTOŚĆ ..

Stąd tylko mały krok ku wielkiej marce, atrakcyjności,byciu ponadprzeciętnym..Pozdrawiam.
Popularność: 13    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom