Efektywne wykorzystanie czasu..

2017-03-22 06:51:23

Josef Lukoschek
Osiąganie celu jest możliwym jeśli skupiamy energie dążenia w kierunku wyłaniania się zysków i wygranych.Zatem za podstawowe należy uznać ustawienie priorytetu..

Współcześnie dąży się do wpracowania modelu działania efektywnego, gdzie równocześnie zakłada się równowagę pomiędzy życiem zawodowym jak i prywatnym(partner/rodzina)

Wkraczanie w rozwój rozpoczyna się tradycyjnie bazą wiedzy, potem stopniowo wdrążamy się w zagadnienia zdobywania doświadczenia i umiejętności.Talent jest rzeczą indywidualną i jeśli jest odkryty to pozytywnym jest jego rozwijanie..

Efektywne zarządzanie czasem to podział i hierarchia godzin do dyspozycji w zasięgu dobowym i należyte ich wykorzystanie...Schematycznie ułożenie daje opcje:

-wypoczynku , snu , regeneracji

-czasu aktywnego na działanie

-czasu na życie prywatne i załatwianie bieżących potrzeb...

Regeneracja sił jest istotna ponieważ trzeba czerpać siły do akcji, być wypoczętym i z werwą, fit.

Aktywne działanie to przejaw zorganizowanego i zdyscyplinowanego postępowania, mamy przygotowany plan dnia, jakie realizować zadania, co jest na miejscu pierwszym i powinno być dokonane , co w kolejności drugiej , dopiero na ostatnim rzeczy łatwe i przyjemne.

Przykładem jest marketing sieciowy, działanie w MLM, prowadzenie firmy , wiele dziedzin które mają przyporządkowanie wartości ….

Koniecznym lubienie takiej charakterystyki i nie rozpoczynanie od jałowego, od rzeczy które nic produktywnie nie wytworzą.Tu wchodzi w grę samokontrola i odpowiedzialność.Nie ma kumpli , narzekania, odkładania na potem. Jest RUCH w czynach.. Też nie oglądamy się na innych...

Rozwój jest wymiarem zainteresowania i zaangażowania, zrobienia właściwego i mocnego kroku, Zwycięzcę o nic nikt nie pyta, bo ważnym jest moc , parcie wprzód, Aby się przełamać , pokonać bariery niepewności musisz sam w sobie wykrzesić chęci , że czegoś chcesz, pragniesz, robisz coś w tym kierunku i MOCNO wierzysz że osiągniesz...

Jeśli tego nie posiadasz , to nie jesteś przygotowany, sukces bowiem to nakierowanie energetyczne.Doba dla wszystkich ma to samo przełożenie tylko że jedni wstają o 4-tej rano i już działają, są na stanowisku dowodzenia..Inni zaś nie wiedzą po co mają wstać, kompletnie nie mają wyzwań, motywacji. Nie cieszą się że jest jasny dzień....i szansa na dokonania..

Efektywne zatem jest odpowiednie nastawienie, podejście do rzeczy, robienie z drygiem a nie z musu.. Jak powstaje piękna rzeźba?? Z surowego, z czegoś co należy ociosać, nadać kształt i uformować .W wymiarze sfery komfortu wyjść ze schematu, doskonalić się i pracować nad sobą...

To jest ta ścieżka która prowadzi na SZCZYT....Pozdrawiam.
Popularność: 17    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom