Rozwój a przyspieszanie technologiczne

2017-05-02 09:09:21

Josef Lukoschek
,,.. nawet najbardziej błyskotliwa inteligencja nie na wiele się przyda, jeżeli nie zostanie wykorzystana do solidnej, wymagającej czasu roboty.,, Jerzy Adam Vetulani.

W rozwoju rozróżniamy zasady praw naturalnych i one odnoszą się do cykliczności praw ziemskich.To oznacza że jest przyporządkowanie i chakterystyka pewnych sytuacji , niemożliwym tak z niczego nagle wszystko dokumentnie zmieniać, przewracać ustalony porządek rzeczy do góry nogami...

Stąd też rozwój jest kompozycją dostosowania dla potrzeb człowieka tego co nowe , w sferze zmian technologicznych musimy sobie zdawać sprawę o konieczności dopasowania do tego co jest odwieczne, bardzo optymalnym jest zastosowanie i sprzężenie np.dziedzin informatycznych które pozostają w symbiozie z tym co dotychczasowe.Nie powodują zakłóceń, efektów ubocznych.W sensie społecznym i cywilizacyjnym rysuje się trajektoria wstępowania w wymiar wyższy, nie grozi to zagładą ludzkości..

Piszę o tym bo obecny czas bardzo nowinkowo gna, nie nadążamy za wszelkimi ,,wynalazkami,,w tym wszystkim jesteśmy niejako z konieczności ,,wcielani,, Tak naprawdę nikt nie wie dokąd jest podążane.

Pewne rzeczy z obserwacji i to długiego czasu wskazują że niemożliwym jest przeskoczenie pewnych barier, dotyczy to przeciętnego kształtowania poziomu życia.Nadal początkiem będzie wchłanianie wiedzy, potem wdrażanie poprzez pracę, działanie, dopiero później pewniki charakterystyk doświadczenia, wnioski z przetoczonego czasu i nowe w sposobie postrzegania jak budować sukces czy wymiar szczęścia.Co gwarantuje np. większe prawdopodobieństwo przypływu zysków, upadek i porażki nie mogą być znamieniem że jest period tzw.wystrzeliwania rac, coś się pojawia i znika.Jest to zagadnienie niepewności, niestabilności, niepewności jutra...W sensie myślenia o przyszłości ważne, bo rozwój lubi spokój, przemyślane działanie i także uporządkowany tryb dochodzenia..


Ze spostrzeżeń i przemyśleń wynika że owszem w sensie nadążania potrzebnym zwiększenie szybkości myślenia. Doskonalenie czy tak charakterystyczny przedział jak diagnozowanie wzrostu efektywności czy produktywnego w czasie , ma za zadanie bardziej operatywne zarządzanie , poniekąd zautomatyzowaie wielu czynności i płynne rytmy przebiegu dnia w wykonywanych czynnościach....skupienie wykonywania, energii materalizowania..

Nie mniej także należy przyuważyć iż dogodnością rozwojową są normy i zasady , wiemy np.ile czasu potrzeba by związał beton, powstały naturalne komponenty suplementów, można było uruchomić ciąg produkcyjny czy konieczną dla firmy licencja bankowa..

Temu wszystkiemu towarzyszy domiar przyłożenia. Co oznacza że solidne i trwałe budowane jest poprzez rzetelne zaangażowanie, można powiedzieć świadome poświęcenie, dar spełniania chlubnej misji..

Jeśli autentycznie jest pomyślane by to wszystko towarzyszyło człowiekowi na dobrze (nie tylko wymiar materialny ale i duchowy),to rozwój może być chwalony z technologiami i to na pozytywnie.Pozdrawiam.
Popularność: 5    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom