Poznawczość

2017-05-05 05:49:19

Josef Lukoschek
Jeśli spojrzeć na rozwój nie tylko od strony materialnego inwestowania , znakiem szczególnym jest chęć uczestniczenia w procesie rozbudowy potencjału wiedzy a co za tym idzie znajomości tematu.

Najbardziej rzucającym jest ta nieodparta ciekawość , towarzyszenie woli iż pragnę dowiedzieć się coś więcej, nie poprzestanę na tym co jest ,,rzucane,,jako obowiązkowe.Oznacza to że mimowolnie wykraczasz poza ramy i sam inicjujesz zrobienie kroku wprzód.Bardziej konkretnie chcesz poznać prawdę.Nie satysfakcjonuje to co jest, bywa że oczekujesz spełnienia swych ambicji w wymiarze nieco wyższym....

W sferze takiego szukania i rozszerzania wiadomości , także rozwinięcia świadomościowego ważnym są metody jakie sobie ,,wypracujesz,, by to działanie poznawcze przynosiło efekty, czułeś że wiesz o wiele więcej , także że to sprawia przyjemność, poruszanie się w takim zagadnieniu,niejako wyrastasz ponad...

Do najbardziej typowych zachowań należy znalezienie dla siebie czasu i przedział tzw.wolnej chwili na rozwój osobisty...Różnie to możemy sobie skorygować np.mając swój ustalony ,,kątek,,na czytanie interesującej książki, związek jakiegoś pomieszczenia gdzie rozwijamy pasję...napewno wartościowym jest selekcyjne i wybiórcze spędzanie czasu w internecie..nie zajmujemy się tu chwilami łatwymi i przyjemnymi , lecz kumulujemy swą wiedzę.

Co daje takie nastawienie do rzeczy, podejście ogarniania i wchłaniania informacji??

Należy tu podkreślić że bardzo wydajnie ćwiczy umysł, rozwija kreatywność, wolną fantazję a na tej drodze jak zawsze rodzą się nowe pomysły.

Jeśli by tak przeszedł wymiar czasu jak w tym wszystkim człowiek,,dorasta,, to można powiedzieć iż to ,,namagazynowanie,,ma spektrum i sens dodatni..Pomaga nam w codziennym, ponieważ łatwiej nam rozwiązywać problemy.Nie potrzeba też sięgać po opinię eksperta , pewne rzeczy już się wie.Wiesz dokładniej jak należycie postępować, Twoje budowanie wymiaru zysku i osiągania jest ustabilizowane bo ma odpowiedni podkład , podbudowę.Napewno prócz wiedzy i doświadczenia, są to zasady i wartości jakimi się kierujesz i te krytyczne spojrzenie na sytuacje.Umiejętność ich rozwiązywania na dodatnie , pozwala wychodzić z opresji i kryzysów..

To oznacza że potrafimy w obliczu nacisku z zewnątrz i tej przymusowości reagowania na bodźce, bronić się, dotrzymywać kroku w walce, w działaniu. I gdy jeszcze dołożymy wypracowaną wytrwałość, upartość..po prostu zwyciężamy... Omijanie porażek jest taką swoistą trajektorią że bardziej rzetelnie doceniamy wartość przyłożeniową tego co robimy, nie kierujemy się opieszalstwem, jakoś to będzie.

Jak by tak popatrzył głębiej, to sukces jest miarą pewnego samozdyscyplinowania, poznawanie jest wręcz konieczne, utrwalanie tego co przynosi związki efektywne. Potrafisz wypracować wysoką jakość, znasz się na rzeczy.Tu następują dalsze rozwinięcia, bo temu towarzyszy budowanie solidnej marki i wzrastanie atrakcyjności …

Są to przestrzenie , które otwierają się jedna po drugiej, w takiej układance nie ma czasu na nudę, zanikanie sensu, po prostu autentycznie wiesz co się dokonuje, kroczysz śmiało.Racjonalnie i optymistycznie dostrzegasz, jasno i precyzyjnie konfigurujesz kierunek, definiujesz CEL, ustawiasz priorytet..to wszystko przychodzi...Poznawanie naprawdą jest wielką rzeczą.Pozdrawiam.
Popularność: 13    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom