Spojrzenie na rozwój....

2017-08-14 08:31:37

Josef Lukoschek
Rozwój jest sprzężony z wpływami różnych dziedzin życia i ma ukształtowanie zmienne, nie zawsze człowiek w pełni dostrzega koniec.Co ma takie uwarunkowanie że sam pomysł łącznie z realizacją może też przynieść skutek ujemny.W przeważającym jednak rozwój w dużej mierze postrzegany jest jako progresywność i tu czyni się wiele poznawczo by on następował. Wymiary zysku i efekty dodatnie były powszednością, ukoronowaniem zdobyty cel , meta, wejście na szczyt...

Rozwój jest zgromadzeniem wszystkich praw jakie towarzyszą w danej przestrzeni czasu, miejsca, możliwości , struktur społecznych , oddziaływania środowiska, natury.Jest to działanie pokoleniowe. W wymiary postępowego wpisywane też są okresy zastoju, stagnacji, ma to związek z domeną rozpatrywania wolności, rządzeniem panujących , są też ważne idee i wartości jakie przyświecają ludziom , trendy widzenia jak jednostka ma się realizować życiowo, bywa też tzw.moda na sukces..

W rozwoju zaznaczamy zasady wg.których postępujemy, przykładowo mogą to być uczciwość, etyka, moralność, równe szanse dla wszystkich..nie koniecznie działanie zawsze jest zobligowane na rozkwit materialny , może następować też postęp osobisty, wznoszenie duchowe, estetyczne, przedziały kształtowania należytej postawy i charakteru...

W rozwoju nacisk mają kulturowe obyczaje, wpływ religii i usytuowanie stanowisk płci, stąd też do tej samej czynności człowiek może przystępować z różnorakim nastawieniem, będzie ono odmienne na wielu kontynentach i nacechowane mentalnie...Sam rozwój jednak w sobie ma zawsze zaprogramowanie wstępowania wzwyż na lepiej, doskonalej i tu chodzi patrząc na stan obecny o proces optymalizacji .Wykorzystujemy prawidłowo dane możliwości i dążymy do dosyć wysokiego stopnia właściwej efektywności , rentowności .Tą drogą realizujemy wiele zamierzeń które mają charakter dobrego służenia w czasie.Wartość bezpośrednia w wyprodukowanie, zmaterializowanie odpracowuje się nam tym że spełnia nasze potrzeby, możemy przystąpić do urzeczywistniania dalszego zagadnienia.Patrząc w przyszłość wygląda to tak że projektowo zaliczamy coraz to wyższe poprzeczki, wstępujemy jakby w coraz to wyższy wymiar...i to jest dosyć naturalne jeśli skontaktujemy z procesem ewolucyjnym..

Przeszkodami rozwojowymi mogą być mechanizmy utrudniające wolnościowe dążenia jednostki, niemożność samorealizacji osobistej, blokada progu wkraczania w niezależność., w dalszym ograniczanie otwierania się świadomości, regres patrzenia na sprawy co daje wymiar postępu.Nieumiejętne wprzęganie nowoczesnych technologii gdzie jakby jest odwrócona uwaga ludzka od tego co zasadnicze.Niezapominajmy że wielkie naszego czasu to przestrzenne widzenie co daje internet, telekomunikacja . Nie zawężanie do roli że to albo pomocnicze albo dla przyjemności. Takim kontekstem rozpatrywania jest założenie równości dla wszystkich jeśli chodzi o oddziaływanie wg.grup społecznych....nie powinno być tak że następuje trend widzenia np.tylko młodości, tylko singla, tylko danego regionu itd...wobec globalizacji trzeba przyjąć sformułowanie tolerancji , ostatnie wydarzenia na arenie sportowej jasno pokazują że wkraczają zmiany..widać wyraźnie że rozwój nie może być kojarzony stereotypowo..tak samo w obrębie gospodarki. .Dominacje jako takie są chwiejne i zmienne. Do tego dochodzi następna rewolucja w przedziale bankowości, co właściwie jest złotem naszego czasu.. systemy kapitału scentralizowane czy zdecentralizowane, odpowiednio też struktury przepływu pieniądza..kryptowaluty i wiele innych..

Rozwój jest zauważeniem rozprzestrzeniania , jedno rozkwita drugie zanika..to kolorystyka ciągłej przemienności w parciu cywilizacyjnym wprzód...Pozdrawiam.
Popularność: 4    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom