Coaching - moda czy potrzeba?

2017-09-19 14:04:36

Magda Fres
Czym jest coaching? Kto to jest coach i co go odróżnia od psychologa, psychoterapeuty, trenera czy mówcy motywacyjnego? Czy coaching jest modą czy potrzebą? I wreszcie, jak znaleźć odpowiednią osobę, która pomoże a nie zaszkodzi. Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu, którego gościem jest Magda Fres, dyplomowana i certyfikowana life coach, creativity coach, dyrektor Katowickiego Centrum Psychologii i Coachingu.

Coaching jest metodą popularną, a mimo to budzi skrajne emocje. Wyszukiwarka google na słowo „coaching” znajduje ok. 316 000 000 wyników a na słowo „coach” wyrzuca ich już blisko 880 mln. Czym zatem jest coaching?

Definicja podaje, że jest prostą i efektywną metodą rozwoju osobistego. Jest to współpraca pomiędzy coachem a konkretną osobą lub firmą, prowadząca do osiągnięcia rezultatów zarówno w biznesie, jak i życiu osobistym – przy jednoczesnej realizacji wyznaczonych celów.

Jest to najlepsza metoda osiągania celu – dodaje Magda Fres.

Polega na współpracy z klientem a coachem. Ważny jest mierzalny i rzeczywisty cel – może być to polepszenie wartości życia, podniesienie przychodów firmy, zdobycie większej ilości klientów, większa efektywność, podniesienie motywacji, kreatywności.
Co ważne, coaching nie polega na dawaniu rad. „Profesjonalny coach nie powie Ci jak żyć. – mówi Magda Fres. – Będzie tak z Tobą rozmawiał i zadawał Ci takie pytania i pracował w określonych podejściach, żebyś Ty sam odkrył czego pragniesz i w jaki sposób chcesz to osiągnąć. I osiągnął to.”
Mimo iż mamy life coach, business coach, diet coach, skin coach, spin&go coach, health coach i wielu, wielu innych, żaden z nich nie daje gotowej recepty na szczęście. Nie doradza. I to odróżnia go od specjalistów z dziedziny psychologii, psychoterapii.

„Coach pomaga poszerzyć wiedzę o samym sobie – dodaje Magda Fres. – Jeśli nie mogę czegoś osiągnąć, męczę się z czymś, to jest to odpowiedni moment, żeby zacząć współpracę z coachem”.


http://motivita.pl/rozwoj-osobisty/mv_10-coaching-moda-potrzeba-rozmowa-magda-fres/
Popularność: 12    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom