Uważaj, o czym myślisz!

2018-02-22 14:17:35

Justyna Kaczorowska
Dziś krótko o tym, że trzeba bardzo uważać na to, co myślimy. Badania sugerują, że dziennie miewamy ponad 56.000 myśli i że 70% z nich jest negatywne. Pomyśl, że między pierwszym a 18-stym rokiem życia słowo „nie” słyszymy średnio 5 razy dziennie, zaś pozytywne uwagi raz w miesiącu. Myśli, opinie, które wielokrotnie są powtarzane (przez innych lub nas samych), stają się z czasem naszym przekonaniem, w które zaczynamy wierzyć.

Prosty przykład – kto z nas jako dziecko nie wierzył w Świętego Mikołaja? Rodzice, dziadkowie i babcie wciąż nam mówili, że Mikołaj istnieje, że przyjdzie i przyniesie nam prezenty. Potem rzeczywiście, w jakiś magiczny sposób prezenty znajdowały się pod choinką (co tylko utwierdzało nas w przekonaniu, że on rzeczywiście istnieje). Do tego w telewizji przed świętami ciągle jest pokazywany Mikołaj, ba! nawet w sklepach można często go przecież spotkać. Czasem też przychodzi nawet w Wigilię do domu…

W dzieciństwie wierzyliśmy w to, co dzisiaj wydaje nam się głupie. Z drugiej strony teraz wierzymy w to, o czym nigdy wcześniej nawet nie myśleliśmy. Przekonanie nie jest jedynie wyobrażeniem tkwiącym w naszym umyśle lecz wyobrażeniem, która włada naszym umysłem. Przekonania kreują naszą rzeczywistość, tylko my możemy je kontrolować i tylko my możemy nad nimi pracować. Problem w tym, że bardzo wiele naszych przekonań tkwi w naszej podświadomości i często nie zdajemy sobie spraw z tego, że one nami kierują „z ukrycia”.

Bo prawda jest taka, że każdy z nas usilnie, choć nieświadomie dąży do tego, by zachowywać się zgodnie z własnymi przekonaniami. Coaching pozwala na to, żeby te przekonania (zwłaszcza negatywne, mocno ograniczające) wydobyć na światło dzienne i je przeformułować na takie, które będą nas wspierać i będą dla nas korzystne. Zapraszam Cię do zmiany przekonań poprzez life lub business coaching.

Na koniec mocne przesłanie od Lao Tze:

“Uważaj na swoje myśli, stają się słowami.
Uważaj na swoje słowa, stają się czynami.
Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami.
Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem.
Uważaj na swój charakter, staje się Twoim przeznaczeniem.”

Podał Ci się wpis? Podaj dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching wzmacniania pewności siebie
Popularność: 103    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom