Jak znaleźć swoją pasję?

2018-02-22 14:18:20

Justyna Kaczorowska
Ach, jak to łatwo powiedzieć, prawda? Angielski profesor Ken Robinson twierdzi, że odszukanie swojego powołania, pasji i talentów jest jedną z najbardziej kluczowych kwestii – pozwala bowiem zająć się w życiu tym, czego naprawdę pragniemy. Nie jest to łatwe zadanie, każdy bowiem musi sam odnaleźć to w sobie. Pomóc zaś mogą następujące 4 pytania: Jaki mam potencjał? Co kocham? Co jest dla mnie ważne? Jak to odkryję?

Jaki mam potencjał?​
Pod tym pytaniem kryją się Twoje zdolności i predyspozycje, zarówno te wrodzone, jak i wyuczone. Ważne jest, aby je docenić. To są Twoje mocne strony. Spróbuj odpowiedzieć sobie na takie pytanie – W czym jestem dobra? Co przychodzi mi z łatwością? Jakie mam zdolności, wiedzę i doświadczenie?

Co kocham?
To pytanie pomoże Ci dotrzeć do Twojej pasji. Jakie masz zainteresowania? Co lubisz robić? Co sprawia Ci przyjemność i radość? Z czego nie jesteś w stanie zrezygnować i czujesz, że musisz to robić? Co kochasz robić?

Co jest dla mnie ważne?
To pytanie pomoże Ci dotrzeć do Twojej pasji. Jakie masz zainteresowania? Co lubisz robić? Co sprawia Ci przyjemność i radość? Z czego nie jesteś w stanie zrezygnować i czujesz, że musisz to robić? Co kochasz robić?

Jak to odkryję?​
„Nasze zdolności są jak złoża naturalne, potrzebują odpowiednich warunków, by zostały odkryte” – twierdzi Ken Robinson. To, czy odkryjemy swoje powołanie (lub misję jak kto woli), zależy w dużej mierze od tego, jakie napotkamy okoliczności w swoim życiu lub jakie stworzymy sobie sami. No i oczywiście od tego, czy podejmiemy decyzję, aby z nich skorzystać czy też nie. A więc – jakie działania podejmę, by odkryć i rozwinąć swoje powołanie? Gdzie mogę szukać inspiracji, do odkrycia swojej misji? Kto może mi pomóc odkryć swój żywioł? Jak sprawdzę, czy to będzie właśnie to?

Zachęcam Cię do tego, abyś w tym miesiącu skupiła się na tych pytaniach i poszukała na nie odpowiedzi. Dzięki nim łatwiej odkryjesz swój żywioł lub po prostu… dowiesz się o sobie więcej:)

Jeśli chciałabyś jednak szybciej odkryć swoją pasję, by stworzyć następnie wizję swojego biznesu, to zapraszam Cię na business coaching. Pierwsza sesja telecoachingowa (30 min.) jest bezpłatna. Zapraszam do kontaktu.

Podał Ci się wpis? Podaj dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching wzmacniania pewności siebie
Popularność: 11    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom